• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Marsz Równych

17 listopada w Gdyni odbędzie się Marsz Równych. Wydarzenie będzie miało szerszy charakter niż Marsze Równości, które odbyły się w tym roku w innych miastach.

Organizatorzy i organizatorki informują, że wydarzenie będzie miało szerszy charakter niż Marsze Równości, które odbyły się w tym roku w innych miastach. Na tym zgromadzeniu swoje miejsce znajdą nie tylko osoby ze społeczności LGBTQIA+ oraz jej sojusznicy_czki, ale także wszelkie inne grupy nieuprzywilejowane, które walczą o uznanie swoich praw. Profil Marszu będzie tym samym feministyczny, antyfaszystowski, antyrasistowski, propracowniczy i oddolny.

- Walczymy o wspólną sprawę, wspólne prawa. O bezpieczeństwo od nienawiści ludzi i od państwa, które chyba najbardziej chciałoby, żebyśmy nie istnieli, albo przynajmniej siedzieli cicho. Ale równości nie zdobywa się, siedząc cicho - prawa zdobywa się, krzycząc o nie i walcząc. I to zamierzamy robić. Do skutku - mówi Michał Goworowski, pomysłodawca i organizator Marszu.

Wydarzenie odbędzie się 17 listopada w Gdyni. Uczestnicy i uczestniczki Marszu Równych zbierają się o 15:00 pod Pomnikiem Grudnia 70 przy alei Piłsudskiego, by potem przemaszerować chodnikami w kierunku Skweru Kościuszki i bulwaru nadmorskiego.

Marsz Równych w Gdyni wspierają lokalne organizacje zaangażowane w działania antydyskryminacyjne. Wśród partnerów wydarzenia jest partia Razem, Amnesty International, Feministyczna Brygada Rewolucyjna FeBRa, a także lokalne grupy nieformalne - Kobiety w Czerni, Edukacja Seksualna Gdynia i Marzę o Gdyni.

Przeczytaj także

Opinie ponad 20 zablokowanych

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.