stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Maria Peszek - Maria Awaria (27 opinii)

Koncert Marii Peszek, prezentującej materiał ze swojej drugiej płyty "Maria Awaria", to już piąte wydarzenie z cyklu jubileuszowych koncertów kameralnych. Dzięki nim mieszkańcy Trójmiasta i okolic mają szansę posłuchać nowych projektów muzycznych Tomasza Stańki i Andrzeja Smolika, Ani Dąbrowskiej, Czesław Śpiewa Trio oraz Doroty Miśkiewicz.


Maria Peszek - aktorka, wokalistka i autorka tekstów - w 2005 roku weszła przebojem na polski rynek muzyczny dzięki swojej debiutanckiej płycie "Miasto Mania", nagranej przy udziale lidera Voo Voo Wojciecha Waglewskiego i jego synów: Fisza i Emade. Była to zarazem ścieżka dźwiękowa multimedialnego przedstawienia o tym samym co album tytule. "Miasto mania" przyniosła artystce dwa Fryderyki w kategoriach: Nowa Twarz Fonografii, Produkcja Muzyczna Roku oraz zdobyła status Platynowej Płyty.

We wrześniu 2008 roku miał premierę nowy projekt artystki - w dwóch odsłonach: płyty "MariaAwaria" oraz książki "MariaAwaria - Bezwstydnik". Głównym celem artystki było skuteczne wyrażenie emocji oraz stworzenie piosenek bliskich ludziom, czyli takich które można zanucić, w różnych sytuacjach zaśpiewać komuś do ucha i wymruczeć pod kołdrą, a także zatańczyć w kuchni z kimś za kim się tęskniło cały dzień. Przy produkcji tej płyty współpracowała z Andrzejem Smolikiem. Album spotkał się ze znakomitym odbiorem zarówno krytyki, jak i fanów artystki i już miesiąc po premierze uzyskał status Platynowej Płyty.


Bilety w cenie: 40 zł, 30 zł wejściówki (do 1 marca); 50 zł, 40 zł wejściówki (od 2 marca) do kupienia w kasie Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART, ul. Kościuszki 61, 81-703 Sopot (tel. 058 555 84 51 lub 52), przed koncertem we foyer Sali Koncertowej PFK na terenie Opery Leśnej w Sopocie oraz w systemie Ticket Online www.ticketonline.pl.

Jubileusz stulecia Opery Leśnej w Sopocie


W roku 2009 Opera Leśna obchodzi stulecie swojego powstania. Od 1909 roku ten unikalny leśny amfiteatr był miejscem wydarzeń wybitnych, na trwałe wpisujących Sopot na mapę życia kulturalnego Europy. Międzywojenne Festiwale Wagnerowskie prezentujące znakomite muzycznie i bogate inscenizacyjnie przedstawienia z udziałem gwiazd światowej sceny operowej stały się podstawą do nadania Operze Leśnej miana "Bayreuth Północy". Z kolei Międzynarodowy Festiwal Piosenki (w latach 1977-80 jako Międzynarodowy Festiwal Interwizji) stał się jedną z najważniejszych imprez muzycznych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, jednocześnie promując sopocki amfiteatr. Z okazji obchodów stulecia tego wyjątkowego miejsca Bałtycka Agencja Artystyczna BART we współpracy z Urzędem Miasta Sopotu planuje szereg wydarzeń kulturalnych mających podkreślić jego historię i rangę, w tym cykl koncertów kameralnych współczesnych polskich artystów w Sali Koncertowej PFK na terenie Opery Leśnej.
Dodaj zdjęcie

Opinie (27)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni