stat
Impreza już się odbyła

Majówkowe zwiedzanie

Morska Fundacja Historyczna zaprasza na "Majówkowe zwiedzanie 2021" - cykl wycieczek po terenie dawnej Stoczni Gdańskiej z przewodnikiem w czasie długiego weekendu majowego 2021 roku. W dniach od 1 maja do 3 maja bezpłatne wycieczki zaczynają się o godzinach 10:00, 11:30, 13:00, 14:30 i 16:00.

Każde zwiedzanie rozpoczyna się przy historycznej Bramie nr II Stoczni Gdańskiej obok kiosku "Souvenire" na ulicy Doki 1 i trwa około 75 minut. W czasie każdego spaceru przedstawiony zostanie zarys historii gdańskiego przemysłu okrętowego od połowy XIX wieku do czasów współczesnych oraz najważniejsze wydarzenia z okresu PRL związane ze Stocznią Gdańską im. Lenina.

Program tematyczny obejmuje między innymi zagadnienia: Plac Solidarności w Gdańsku i jego otoczenie, pozostałości nowożytnych fortyfikacji miejskich, ulica Elektryków, most pontonowy na wyspę Ostrów, punkt widokowy Żuraw M3, Szlak Stoczni Cesarskiej, Hala U-bootów, Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej.
Wstęp wolny. Ze względu na przepisy reżimu sanitarnego obowiązuje limit i rezerwacja miejsc.

Zapisy pod numerem telefonu fundacji +48 605 871 609 lub mailowo mfh.gdansk@gmail.com

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.