• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Majówka w Operze Leśnej

Wydarzenie w ramach

Sopocka Majówka 2019 w Operze Leśnej 3 maja!

Program:
- 17.00 zwiedzanie Opery Leśnej z przewodnikiem
- 17.00-20.00 strefa eko: warsztaty i zabawy dla dzieci: Uszyj swoją zmianę, Stare jak Nowe, Leśne Zabawy dla dzieci i młodzieży
- 17.15 ekoLogika: wykład autorki bloga Ciut Więcej, która opowie od czego zacząć bycie zero waste
- 18.00 koncert zespołu Paula i Karol
- 19.15 ekoLogika: wykład twórców Zero Waste Hero App o ekologicznym podróżowaniu i życiu zero waste
- 20.00 koncert zespołu Linia Nocna


Paula i Karol
Paula i Karol - 10 lat temu wzięli szturmem warszawską scenę niezależną. Z marszu zyskali miano pary dziwaków - aktywiści zajęci ratowaniem świata przed konsumpcyjnym szaleństwem,
muzykujący na początku trochę z przypadku, przy okazji. Śpiewali po angielsku (oboje mimo polskich rodowodów wychowywali się zagranicą), grali na instrumentach, którymi nie posługiwali się zresztą z wirtuozerią, dawali koncerty w ogródkach, na chodnikach i dużych salach koncertowych, uwodząc publiczność radosną żywiołowością i entuzjazmem. Szybko stali się pionierami rozrastającej się w Polsce sceny indie folkowej.

Oryginalni, obco-swojscy, ale nie przaśni. Sprzedają płyty na całym świecie - ich muzyka jest popularna w tak różnych miejscach, jak Brazylia i Islandia. Praca nad ostatnim, czwartym w dorobku zespołu albumem "Our Town" stała się dla Pauli Bialski i Karola Strzemiecznego prawdziwą próbą sił i najtrudniejszym sprawdzianem w życiu. Z kryzysu powstała więc najbardziej dopracowana, najciekawsza muzycznie i najdojrzalsza tekstowo płyta. Eklektyczna, bardziej taneczna i zdecydowanie bardziej elektroniczna niż poprzednie. Choć może wciąż brzmieniowo najbliższa folkowi, Pauli i Karolowi najbardziej opowiada określenie clever pop.
Płyta OUR TOWN miała premierę w maju 2017 roku. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem.

Linia Nocna
Duet elektroniczny, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Debiutowali w czerwcu 2017 r. singlem "Znikam na chwilę", za który otrzymali nagrodę redakcji Chillizet w plebiscycie na "Chilloutowy utwór roku 2017". Dziś klip do utworu ma pół miliona odsłon na YouTubie, został też wykorzystany w ogólnopolskiej kampanii jednego z wiodących banków w Polsce.

16 marca 2018 r. na rynku pojawił się debiutancki album Linii Nocnej "Znikam na chwilę" (Wydawnictwo Agora) z gościnnym udziałem Kuby Sienkiewicza i Buslava. Patronat nad płytą objęli radio Chili Zet, Co Jest Grane24, CGM, JazzSoul.pl oraz Glamour.pl. W kwietniu ich piosenka "9 mostów" z udziałem Otsochodzi ukazała się na składance Flirtini "Heartbreaks & Promises vol.4" - najważniejszej kompilacji z muzyką młodych polskich twórców. Z kolei w czerwcu zespół zaskoczył fanów kolejnym, niepublikowanym wcześniej utworem "Zielone Żoli", który trafił na playlisty m.in. Radia Eska i Radia Zet.

Podczas sezonu wiosenno-letniego 2018 r. Linia Nocna wystąpiła m.in. na Spring Break Festival, Co Jest Grane 24 Festival i Local Warming Festival. Zwieńczeniem sezonu festiwalowego był dla nich występ na głównej scenie Kraków Live Festival.

Ciut Więcej
Karolina Zabaryłło autorka bloga o ładnych rzeczach Ciut Więcej, gdzie mówi o sztuce zamkniętej w przestrzeni galerii, ale również tej spotykanej na co dzień.

Od dwóch lat stara się wrócić do prostszego życia, które oferuje zero waste. Na swoim blogu, ale przede wszystkim na kanale Youtube, opowiada o tym jak żyć na poziomie, w pełnym komforcie i z dbałością o siebie, a przy tym w zgodzie ze środowiskiem... bo zero waste może być proste, wystarczy się wyluzować.

Zero Waste Hero App
Jesteśmy Maja i Michał z Gdańska! Zrobiliśmy sobie tak zwany "gap year", żeby zrobić ten projekt, o którym od dawna już myśleliśmy, ale przez szkoły i inne takie sprawy się nie udawało... w końcu jednak dopięliśmy swego i udało się wypuścić pierwszą wersję naszej aplikacji o nazwie "Zero Waste Hero", która dotyczy "kolekcjonowania" codziennych czynności w stronę bycia bardziej Zero Waste, małych kroków , które pomogą naszej planecie tak, że naprawdę nie zdajesz sobie z tego sprawy!

Dzięki naszej aplikacji można zamiast liczenia kalorii czy kroków, liczyć ile kilogramów plastiku zaoszczędziło się dzięki wspomnianym już wcześniej tym ważnym kroczkom! Są one naprawdę niezbędne, szczególnie teraz, kiedy nasza planeta zaczyna powoli umierać przez wcześniejszą ignorancję i nieświadomość. Dzisiaj już tak nie musi być i naprawdę możemy coś zmienić!

Aplikacja jest do pobrania na App Store i Google Play, jest oczywiście darmowa, bo pomaganie i swoja własna motywacja nie powinno nic kosztować! Naszym marzeniem jest rozwinięcie aplikacji, do tego stopnia ,aby móc zliczać kilogramy plastiku wszystkich użytkowników razem. Myślimy, że mogłaby być to całkiem duża suma! Moglibyśmy naprawdę pomóc. To pierwsza na świecie aplikacja tego rodzaju, a pomysłów na rozwój projektu mamy jeszcze naprawdę wiele.

---
Projekt tworzony przy współpracy studentów Kulturoznawstwo UG 2016/2017, specjalizacja Animacja Kultury.

Wydarzenie realizowane ze środków finansowych Miasta Sopotu.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
Bilety w cenie 10 zł dostępne w sprzedaży od 10 kwietnia 2019 roku:
- w kasie BART ul. Kościuszki 61, Sopot, środa- piątek: godz. 10.00-15.00
- w kasie Opera Leśna / The Forest Opera, ul. Stanisława Moniuszki 12 w Sopocie, codziennie od 27 kwietnia w godz. 10.00 – 18.00, w dniu wydarzenia w godzinach 10.00 - 20.30
- w Punkcie Informacji Kulturalny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu codziennie od 27 kwietnia w godz. 10.00-18.00
- oraz w sprzedaży elektronicznej na www.bart.sopot.pl

Opinie