stat
Impreza odwołana

Mad Professor live (1 opinia)

W kwietniu minie dokładnie 7 lat odkąd z połączenia sił Pandadread Sound System i Moonshine Recordings odbyła się pierwsza edycja cyklu Dub Club Trójmiasto. Minie także równo 20 lat od ostatniego występu legendarnego Mad Professora w Trójmieście!

sie 20-22

piątek - niedziela

bilety 149-249 zł
paź 22

piątek, godz. 23:00

bilety 39-45 zł
Kup bilet
Serdecznie zapraszamy do gdańskiego klubu Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej na tę unikalną w skali kraju imprezę z jedynym w Polsce koncertem Mad Professora.

reggae - koncerty w Trójmieście


Zagrają:
Mad Professor live!
https://spoti.fi/36TblJB

Skank Ranger & MC Polish Man
https://soundcloud.com/skankranger

Pandadread Sound System
https://soundcloud.com/pandadread

Mack Moonshine Recordings
https://soundcloud.com/mack23

Nagłośnienie: Pandadread Sound System

Ilośc miejsc ograniczona.

Mad Professor (Neal Fraser lub Neil Fraser) urodził się w 1955 roku w Gujanie, małym kraju w północnej części Ameryki Południowej. Swoją ksywkę otrzymał już jako nastolatek dzięki jego intensywnemu zainteresowaniu elektroniką, czego wypadkową było zbudowanie przez niego własnego radio. Dzięki znakomitym współpracownikom, Mad Professor zaczął wyrabiać sobie markę poza społecznością reggae i wkrótce stał się remikserem utworów muzyki rockowej, elektronicznej i R&B. W latach 90. i w nowym tysiącleciu remiksował utwory Sade, The Orb, KLF, Beastie Boys, Jamiroquai, Rancid, Depeche Mode i Perryego Farrella. Jednak jego najbardziej znanym projektem i tym, który naprawdę ugruntował jego pozycję i kunszt była No Protection z 1995 roku, całkowicie przerobiona wersja drugiego albumu trip-hopowej grupy Massive Attack, Protection. Twórczo odświeżone albumy Mad Professora zaczęły odzyskiwać spójność w połowie lat dziewięćdziesiątych. Miksowanie elektroniki z rootsowym, bardziej organicznym brzmieniem przenosiło w pamięci do początków dubu. Seria Dub Me Crazy została zakończona, a w jej miejsce pojawiła się nowa, znacznie bardziej subtelna afro centryczna Black Liberation Dub. Pierwsza odsłona ukazała się jeszcze w 1994 roku, a kolejne pojawiały się stopniowo aż do nowego millenium (choć znacznie wolniej niż w przypadku Dub Me Crazy). Ponownie współpracował z Lee Scratch Perrym i U-Royem.

Mad Professor jest aktywny po dzień dzisiejszy nieprzerwanie koncertując czy to solowo czy w kooperacji z m.in. Lee Scratch Perry, U-Roy czy Sista Aisha odwiedzając najdalsze zakątki globu. Ponadto ciągle zasiada za stołem mikserskim w swoim studio Ariwa Sounds. (autor bio Rafał Konert)

Music:
https://www.youtube.com/watch?v=VedP-mIafHU
https://www.youtube.com/watch?v=M9PkADawUKU
Live:
https://www.youtube.com/watch?v=Fxwy3n7amYA


Skank Ranger jest producentem z Olsztyna czerpiącym z muzyki jamajskiej wszystko co najlepsze. Do swoich dubowych wycieczek zabiera poznane na swej drodze osoby z przeróżnych muzycznych klimatów. Skank Ranger kieruje się prostą zasadą: Love it? DUB it!
https://soundcloud.com/skankranger
https://www.facebook.com/Skank-Ranger-562503323931430/

Polish Man to elbląski MC, który ma na koncie współpracę z wieloma soundsystemami i DJ-ami w Polsce. Stały bywalec trójmiejskich imprez spod znaku Dub Mass i Dub Club, gdzie wielokrotnie miał okazję zaprezentować swój wokalny styl dzięki uprzejmości ekip PandaDread Soundsystem i Moonshine Recordings. U boku tych ekip kilkukrotnie pojawił się na corocznej imprezie Grassroots Festiwal oraz Ostróda Reagge Festiwal, gdzie, miał okazję wystąpić również w teamie olsztyńskiego producenta - Skank Ranger All-Stars. Słychać go było też na cyklicznej imprezie Dub nad Wdą, organizowanej corocznie przez Ekipę Lama Soundsystem. Ma na koncie współpracę z tczewskim producentem Pazurtupaka, z którym wspólnie wydał singiel Divided We Fall najpierw pod netlabelem Paproota.org, a potem na fizycznym nośniku w klasycznym formacie czarnej siódemki, wydanym przez Pazurtupaka Rec. Ostatnio, można go usłyszeć na jednym z utworów świetnego albumu wrocławskiej ekipy Jabbadub, na albumie Vibrations, wydanym pod francuskim labelem ODG Prod. Znany z energetycznych podjazdów raggamuffin na mikrofonie, gdzie prezentuje inspirowany jamajskimi i brytyjskimi brzmieniami styl wokalny we własnym wydaniu, oparty na klasycznym brzmieniu gatunków roots reagge, dancehall, drum and bass i hip hop. W dużym skrócie jest to człowiek, który, gdy słyszy dźwięki spod znaku reggae, dub czy dancehall, po prostu musi coś powiedzieć.
https://www.facebook.com/mcpolishman/

Pandadread Sound System to dwunastokilowatowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu bratrat i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej współczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Przez ponad 7 lat aktywności na polskiej scenie reggae, trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji dub na Pomorzu. W międzyczasie, śladem jamajskich i brytyjskich sound systemów, konsekwentnie budowali własne, nastawione na skuteczność w niskich częstotliwościach nagłośnienie. Latem 2009 roku zrealizowali swoje plany, stając się pierwszym dubowym Sound Systemem na północ od stolicy. Rytm, wolność i bezkompromisowa kontestacja systemowego aparatu przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread Sound System utworów, wzywając do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia. Podczas cyklu Dub Club Trójmiasto dbają także o niezbędną ilość osiemnastocalowych głośników niskotonowych gwarantujących głęboki odbiór prezentowanej na nich muzyki.
https://www.facebook.com/pandadread/
https://soundcloud.com/pandadread

Mack to trójmiejski dj i promotor, który od ponad dekady działa aktywnie na polskiej scenie undergroundowej muzyki elektronicznej. Od 2007 roku prowadzi skupiający się na basowej muzyce sklep płytowy Mash-up Records. W 2009 roku założył wytwórnię Moonshine Recordings, która między innymi za sprawą wydawnictw takich artystów jak Radikal Guru, RSD, DJ Madd czy 6Blocc zyskała spore uznanie na całym świecie. Katalog labelu liczy już ponad 50 wydawnictw winylowych z udziałem producentów i wokalistów z najodleglejszych zakątków globu jak Nowa Zelandia, Australia, Brazylia czy USA.
https://soundcloud.com/mack23
http://www.moonshine-recordings.com/
https://www.instagram.com/moonshinerec/
https://www.facebook.com/Moonshine.Rec/
https://www.mash-up.pl/

Współpraca i patronaty:
http://www.protokultura.pl/
http://www.mash-up.pl
http://www.moonshine-recordings.com
http://www.trojmiasto.pl
http://www.toksyna.fm
https://www.lokaah.pl

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  45-65 zł
 • Przedsprzedaż
  30 zł
Bilety są dostępne za pośrednictwem Going App oraz w sieci Empik.
https://going.pl/mad-professor-live

Opinie (1)

 • Pamiętam koncert sprzed 20 lat w Sfinksie!!!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • clubbing / disko , pubbing
  cze 18
  piątek, g. 21:00
  Gdańsk, Moloteka
  We Love Moloteka