• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna impreza artysty
Songwriter Festival Sopot 2024

MUD/O - SongWriter Festival Sopot

Po raz trzeci spotykamy się w malowniczym parku na terenie Goyki3 Art Inkubatora w Sopocie. Festiwal powstał z pasji Ryszarda "Rico" Siwego do muzyki i pragnienia eksponowania artystów_ek sceny alternatywnej. W kontrze do dzisiejszej powtarzalności artystów_ek, proponujemy koncerty tych, których trudniej znaleźć. Główną ideą jest poszerzanie świadomości muzycznej i zapewnienie dostępu do koncertów dla każdego. W tym roku mamy aż sześcioro gości z zagranicy!

Na drugim koncercie tegorocznej edycji wystąpi MUD/O. To warszawski zespół tworzący marzycielski świat słodko-ironicznych słów, melodii i wokali (Dominika Borowiecka) w oparciu o instrumentarium w klimacie indie-folk, indie pop, dream pop i bedroom pop (Maciej Pilarski). Tworzą i grają z przyjaciółmi (Ola Czechowska - piano, Maciek Misiewicz - perkusja). Znają się długo, ale dopiero niedawno zdecydowali się na artystyczny coming-out. W songwritingu i komponowaniu łączą charakterystyczne motywy muzyczne z tekstami przepełnionymi dystansem do siebie i czarnym humorem spod znaku Phoebe Bridgers czy Courtney Barnett. Trudne emocje ukryte są pod ironicznym uśmiechem, a wszystko podane jest w klimatycznej i żywej oprawie muzycznej w stylu Agnes Obel, Mumford and Sons czy Villagers.

koncerty w Trójmieście


Dzięki wsparciu Miasta Sopot oraz Goyki3 Art Inkubatora, wstęp na koncerty jest bezpłatny. Na miejscu znajdziecie wrzutkę poprzez którą możecie wspierać festiwal i artystów_ki. Koncerty będą odbywać się w każdy poniedziałek czerwca, lipca i sierpnia o godzinie 20:30. Poprzedni cykl koncertów cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego mamy nadzieję, że i tym razem będzie podobnie. Na terenie festiwalu będzie można zakupić piwo bezalkoholowe, wodę i soki. Do zobaczenia na leżakach pod drzewami!

Specjalne podziękowania dla firmy Victus Apartamenty z Sopotu za zapewnienie wspaniałego noclegów dla Artystów i Artystek!Dla naszego opiekuna graficznego Artura Burego.Marty Szadowiak - Goyki3 Art Inkubator za wsparcie i koordynację festiwalu.Magdaleny Wiczyńskiej-Siwy - za opiekę nad social mediami.Borówka Music - Bartek Borówka - lineupMaciej Madej - Sideway Bookings - lineup

Opinie