• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2010 (94 opinie)

Relacja z imprezy

7 i 8 sierpnia 2010 na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku odbędzie się druga edycja Festiwalu MTV. Tym razem, impreza będzie nosiła nazwę Festiwal MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2010 - Dance Edition i będzie stała pod znakiem występów znanych DJ'ów oraz warsztatów tanecznych, które poprowadzą cenieni choreografowie.

hip-hop - koncerty w Trójmieście


Podobnie, jak pierwsza edycja, która odbyła się w zeszłym roku, tak i tym razem będzie to impreza dwudniowa. Tegoroczny Festiwal MTV będzie natomiast - po raz pierwszy - poświęcony w całości muzyce tanecznej. W ten sposób, powstanie zupełnie nowa formuła festiwalowa, łącząca muzykę i taniec.

W tym roku, publiczność festiwalowa będzie mogła wziąć udział w całodniowych warsztatach tanecznych, organizowanych w jednej z trzech muzycznych stref - Hip Hop Flava, Street Fusion oraz Videoclip Zone, które poprowadzą znani choreografowie, od lat współpracujący z gwiazdami w Polsce i za granicą.

Artyści - część muzyczna

The Shapeshifters to jeden z najbardziej cenionych brytyjskich wykonawców nurtu elektro. Uznanie publiczności zdobył za sprawą takich klubowych hitów, jak "Lola's Theme", "Back to Basics" "Incredible" czy "Sensitivity". Wszystkie uplasowały się wysoko na listach przebojów w Wielkiej Brytanii, Holandii czy nawet dalekiej Australii. Znane są też doskonale polskiej publiczności. Dotychczas ukazały się cztery albumy Shapeshifters, a ostatni nosi nazwę "Shapeshifters In the House".

Wet Fingers to jeden z najbardziej znanych polskich wykonawców muzyki klubowej, tworzony przez DJa Adamusa oraz Mafia Mike'a. Na debiutanckim krążku "Hi Fi Superstar" zaprezentowali własne remiksy utworów innych wykonawców, m.in. Kombi czy De Mono. Od tego momentu, są jednym z najbardziej rozchwytywanych wykonawców klubowych w Polsce.

DJ Wara (czyli Arkadiusz Rosiński) to specjalista od twórczego mieszania takich gatunków, jak old school rap, disco, funk czy nu funk oraz od mash upów. Od 2004 roku z powodzeniem występuje w trójmiejskich, warszawskich czy krakowskich klubach. Niedługo nakładem wytwórni Rebel Scream Records ukaże się jego debiutancka EPka.

M.O.P. (Mass Out Posse) to raperski duet, w którego skład wchodzą Lil' Fame i Billy Danze. Zaistniał na scenie muzycznej już w 1993 roku i od razu stał się jednym z najbardziej cenionych - ale też popularnych - reprezentantów tzw. hardcore rapu. Polskiej publiczności znany jest przede wszystkim z hitów "Cold as Ice" oraz "Ante Up". Na przestrzeni lat, duet współpracował z tak znanymi nazwiskami, jak DJ Premier, 50 Cent, Wu-Tang Clan, Jay - Z czy Busta Rhymes. Ich ostatnim albumem w dorobku jest "Foundation" z 2009 roku.

Tede, czyli właściwie Jacek Graniecki, obecny jest na polskiej scenie hip-hopowej od ponad 10 lat, podczas których wypracował sobie pozycję mistrza słowa oraz znakomitego człowieka interesu. Jako muzyk, Tede został laureatem wielu nagród. Między innymi: Ślizgery i Belvedere Achievement Award. Był wielokrotnie nominowany do Fryderyków, a w 2009 roku wystąpił na Festiwalu Muzycznym Telewizji Polskiej Opole 2009, nominowany aż w dwóch kategoriach: artysta roku i płyta roku za album "Ścieżka Dźwiękowa".

W sobotę przed gwiazdą główną zagrają m.in.:

DJ Noz - jeden z najlepszych polskich DJ'ów, słynących ze świeżego miksowania muzyki rap, funk, disco, r'n'b, pop. Supportował wiele polskich i zagranicznych gwiazd (m.in.: Kurtis Blow), a ostatnio brał udział w imprezowych soundsystemach wraz z Mrozem lub Afromentalem.

DJ Define - topowy trójmiejski DJ, który świetnie bawi się muzyką hip hopową, funkiem, oldschool disco i housem.

The Returners - duet producentów, którzy wyprodukowali muzykę dla takich raperów jak m.in.: El Da Sensei (USA), OSTR, Małpa, wspierając na scenie jako DJ'e czołówkę amerykańskich raperów w ich europejskich trasach.

Tancerze - część warsztatowa

Gigi Torres - światowej sławy choreograf. Systematycznie szkoli się we wszystkich technikach tanecznych. Współpracowała z takimi gwiazdami jak: Pussycat Dolls, Snoop Dogg (Snoop Dogg in Vegas), Michael Jordan (reklamy "Second Generation", "Fist")).

Kumari Suraj - wykwalifikowana tancerka, choreograf i pedagog. Zaliczana do grona najlepszych na świecie specjalistów od waackingu. Specjalizuje się w takich stylach jak: waacking, hip hop, house, freestyle. Jako tancerka pracowała na scenach teatrów ("San Francisco Hip Hop Theater Festival", "Collage Des Culture Africaines", "In It For Life Off Broadway"), przy filmach ("House Dance International", "Small City Big Hip Hop") i wideoklipach (Little Boots "New In Town", Bo Benton "I know You Want It", Jhazebhl "It All About Me")).

Shaun Niles - profesjonalny tancerz i choreograf z Londynu. Odkąd rozpoczął karierę w wieku lat 17, miał okazję współpracować m.in. z tak znakomitymi artystami jak Rihanna, Nelly Furtado, Jamelia, Victoria Beckham, Charlotte Church, Janet Jackson, Leona Lewis czy Fatima Robinson. Również jako tancerz pracował przy show telewizyjnym "X-Factor" w Wielkiej Brytanii.

Anthony Kaye - rozpoczął swoją karierę taneczną już jako 16-latek, występując u boku Kylie Minogue. Współpracował z wielkimi gwiazdami muzyki pop: Alicią Keys, Jamelią, The Black Eyed Peas, Sugababes czy Geri Halliwell. Brał udział w dużych trasach koncertowych, m.in. Girls Aloud. Poza koncertami na żywo, współpracuje na stałe z brytyjską telewizją publiczną oraz z MTV. Anthony współtworzył układy choreograficzne dla: Avril Lavigne, Miki oraz My Chemical Romance.

Budda Stretch - jeden z pierwszych choreografów tańca hip hop. Jest autorytetem imponującym zarówno tańcem, jak i wiedzą o jego historii. Pracował z wieloma gwiazdami, m.in.: Michaelem Jacksonem, Willem Smithem, Mariah Carey, Missy Elliot i wieloma innymi. Założyciel legendarnej grupy Elite Force z Nowego Jorku, uważanej za jedną z największych autorytetów w dziedzinie hip hop na świecie. Blisko dekadę tworzył układy choreograficzne do klipów Mariah Carey. Za choreografię do teledysków" Men in
Black", "Gettin Jiggi Wit It" i "Miami" Willa Smitha został nominowany do nagrody MTV Video Music Awards.

Sisco Gomez - uważany za jednego z bardziej utalentowanych choreografów i tancerzy nowego pokolenia street dance'u. Tworzył choreografie m.in. dla Kylie Minogue, Alexandry Burke, Sugababes. Tańczył z takimi gwiazdami estrady jak Madonna, Paula Abdul, Charlotte Church, Geri Halliwell, Sugarbabes, Pink. Sisco był choreografem oraz jurorem ukraińskiej wersji "So You Think You Can Dance".

Filip Czeszyk - założyciel Studia Tańca Trans - formacji tanecznych Pamp i Spoko. Głównym obszarem zainteresowań Filipa jest taniec hiphop oraz house, ragga, lockin i poppin. Na stale współpracuje z Peggy Kuebler trenerką mistrzów świata w tańcu hip hop "Da Kidz" ze Szwajcarii, Jessicą Gaines z Philadelphii oraz Jenn "oneLove" breckenridge New York.

Krzysztof Mazur - specjalista od technik house, old school hip hop, hip-hop, popping, locking, jazz oraz jazz-funk. Instruktor wielu warsztatów i szkoleń, m.in.
Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego w Bytomiu i Warsztatów Tańca Współczesnego w Kaliszu czy Festiwalu Kalejdoskop w Białymstoku... Choreograf
programu "You Can Dance - Po prostu tańcz!".

Justyna Lichacy - specjalizuje się w stylach hip hop oraz house. Uczyła w prestiżowych szkołach tańca w Londynie oraz Oslo. Założycielka i choreograf grupy Unique.
Inicjatorka i dyrektor artystyczny Hip Hop Groove Festival. Sędziuje na największych turniejach streetowych w Polsce, m.in. Rytm Ulicy, Wirująca Strefa, Urban Styles Battle.

Nadzór nad częścią taneczną będzie sprawował Augustin Egurolla oraz Egurolla Dance Studio.

Dodatkowo, festiwalowa publiczność będzie mogła śledzić występy uczestników warsztatów oraz dopingować biorących udział w bitwach tanecznych, w których do wygrania będą nagrody pieniężne. Jedną z atrakcji będzie również flash mob do piosenki Ke$hy - "Tik Tok", w którym mogą wziąć udział wszyscy uczestnicy festiwalu, którzy zechcą spróbować swoich sił.

Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy zarejestrować się na wybrane zajęcia, wysyłając sms, a po otrzymaniu wiadomości zwrotnej - potwierdzić swój udział na miejscu festiwalu. Limit na każdy dzień warsztatów dla każdej z grup to 150 osób.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Sobota, 7 sierpnia

09:00 - Rejestracja
 10:00 - Oficjalne otwarcie, występ DJ-a, warm-up, Scena główna
10:30 - Warsztaty, Strefa 1, 2, 3
10:45 - Eliminacje - Dance Battle, Dance Park
12:00 - Warsztaty, Strefa 1, 2, 3
12:45 - Open Stage, Dance Park
13:15 - Nauka choreografii do Flash Mob, Dance Park
13:30 - Warsztaty, Strefa 1, 2, 3
13:30 - Open Stage, Dance Park
14:45 - 1/8 Finału - Dance Battle, Dance Park
15:30 - Warsztaty, Strefa 1, 2, 3
15:45 - Nauka choreografii do Flash Mob, Dance Park
16:00 - Open Stage, Dance Park
17:00 - Warsztaty, Strefa 1, 2, 3
17:00 - Cwierćfinał Dance Battle, Dance Park
17:45 - Open Stage, Dance Park
18:15 - Nauka choreografii doFlash Mob, Dance Park
18:30 - Warsztaty, Strefa 1, 2, 3
18:30 - Półfinał Dance Battle, Dance Park
20:00 - FINAŁ - Dance Battle, Scena główna
20:30 - Ogłoszenie zwycięzcy, wręczenie nagrody, Scena główna
21:00 - Występ The Returners, Scena Główa
21:40 - Występ, Tede, Scena główna
22:30 - Koncert M.O.P., Scena główna

Niedziela, 8 sierpnia

09:00 - Rejestracja
10:30 - Warsztaty, Strefa 1, 2, 3
10:45 - Eliminacje - Performance Showcase, Dance Park
12:00 - Warsztaty, Strefa 1, 2, 3
12:45 - Open Stage, Dance Park
13:15 - Nauka choreografii doFlash Mob, Scena główna
13:30 - Warsztaty, Strefa 1, 2, 3
13:30 - 1/4 finału Performance Showcase, Dance Park
15:00 - Nauka choreografii do Flash Mob, Scena główna
15:15 - Open stage, Dance Park
15:30 - Warsztaty, Strefa 1, 2, 3
16:45 - Nauka choreografii do Flash Mob, Scena główna
17:00 - Warsztaty, Strefa 1, 2, 3
17:00 - Open Stage, Dance Park
18:30 - Półfinał Performance Showcase, Dance Park
18:30 - Warsztaty, Strefa 1, 2, 3
20:00 - Przygotowanie do bicia rekordu, Scena główna
20:15 - Flash Mob Scena główna
21:00 - Finał Performance Showcase, Scena główna
21:45 - Ogłoszenie zwycięzcy, wręczenie nagrody, Scena główna
22:00 - występ: dj WARA, Scena główna
22.30 - występ: WET FINGERS, Scena główna
23.15 - występ: Shapeshifter's, Scena główna

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Bilety na Festiwal MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2010 - Dance Edition - które już w tym tygodniu będzie można nabyć w sieciach Eventim oraz w EMPIKach w całym kraju - będą kosztować 10 PLN za każdy festiwalowy dzień. Dodatkowo, osoby pragnące wziąć udział w warsztatach tanecznych, będą mogły to zrobić, dokupując specjalną wejściówkę za tę samą sumę.

Opinie (94) 9 zablokowanych

 • (4)

  raczej traci nuda

  • 131 17

  • raczej lepiej niż rok temu (2)

   a nudne to są internetowe trepy, co wszędzie minusy widzą.

   • 15 12

   • lepiej nie znaczy dobrze

    • 3 2

   • scodzi na psy, to że leciuchno lepiej niż rok temu to nadal

    jest dno!

    • 1 0

  • raczej napewno, sadzilem że znajde coś dla siebie bo nie jestem ograniczony muzycznie, ale jednak nie

   • 5 2

 • Opinia została zablokowana przez moderatora

  • Opinia została zablokowana przez moderatora

 • nareszcie coś fajnego (2)

  udało się końcu wymyślić miastu ekstra impreze, gratuluje

  • 15 112

  • ech

   organizatorzy imprezy samo sobie komentarze pozytywne piszą. Przykro się robi

   • 0 0

  • łubu dubu łubu dubu

   łubu dubu łubu dubu niech żyje nam prezes naszego klubu - nieeeeech żyje nam!!!

   • 0 0

 • choreografowie

  a gdyby jeszcze ściągnęli Buddha Stretch, ja pikuje zjedzie sie pół europy

  • 8 40

 • nagrody (1)

  max spójrz na strone można wygrac 30 tys ściagamy ekipe

  • 5 31

  • no no -będzie na dragi...

   • 2 1

 • GDAŃSK DŹWIGA MUZĘ I NIE TYLKO!!!!!

  Nareszcie coś dla fanów tańca, super !!!!!!

  • 17 74

 • Naneczny Gdańsk

  Wybieram się tam całą paką . Pozdrawiam .

  • 9 42

 • MTV ponownie w Gdańsku super!!!!!!!!!!!!! (1)

  Taniec 100% lepszy do koncertów, a warsztaty to bomba. Szykuje kasę i startuję do Gdańsk.

  • 14 64

  • Pracujesz w GAK-u czy w MTV? :)

   :) hehehehe

   • 15 3

 • rewelacja (2)

  jak dla mnie ekstra, w końcu coś fajnego dla każdego , i jakie nazwiska , bomba
  ja bede na pewno

  • 8 63

  • dla każdego?

   widzisz tu jakąś dywersyfikacje?

   • 8 0

  • Jarząb ek

   łubu duuuubuuu łuuubu duuuubuuu nieeeech żyjeeeeenammmmmm prezessss naszeeeeeego kluuuubuuuu nieeeechhhhh żżżyyyyyjeeeee naaaam

   • 1 0

 • wow (1)

  ciekawe , myśle ze moze przyciągnąć , zobaczymy

  • 7 60

  • chyba odstraszyć

   zobaczymy

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.