stat
Impreza już się odbyła

MSC Poesia w Gdyni. Początek sezonu na wycieczkowce

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Sezon wizyt wycieczkowców w gdyńskim porcie tuż, tuż.Sezon wizyt wycieczkowców w gdyńskim porcie tuż, tuż. Pierwszy statek pasażerski zawinie do Gdyni już 24 kwietnia. Pierwszy statek pasażerski zawinie do Gdyni już 24 kwietnia.

Pomposa i...

lut 9

niedziela, godz. 11:00

Gdańsk,
bilety 25 zł
W sumie Gdynię odwiedzi 20 statków, które cumować będą 51 razy. Ostatni statek pasażerski przypłynie 7 października. Statki zazwyczaj cumują przy Nabrzeżu Francuskim. Wówczas można je podziwiać z pirsu przy Kapitanacie Portu lub... z tarasu Muzeum Emigracji. Nie są udostępnione do zwiedzania.

Jako pierwsza, wpłynie MSC Poesia, która gościć będzie w naszym mieście tylko trzy razy: 24 kwietnia, 5 i 16 maja. Gdynianie poznali Poesię w 2016 roku. Blisko 294-metrowa (293,8) jednostka była wtedy najdłuższym statkiem goszczącym w Gdyni.

W tym roku rekord znów należał będzie do Norwegian Getaway. Najdłuższy i jednocześnie największy pod względem tonażu wycieczkowiec, jaki kiedykolwiek odwiedził polski port, pierwszy raz przypłynął do Gdyni 23 czerwca 2017 r. W tym roku gościć go będziemy dwukrotnie: 27 czerwca i 20 sierpnia.

24 kwietnia-rejs statkiem Galeon Dragon
Godz. 10.00 - zbiórka przy Muzeum Emigracji
Godz. 11.30 - zakończenie rejsu
Godz. 12 - powitanie MSC Poesia z lądu na nabrzeżu Francuskim (możliwość fotografowania z nabrzeża Pilotowego)
Drugi pod względem wielkości jest mv "Mein Schiff 1" (315,7 m). W całym sezonie 2019 roku statek odwiedzi gdyński port cztery razy - po raz pierwszy 29 maja. Jednostka może zabrać na pokład prawie 2900 pasażerów, a załoga liczy 1000 osób.

Dobrą wiadomość mamy dla wielbicieli legendarnej linii Cunard, będącej od wielu lat synonimem luksusu i eleganckich podróży. Cunard wysyła w tym roku do Gdyni ponownie Queen Victorię. Królowa przypłynie do gdyńskiego portu 24 maja i 3 września.

Rekordzistą pod względem ilości zawinięć do Gdyni będzie w tym roku AIDAmar, która przypłynie aż 16 razy.

Norwegian Pearl i Norwegian Spirit - barwnie pomalowane statki są oznaką rozrywki i radości, które gwarantują linie Norwegian. Norwegian Pearl przypłynie do Gdyni 28 maja, a Norwegian Spirit 11 i 24 sierpnia.

Aktualne zestawienie statków turystycznych, które zawiną do Gdyni w 2019 r. wraz z godzinami przypłynięcia i wypłynięcia znajduje się na stronie Portu Gdynia.


Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni