stat
Impreza już się odbyła

MFMO: Giampaolo Di Rosa

Archikatedra w Oliwie

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Koncert organowy

Wystąpi:
Giampaolo Di Rosa (Włochy) - organy

W programie:
Improwizacje na zadany przez publiczność temat w następujących formach muzycznych:
Toccata, adagio i fuga
Poemat symfoniczny
Symfonia (Allegro-Adagio-Scherzo-Finale)

55. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie honorowym patronatem objął Minister Kultury i Dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski.

-----
GIAMPAOLO DI ROSA
Pianista, organista, klawesynista, improwizator, kompozytor, badacz, nauczyciel. Urodzony w 1972 roku w Cesenie, we Włoszech. Ukończył studia muzyczne pod kierunkiem wybitnych profesorów Fausto Di Cesare (fortepian), Valentino Miserachs (kompozycje), Gunther Kauzinger i Jean Guillou (organy), Glen Wilson (klawesyn), Joao Pedro Oliveira (teoria). Współpracował z wieloma znanymi muzykami. Uzyskał siedem dyplomów akademickich, w tym tytuł magistra gry na organach oraz tytuł doktora interpretacji muzycznej.

Jego dyskografia zawiera wiele nagrań, w szczególności improwizacje na fortepian i organy. Jest członkiem kadry naukowej Katolickiego Uniwersytetu Portugalii w Oporto, gdzie wykłada grę na organach, improwizację i interpretację. Giampaolo di Rosa jest założycielem i dyrektorem artystycznym wielu międzynarodowych festiwali organowych. Jest organistą tytularnym kościołów w Aprillii i Oberthulbie. Od maja 2007 roku jest organistą tytularnym w Katedrze w Braga i organistą ad honorem w kościele Wyższego Seminarium w Oporto. Od roku 2008 jest Głównym Doradcą Muzycznym Zakonu SCMG w Guimaraes. W 2008 roku został mianowany organistą tytularnym i dyrektorem artystycznym Narodowego Kościoła Portugalskiego w Rzymie. W roku 2010 w Rzymie, artysta wykonał wszystkie utwory organowe Jana Sebastiana Bacha.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    18 zł
  • Bilet ulgowy
    12 zł
  • Kontakt
    58 552-47-65
Bilety:
normalny: 18 zł
ulgowy: 12 zł
karnet rodzinny: 40 zł

Bilety do nabycia na godzinę przed każdym koncertem w kasie przed głównym wejściem do Katedry Oliwskiej.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.