Impreza już się odbyła

Łydka Grubasa - Scena Muzyczna - Faktoria Kultury 2021 (3 opinie)

Łydka Grubasa to zespół, który ciężko jednoznacznie zakwalifikować. Muzycznie stanowi wypadkową wszelkich gatunków rockowych, wymieszanych często w karkołomnych konfiguracjach. Tekstowo to bieżąca publicystyka ubrana w humorystyczny, sarkastyczny, czasem dosadny tekst. Mieszanka ta gwarantuje mnóstwo gitarowej energii, bardzo pozytywną aurę płynącą ze sceny oraz dawkę śmiechu połączoną z refleksją.

8 - 24 października 2021, godz. 18.00

Gdańsk, Park Oruński ul. Nowiny 2B...
Wstęp wolny
Grupa powstała w 2002 roku i ma na koncie cztery studyjne wydawnictwa - Bąż Woa, Perpetuum Debile, O-dur C-ból oraz Socjalibacja. Płyta O-dur C-ból, nagrana w białostockim Hertz Studio, stanowiła przełomowy moment w historii Łydki, gwarantując grupie liczną rzeszę fanów, dziesiątki koncertów rocznie oraz setki tysięcy odtworzeń w serwisach streamingowych. Utwór Rapapara został odtworzony w serwisie YouTube kilkadziesiąt milionów razy!

rock - koncerty w Trójmieście


W 2011 i 2018 roku Łydka wystąpiła na festiwalu Pol'and'Rock. W roku 2019 po bardzo zaciętej walce otrzymała nagrodę Złotego Bączka, gwarantującą występ na Dużej Scenie PnR 2019. Występ podczas koncertu na festiwalu przyciągnął kilkusettysięczną publiczność. Koncert został w całości zarejestrowany i w formie CD/DVD/Winyl wydawnictwo zadebiutowało na wysokim 20 miejscu OLiS czyli oficjalnej liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce!
Obecnie Łydka Grubasa promuje nadal swój czwarty studyjny album. Socjalibacja to 11 kompozycji połączonych tematyką poświęconą współczesnym mediom społecznościowym. Zwłaszcza temu, jak sprawnie połykają nasze dusze i umysły. W typowym dla Łydki, groteskowym i humorystycznym, muzycznym oraz tekstowym, krzywym zwierciadle, swoje odbicie odnajdzie niejeden z Was!

Ten żywiołowy, przebojowy i mocno zróżnicowany gatunkowo album powstał na przełomie 2019/2020 roku w białostockim Hertz Studio. Na płycie nie zabrakło gości w utworach udzielają się min. Zenek Kupatasa (Ex-Kabanos), Marcin Rumiński (Shannon), sekcja dęta zespołu Enej, czy... Karol Strasburger.

Sprawdźcie już teraz, co solidnie młócąca i dosadnie śpiewająca kapela rockowa ma do powiedzenia o ludziach zakopanych po uszy w internetach.
Rok 2020 dał się wszystkim mocno we znaki ze względu na brak koncertów i możliwości promowania nowego materiału. Łydka Grubasa nie spoczęła jednak na laurach i zaliczyła bardzo pracowity rok nagrywając na początku pandemii utwór R jak rozlewam a następnie rejestrując sześć starych kompozycji w wersji akustycznej. Utwory zyskały nowe życie dzięki zaskakującym ale przemyślanym aranżacjom. W nowy rok 2021 kapela wchodzi z przytupem zapowiadając nowe utwory singlowe m.in. komentujący nową nienormalność kawałek pod tytułem Pinokio - premiera 12.03.2021.

Jak podkreślają sami członkowie zespołu, Łydka zawsze stara się grać i brzmieć jak najlepiej. Priorytetem jest też wzajemny szacunek oraz więź z Publicznością wyrażone tak, aby na ich koncercie każdy mógł poczuć się jego częścią i pełnym uczestnikiem. Bez barier, murów po prostu rockandrollowo.

Opinie (3)

 • chętnie się wybiorę

  ale z chętna paniom do towarzystwa zapewniam dojazd z gdańska

  • 2 0

 • Pani do towarzystwa.

  Zobacz w ogłoszeniach trójmiasto.pl towarzyskie-platny sex i sponsoring, ale za sam dojazd to wątpię.

  • 0 0

 • Chętnie

  Bardzo chętnie :) a w Pruszczu sie można umówić?

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.