stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Luxtorpeda, WhitePin (11 opinii)

  • sobota, 25 listopada 2017,
    godz. 20:00
  • Klub Ucho
    Gdynia, Świętego Piotra 2  mapa
  • 49 zł, w przedsprzedaży  39, 44

zobacz zwycięzców

Konkurs zakończony

Luxtorpeda powraca do Trójmiasta! Na koncercie nie zabraknie najpopularniejszych utworów grupy, w tym przede wszystkim pochodzących z jej ostatniego albumu - "MyWasWyNas".

Coma: Blisko

lis 24

sobota, godz. 19:00

Gdynia,
bilety 75 zł
przedsprzedaż 65 zł

Coma - Blisko

lis 25

niedziela, godz. 19:00 - 22:00

Gdańsk,
bilety 65 - 75 zł


Zespół Luxtorpeda powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha - gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka i basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3, oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel - raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

Debiutancki album kapeli - zatytułowany po prostu "Luxtorpeda" (2011), jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych. Teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów "Niezalogowany", "Autystyczny" i "Za wolność".

Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas takich wydarzeń jak Jarocin Festiwal 2011 i 17. edycji Przystanku Woodstock. Utwór "Autystyczny" wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, w Eska Rock i w Antyradiu. Luxtorpeda otrzymała 4 nominacje do nagrody "Fryderyk" za 2011 i zdobyła statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.

9 maja 2012 roku ukazała się druga płyta Luxtorpedy zatytułowana "Robaki". Tak samo jak pierwsza szybko zdobyła status "Złotej Płyty". Drugi krążek promują teledyski do utworów "Hymn" i "Wilki dwa". Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, POD, Motorhead, Limp Bizkit, Sabaton. Zespół otrzymał również "Złotego Bączka" - nagrodę publiczności Przystanku Woodstock. W roku 2013 był nominowany w trzech kategoriach do nagrody Fryderyki 2012.

W 2014 roku ukazał się trzeci album zespołu. Ostania płyta pt. "MyWasWyNas" wydana została w 2016 roku.

Support: WHITEPIN
To rockowe trio z północy - w składzie: Kamila Bilińska (bas, wokal), Daniel Pisarkiewicz (gitara, wokal), Tomek Rutkowski (perkusja). Istnieją od kwietnia 2016 roku, jednak ich muzyczne drogi spotkały się już znacznie wcześniej. Grali wspólnie w wielu różniących się od siebie stylach, jednak dopiero w WHITEPIN odnaleźli swoje wspólne powołanie - mocne, rockowe granie! Muzyka towarzyszy im na co dzień, a jeśli jakimś cudem jej zabraknie to... towarzyszą sobie nawzajem.

WHITEPIN to zespół, który ma na swoim koncie wiele koncertów w rodzinnym Słupsku jak i poza jego granicami. Niejednokrotnie gościli w Poznaniu, grali w Jarocinie, Kołobrzegu, Koszalinie itd.W muzyce, którą grają starają się odzwierciedlać swoje emocje, przez co repertuar jest dość zróżnicowany. Znajdziecie tam ciężkie riffy jak i spokojne ballady, powstałe np. w skutek podwyżki w pracy lub ogólnego DOŁA. W swoich tekstach poruszają tematy dotyczące ich samych lub po prostu spraw dla nich istotnych. Śpiewamy o sytuacjach, z którymi większość z ich rówieśników może się utożsamiać.

https://www.youtube.com/watch?v=dCXL0v2aog4
https://www.youtube.com/watch?v=_jHc0XaAGNk&t=6s

Bilety: 39 zł (pwevents.pl) / 44 zł (przedsprzedaż) / 49 zł (w dniu koncertu)
Przedsprzedaż online: 39 zł - pwevents.pl, przedsprzedaż stacjonarna: 44 zł - Klub Ucho, ul. Św. Piotra 2
 

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (11)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej klikane (7 dni)