stat
Impreza już się odbyła

Lupus Winter Fest

 • sobota, 18 lutego 2012,
  godz. 18:00
 • Infinium Gdańsk, Stanisława Wyspiańskiego 9 (Akademik nr 6 Politechniki Gdańskiej)
 • 5

Z okazji roku działalności autorskiego bloga LupusUnleashed zapraszamy na koncert, którym chcę inicjować serię muzycznych wydarzeń pod szyldem mojego bloga. Spośród kilkunastu trójmiejskich zespołów (na dobry początek) wybrałem cztery - o różnym profilu stylistycznym i gatunkowym.

JarmaRock Fest

lis 15-16

piątek - sobota

Gdańsk,
bilety 30-100 zł
przedsprzedaż 59-89 zł
Kup bilet
bilety 50 zł
przedsprzedaż 40 zł
Zespoły te grają dla Was - publiczności i tylko dzięki Wam mogą przetrwać (nie tylko w pamięci), dlatego proszę przyjdźcie na koncert, nie na wybrany zespół. Pokażcie zespołom i sobie, że Wy jako słuchacze i fani jesteście siłą i jedną rodziną bez względu na to co dany zespół sobą reprezentuje!

rock - koncerty w Trójmieście


Zagrają dla Was: State Urge, C4030, Mandalor i Shadowsight

18 luty 2012 (sobota)
Otwarcie bram: 18:00
Startujemy: 19:00
Wstęp: 5 złotych

State Urge

Zespół z Gdyni utworzony z inicjatywy czterech młodych muzyków:
Marcina Bocheńskiego - perkusja, Marcina Cieślika - gitara i wokal, Krystiana Papiernika - gitara basowa i Michała Tarkowskiego - instrumenty klawiszowe. Dzięki podobnym gustom i inspiracjom wspólnie tworzą muzykę od 2009 roku.

State Urge to muzyka szeroko rozumiana jako Art Rock. Twórczość zespołu wyróżnia się bogatą warstwą brzmieniową i w dużej mierze opiera się na improwizacjach instrumentalnych, które zawierają w sobie elementy bluesa, jazzu, a nawet muzyki klasycznej.

State Urge to nie tylko muzyka. Fascynacja całą oprawą koncertów sprawia, że zespół z chęcią bawi się światłami, dymem, projekcjami wizualnymi. Ich koncerty są więc również ciekawym widowiskiem wizualnym, co wskazuje na szersze spojrzenie na twórczość artystyczną.

Zespół z sukcesem pojawił się na scenie muzycznej grając wiele udanych koncertów w Trójmiejskich klubach. Poza granicami Trójmiasta zespół miał przyjemność grać także w Warszawie oraz w Dolinie Charlotty koło Słupska. Twórczość zespołu została doceniona również przez redaktora Piotra Kaczkowskiego, dzięki któremu ich muzyka zagościła w eterze radiowej "Trójki". Ostatnim sukcesem grupy jest wydanie EPki-dema, która została ciepło przyjęta przez recenzentów i publiczność. Na najbliższych koncertach z pewnością będzie możliwość otrzymania tego wydawnictwa.

Aktualny repertuar koncertowy składa przede wszystkim z muzyki autorskiej, ale czasem także z coverów. Na niektórych koncertach State Urge będzie okazja usłyszeć utwory zespołów takich jak The Doors, Pink Floyd, Archive oraz innych.

Zespół STATE URGE ma przygotowane nowiutkie płytki demo
więcej szczegółów: http://stateurge.com/underground

Shadowsight

Zespół Shadowsight powstał w 2008 roku w Gdyni z inicjatywy dwóch gitarzystów (Michał 'Ranger' Marcinkowski, Łukasz 'Fiefiur' Szczepański), którzy chcieli założyć swój własny projekt heavy metalowy. Po kilku miesiącach prób i jammowania, dzięki ogłoszeniu w internecie dołączyła do nich basistka (Sylwia Dylewska) oraz perkusista (Michał 'Pryqu' Pryczkowski). Posada wokalisty zmieniała się wielokrotnie, jednak na pierwszych 2 albumach demo zaśpiewał Łukasz. Obecnie wokalem zajmuje się Ranger, słyszalny w najnowszym wydawnictwie "Path of the Damned".

W lipcu 2011 grupę opuścił Pryku (z powodów osobistych). W Październiku 2011 roku Sylwia Dylewska opuszcza zespół w celu rozpoczęcia kariery solowej. Do Shadowsight na kilka gościnnych występów dołącza Miłosz Gasiuk (gitara basowa) i Damian 'Ciupaz' Ciupiński (perkusja, Mandalor). Po legendarnym powrocie na scenę i koncercie w gdyńskim klubie "Ucho", pod koniec listopada dochodzi do jednego z najważniejszych na trójmiejskiej scenie wydarzeń - do Shadowsight dołącza Damian Ciupiński. Od 2012 roku Shadowsight rozpoczyna inicjatywę cyklicznego eventu w postaci koncertów pod szyldem "Clash of the Titans". W styczniu 2012 rolę basisty obejmuje Oskar Charuta.

C4030

"..Czterech z trójmiasta. Muzyka nieszablonowa, szeroko inspirowana, gatunkowo niezależna. Zawierają niecodzienny przekaz, uderzają autentyczną energią, grając złożone frazy lub przypominają o sile minimalistycznej formy. Mają na koncie kilkadziesiąt koncertów (miedzy innymi ogólnopolską trasę z Kiev Office).

W zmienionym składzie w czerwcu 2011 roku wydają swój pierwszy promocyjny album zawierający 12 kompozycji zarejestrowanych podczas jednego z wiosennych koncertów.. "

Mandalor

Pierwsze zalążki zespołu powstały kiedy Damian Ciupiński(perkusja) poznał się z Piotrem Ryżyńskim (gitara prowadząca). Na początku było garażowe granie, kiedy nie myślano na poważnie o zespole. Jednak z biegiem lat, umiejętności duetu rosły. Oficjalnie projekt Mandalor zaczął się w październiku A.D 2010 kiedy owy duet poznał Dominika Niklasa(druga gitara). Wtedy powstał faktyczny Mandalor.

Wkrótce po spotkaniu, do zespołu dołączył się Mateusz Styk (obecnie Babiaki). Niestety współpraca z nim nie przetrwała próby czasu i wokalista opuścił zespół po kilku miesiącach. Rozpoczęto przesłuchania, by odnaleźć basistę i wokalistę. Z tym pierwszym było łatwo - jako pierwszy na przesłuchanie przyszedł Michał Geratowski ps. Gierek i z miejsca został przyjęty do zespołu. Z tym drugim było odwrotnie. Zespół poszukiwał wokalisty przez ponad 3 miesiące, aż na horyzoncie pojawił się Oskar Charuta. W pełnym składzie współpracują od 4 miesięcy.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni