stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Lotos Music Summer Cup (10 opinii)

pop

  • piątek, 29 czerwca,
    godz. 18:00
  • Lotos Stadion Letni
    Gdańsk, przy ul. Jantarowej (Brzeźno, między wejściami numer 53 i 54)  mapa
  • wstęp wolny

Lotos Music Summer Camp jest pierwszą propozycją koncertową LOTOS Stadionu Letniego Gdańsk w nadchodzącym sezonie. To kolejne wyjątkowe wydarzenie - po zeszłorocznej, pierwszej edycji "Moloteka Music Festival" - propagujące szerszej publiczności polską muzykę elektroniczną.29 czerwca na scenie LOTOS Stadionu Letniego Gdańsk wystąpią aż trzy reprezentantki polskiej sceny muzycznej:
Natalia Kukulska,
Natalia Przybysz
Bovska.

Organizatorzy zapewnili, iż koncert będzie absolutnie wyjątkowy. Powstanie profesjonalna infrastruktura oraz scena koncertowa, a wstęp tak jak i rok temu będzie całkowicie darmowy. Start imprezy przewidziany jest o godzinie 18.00, a koniec koncertu około godziny 24.00.

W przerwach koncertowych będzie można posłuchać muzyki przygotowanej przez rezydentów klubu Moloteka:
-Soulfreak Kollektiv,
- Ceri
- Bolo
przy akompaniamencie saksofonisty Daniela Polskowskiego "Banan on sax". 

18.00 start imprezy Djs Soulfreak Kollektiv, Ceri, Bolo, Daniel Polskowski Banan on sax
19.30 Bovska
20.30 Set djski
21.00 Natalia Przybysz
22.00 Set djski
22.30 Natalia Kukulska
23.30 After party klub Moloteka 


Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Jest perfekcjonistką - utalentowaną i pracowitą. Współkomponując i pisząc teksty piosenek ciągle rozwija swoją pasję. W domowym studio nagrań, wraz z mężem zajmuje się też produkcją muzyczną. Natalia nagrała 7 solowych albumów z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multi-platynowej płyty.

Solowa dyskografia artystki to takie tytuły jak: CoMix (2010), Sexi Flexi (2007), Natalia Kukulska (2003 ), Tobie (2001), Autoportret (1999), Puls (1997), Światło (1996 ). 
Obecnie artystka promuje swoją ósmą solową płytą, którą podobnie jak CoMix stworzyła wspólnie z mężem - Michałem Dąbrówką. Album ukazał się w lutym 2015 r. 

Natalia Przybysz powszechnie znana jako wokalistka polskiego zespołu soulowego i R&B Sistars (zwycięski zespół MTV Music Awards rozpadł się, by w 2012 roku ponownie zagrać razem przed Jamiroquai & Prince). W sierpniu 2011 roku Natalia zagrała przed Erykah Badu na koncercie w Warszawie. Latem 2012 roku nagrała płytę z okazji 50-lecia debiutu artystycznego Janis Joplin. Projekt został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez publiczność jak i krytyków. Według redaktorów internetowego portalu Jazzsoul Tour premiera "Kozmic Blues" była jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych roku. Uznanie krytyków i duża frekwencja publiczności na jej koncertach przyczyniły się do wydania albumu "Kozmic Blues; Tribute to Janis Joplin" w czerwcu następnego roku. Album okazał się inspiracją do płyty Natalii Przybysz "Prąd", który osiągnął status platynowej płyty (30 000 sprzedanych egzemplarzy). W 2015 roku Natalia otrzymała nagrodę Fryderyka w dwóch kategoriach - Album Roku za "Prąd" oraz Singiel Roku dla "Miód". 9 maja odbyła się premiera singla "Światło nocne" zapowiadającego kolejny album Natalii Przybysz o tym samym tytule - premiera płyty odbyła się 1 września 2017 roku. W 2018 roku Natalia otrzymała za tę płytę nagrodę Fryderyka w kategorii "Album Roku Pop". 

Bovska to pseudonim artystyczny Magdy Grabowskiej-Wacławek - wokalistki, autorki tekstów, kompozytorki, graficzki i ilustratorki.
Bovska zdobyła popularność dzięki znakomitym singlom, które pojawiały się w filmie "Planeta singli" ("The man with an unknown soul") oraz TVN-owskim serialu "Druga szansa" ("Kaktus", "Składak").
Piosenki te znalazły się też na debiutanckim albumie artystki, który ukazał się 11 marca 2016 roku. Płytę zatytułowaną "Kaktus" Bovska stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim.

Partnerzy wydarzenia:
Grupa LOTOS - Partner Tytularny
Grupa ENERGA - Partner Strategiczny
Miasto Gdańsk

Przeczytaj także

Live Music

w każdą środę (do 19.12), godz. 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Kup bilet
Dodaj zdjęcie

Opinie (10)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej klikane (7 dni)