• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Lord Of The Dance (7 opinii)

19 grudnia wyjątkowe irlandzkie widowisko taneczne. Po raz pierwszy w ERGO ARENIE LORD OF THE DANCE!

Na Broadwayu okrzyknięty arcydziełem w swoim gatunku - teraz po wielu miesiącach starań także dla widzów w Polsce - Dangerous Games! Najnowsze dziecko Michaela Flatleya i jego słynnych LORD OF THE DANCE. Utalentowani tancerze w nowoczesnej, zaskakującej choreografii. Sam Flatley mówi o nich: uczniowie przerośli mistrza! Produkcja warta 5,5 mln euro, 8 tirów scenografii i sprzętu technicznego, setki tysięcy kilometrów przejechanych w trasie koncertowej po całej Europie. Zapierające dech w piersi efekty pirotechniczne, przełomowa technologia wykorzystująca hologramy, taniec robotów, zaskakująca gra świateł, ruchoma i wielopoziomowa scena. Elementy akrobatyczne połączone z pięknym celtyckim tańcem. Jeśli uważacie, że LORD OF THE DANCE niczym Was nie zaskoczą, przyjdźcie i sprawdźcie jak bardzo się mylicie! Nie może Was tam zabraknąć!

Zespół odwiedził już ponad siedemdziesiąt krajów na wszystkich kontynentach świata, dzięki czemu przeszło 60 milionów widzów miało okazję podziwiać niesamowite popisy artystów. O jego ogromnej popularności świadczą także wyniki sprzedaży DVD oraz CD, które liczone są w dziesiątkach milionów, a także ilość stron internetowych poświęconych grupie (jest ich około 2.500!). Rok po uroczystej premierze LORD OF THE DANCE - Dangerous Games w London Palladium Theatre, polska publiczność będzie mogła zobaczyć na żywo spektakularne widowisko m.in. w Trójmieście. Dołącz do ponad milionowej widowni tego spektaklu!

Michael Flatley, nazywany królem irlandzkiego tańca, to amerykański tancerz i choreograf, który był wielokrotnie honorowany prestiżowymi nagrodami tanecznymi. W 1991 roku został utytułowany przez prezydenta Ronalda Regana "skarbem narodowym". Flatley potrafi wykonać 35 stepów na sekundę, za co został wpisany do księgi rekordów Guinnessa jako "najszybsze stopy świata"!

Serdecznie zapraszamy!

19.12.2015, godz. 19:00 - ERGO ARENA
Otwarcie bram o godz. 18:00.

Bilety w cenie od 125 zł do 195 zł do nabycia w kasie ERGO ARENY, w Salonach EMPIK, na www.makroconcert.pl, , www.ebilet.pl, oraz www.eventim.pl.

Opinie (7) 2 zablokowane

 • Lord of The Dance (3)

  Chyba powinna być korekta. Michael Flatley od dawna nie prowadzi Lord of The Dance. Ostatnio zajmował sie choreografią w USA a stawianie jego nazwiska ma chyba sciągnąć ludzi. Ostatnia trasa w Polsce tez była bez Flatleya. Wiem bo byłem na koncercie i uważam ze jeśli ktoś by szczerze napisał ze Flatley nie jest w zespole to nic nie zmieni. Bo ja i wiele osób i tak pójdzie na to przedstawienie ponieważ jest super.

  • 2 5

  • A JEDNAK NIE DO KOŃCA...

   Flatley już bardzo rzadko występuje na scenie, natomiast sam zespół podzielony jest na kilka grup, które występują w różnych miejscach i liczebności, w zależności od wielkości sceny i akustyki miejsca. Mówienie o tym, że "Flatley nie jest w zespole" jest nieporozumieniem - on jest zarówno tancerzem, twórcą, menadżerem, jak i właścicielem tego przedsięwzięcia artystycznego. Fakt, że na części występów nie występuje w głównej roli niczego nie zmienia. Tak samo, jak nie zawsze występuje Gillian Flynn, czy inni tancerze znani najbardziej z premiery w Dublinie. To nie jest zespół rockowy, w którym zmieniają się gitarzyści, czy perkusista, a widowiska są prezentowane w różnych składach, tym niemniej zawsze wg choreografii i pomysłu Michaela Flatleya.
   Na marginesie - polecam jego autobiografię, niestety nie wiem, czy już została przetłumaczona na polski, ale jest w Polsce dostępna.

   • 3 0

  • CO WIĘCEJ...

   ...jeśli ktoś spodziewa się tego samego widowiska, co kilka lat temu w Gdyni, albo kilkanaście lat temu w Dublinie (najczęściej udostępniane fragmenty na YT), to zwroćcie uwagę, że to jest nowy spektakl, zawierający podtytuł "Dangerous Games". Nie wiem, czy muzykę do niego też pisał Ronan Hardiman, ale to już nie będzie o złamanym fleciku, jakkolwiek na pewno znajdziemy też i tutaj sporo odniesień do legend celtyckich i widowisko z pewnością będzie pyszne! :-)

   • 1 0

  • Michael Flatley jest reżyserem/choreografem tego przedstawienia, nie tancerzem jednym z wielu występujących. To twórca tego spektaklu. Szczerze piszę nie jest w zespole bo nie tańczy i nie występuje na scenie on je tworzy.

   • 0 0

 • ... (2)

  Czy ktoś wie może jak długo będzie trwał spektakl?

  • 3 0

  • czas trwania (1)

   Na stronie Ergo Areny sa informacje. Występ kończy się o godzinie 21.00.

   • 0 0

   • Potwierdzam. Byłem w Warszawie, trwało ok. 2 godzin.

    Tylko jeśli ktoś zna i lubi oryginalne przedstawienie "Lord of the Dance", to polecam nastawić się, że to będzie dużo słabsze. Wtedy może nie rozczarujecie się tak, jak ja się rozczarowałem. Nie mówię, że mi się nie podobało, ale to już nie to (a może mi się przejadło?).

    • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.