stat
Impreza już się odbyła

Looking for Europe

Wierzę w świetną ideę, jaką jest wspólnota europejska, która ma siłę uchronienia nas przed powrotem totalitaryzmów, wojny i ubóstwa - deklaruje Bernard-Henri Lévy, wybitny francuski filozof i pisarz. Artysta ruszył ze swoim monodramem w trzymiesięczną trasę po kontynencie, aby podjąć próbę dialogu z eurosceptycyzmem. Przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, które w obliczu rosnących nastrojów nacjonalistycznych i ruchów populistycznych w Europie mogą okazać się klęską, chce zmusić Europejczyków do refleksji.

Listy do Michaliny

gru 15

niedziela, godz. 19:00

Sopot,
bilety 25 zł
ulgowy 20 zł
bilety 20 zł
Każde przedstawienie LOOKING FOR EUROPE (SZUKAJĄC EUROPY) jest unikatowe. Autor dostosowuje tekst do lokalnego kontekstu, miasta i kraju, w którym występuje. Korzystając z platformy internetowej można artyście zadać pytanie, na które odpowie podczas przedstawienia. Bernard Henri-Levy wybrał również Gdańsk i Europejskie Centrum Solidarności jako scenę dla swojego jedynego występu w Polsce.

Organizatorami przedsięzięcia są: LA RÈGLE DU JEU, QUARTIER LIBRE oraz ECS.
Więcej informacji o projekcie → lookingforeurope.eu
Uwaga! Przedstawienie w języku francuskim z polskimi napisami.

Na kampanię LOOKING FOR EUROPE składają się:

TRASA TEATRALNA
Serce i dusza projektu. Skupia się na sztuce napisanej i wykonywanej przez Bernarda-Henriego Lévy, który - przywołując szlachetną tradycję teatru wędrownego - przedstawi ją w kolejnych miejscach. 
Spektakl zostanie zaprezentowany w 22 europejskich miastach, w tym w Gdańsku, jako jedynym mieście w Polsce.

FILM 
Cała trasa jest rejestrowana, aby na zakończenie powstał film, który pokaże blaski i cienie projektu.

INTERAKTYWNA PLATFORMA 
Każdy chętny mogą zadawać pytania na temat Europy. Odpowiedzi będą padać podczas poszczególnych spektakli. Platforma → lookingforeurope.eu/en/participate/

BERNARD-HENRI LÉVY
Francuski filozof, pisarz i scenarzysta filmowy, w młodości korespondent wojenny. Uczeń Jacques'a Derridy i Louisa Althussera, absolwent prestiżowej École Normale Supérieure w Paryżu. Współtwórca ruchu Nouvelle Philosophie (Nowa Filozofia, 1976). 

Autor ponad trzydziestu książek - w Polsce ukazały się m.in.: "American Vertigo" i "Wrogowie publiczni" (wspólnie z Michelem Houellebecq'em), filmów dokumentalnych i artykułów.
Współzałożyciel antyrasistowskiej grupy SOS Racisme. Uczestniczył w dyplomatycznych misjach dla francuskiego rządu. W lutym 2014 roku był w Kijowie, wspierając rewolucję Majdanu. W 2015 roku The Boston Globe uznał go za "prawdopodobnie najbardziej prominentnego intelektualistę dzisiejszej Francji".

miejsce | ECS, plac Solidarności 1, audytorium
język spektaklu | francuski + polskie napisy

Informacja o biletach

rezerwacja miejsc: ecs.gda.pl

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni