• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Litera w obiektywie - warsztaty

W ramach Otwartego IKM zapraszamy na bezpłatne warsztaty "Litera w obiektywie" przeznaczone dla młodzieży w wieku 15-18 lat, które rozwiną Waszą wrażliwość na miejską typografię (liternictwo) oraz rozbudzą kreatywność. Warsztaty są podzielone na dwa spotkania.

25 października - Warsztaty z przygotowywania własnoręcznego ZINÓW (sień IKM). Na drugim spotkaniu skupimy się na Waszej kreatywności i zdolnościach manualnych. Omówimy wspólnie fotografie wykonane na terenie Gdańska. Wybierzemy najbardziej interesujące zdjęcia i zaczniemy projektować własne wydawnictwa niezależne tzw. ziny. Ziny są autorską, niezależną i samodzielnie wykonaną publikacją (czasopismem). Jej wyjątkowość polega na hand-madowym stylu oraz indywidualnej szacie graficznej.

Aby wziąć udział w warsztatach należy odpowiedzieć na pytanie: "KTÓRE MIEJSCE W GDAŃSKU JEST TWOIM ULUBIONYM I DLACZEGO?" Odpowiedzi proszę wysłać do dnia 15.10 2020r., do godz. 23.59, na adres mailowy: literawobiektywie@gmail.com. Dwunastu autorów najciekawszych odpowiedzi zaprosimy na dwuczęściowe warsztaty.

Joanna Sztybor - absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych (Fotografia). Absolwentka Uniwersytetu SWPS w Warszawie (Kulturoznawstwo). Miłośniczka reklamy w szerokim tego słowa znaczeniu oraz typografii miejskiej. Pasjonatka dobrego designu- udział w projekcie ELLE DECORATION dla młodych twórców PRODECO oraz wyróżnienie w konkursach literniczych. Fotograf z zawodu i zamiłowania -ostatnia wystawa w marcu 2020r. w CSW w Toruniu. Pasjonatka sportu i wolontariuszka- fotograf, na różnego rodzaju biegach i zawodach. Pracująca z młodzieżą jako nauczyciel fotografii i grafiki.
Magdalena Ubysz - ukończyła pedagogikę resocjalizacyjną na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Sopocką Szkołę Fotografii WFH. Uczestniczyła w Warsztatach Fotoreportażu w Akademii Fotografii w Warszawie, w 10. Pomorskich Warsztatach Filmowych w Gdyńskiej Szkole Filmowej oraz w Programie Mentorskim Sputnik Photos. Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego dla twórców kultury (2020, 2017, 2014) oraz Prezydenta Miasta Gdańska w dziedzinie kultury (2020, 2017, 2012). Laureatka nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych: Grand Press Photo (2009), BZWBK Press Photo (2009), Gdańsk Press Photo (2009), International Photography Awards (2009, 2014, 2015). Obecnie nauczyciel fotografii i grafiki w gdańskim technikum.

Przeczytaj także

Opinie