• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Lionel Richie (10 opinii)

pop

Właściciel jednej z najbardziej charakterystycznych "ciemnych" barw głosów w branży muzycznej, artysta, który sprzedał ponad 100 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie, a wreszcie laureat m.in. Oscara, statuetki Golden Globe, 5. nagród Grammy i 10. American Music Awards - Lionel Richie wystąpi w Polsce! Koncert amerykańskiego wokalisty odbędzie się 21 lipca w hali ERGO ARENA położonej na pograniczu Gdańska i Sopotu. Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM we współpracy z Radiem Złote Przeboje.

19:30 support
20:30 Lionel Richie


pop - koncerty w Trójmieście


Lionel Richie - niezbędnik koncertowy
Poniżej zbiór najbardziej istotnych informacji praktyczno - organizacyjnych związanych z koncertem Lionela Richie, który odbędzie się 21 lipca w ERGO ARENIE. Otwarcie bram ERGO ARENY nastąpi w dniu koncertu o godzinie ok. 18:30. Czynne będą wszystkie wejścia funkcjonujące przy każdej imprezie organizowanej w hali. Około godziny 19:30 przewidywany jest występ supportu - Blue Deep Shorts. Początek koncertu gwiazdy wieczoru został zaplanowany na godzinę 20:30. Przy hali ERGO ARENA znajduje się ogólnodostępny parking, mieszczący 700 aut i ok. 15 autokarów. Parking jest płatny: 20 złotych - samochód osobowy, 50 złotych - autokar. Wjazdy na parking znajdują się od strony Gdańska - Drogą Zieloną lub ulicą Gospody, oraz od strony Sopotu - Drogą Zieloną lub ulicą Łokietka. Ze względów bezpieczeństwa parking oraz wejście do ERGO ARENA dla osób niepełnosprawnych znajdują się na Parkingu P-1, przed parkingiem technicznym. 24 godziny przed koncertem kończy się możliwość zakupu biletu parkingowego w przedsprzedaży, który gwarantuje miejsce na parkingu przy ERGO ARENIE: https://ergoarena.pl/wydarzenia-lista/lionel-richie/

Do hali ERGO ARENA można dojechać Szybką Koleją Miejską (SKM), tramwajem, jak i autobusem (ZTM i ZKM). Szczegółową rozpiskę można sprawdzić na stronie www.ztm.gda.pl oraz www.skm.pkp.pl Będzie możliwość zakupienia biletu w dniu koncertu w wyznaczonym punkcie. Punkt sprzedaży wejściówek będzie czynny przy wejściu A1 od godziny 10:00. Ponadto, bilety będzie można kupować w kasie ERGO ARENY, w sieci salonów Empik oraz w sklepach Media Markt i Saturn na terenie całego kraju, a także w systemie sprzedaży eBilet. Dla osób niepełnosprawnych zostały przygotowane sektory: 318 i 324. Ze względów bezpieczeństwa parking oraz wejście do ERGO ARENA dla osób niepełnosprawnych znajdują się na Parkingu P-1, przed parkingiem technicznym.

W hali będą znajdować się punkty gastronomiczne. Pub oraz food-curt na kondygnacji pierwszej oraz punkty mobilne na kondygnacjach trzeciej i piątej. Będzie można w nich zakupić m.in.: napoje gazowane, niegazowane, ciepłe przekąski, hot dogi, zapiekanki, popcorn, orzeszki oraz słodycze.

Palenie papierosów będzie możliwe tylko w specjalnych strefach przy wejściach: D3, B3 oraz w pobliżu restauracji CLASSIC. Zostaną one zlokalizowane na zewnątrz obiektu. Poza tymi obszarami palenie papierosów na terenie imprezy będzie zabronione.

Czego nie można wnosić na koncert?
Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), kamer, aparatów fotograficznych z odłączanym obiektywem, sprzętu do rejestrowania dźwięku, wskaźników laserowych, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, długich łańcuchów przy portfelach, banerów oraz innych przedmiotów, które w ocenie organizatora lub ochrony mogą powodować zagrożenie.

Aparaty fotograficzne

Na teren koncertu będzie można wnieść aparaty fotograficzne bez wymiennej optyki. Do hali zabrania się wnoszenia wszelkiego rodzaju sprzętu rejestrującego audio-video oraz aparatów mogących mieć profesjonalne zastosowanie, w tym aparatów z wymienną optyką, oraz aparatów z zoomem optycznym powyżej 6x.

Podczas trwania koncertu w ERGO ARENIE czynne będą punkty medyczne.
Punkt stacjonarny zostanie zlokalizowany na pierwszej kondygnacji, będą również punkty mobilne.

W pobliżu ERGO ARENY znajdują się bankomaty: sieci Pekao S.A. (ul. Hestii 1), Euronet Polska (ul. Bitwy Pod Płowcami 59), Millenium (Al. Grunwaldzka 615) oraz PEKAO BP (ul. Kazimierza Górskiego 1).
Podczas koncertu będzie przygotowane specjalne stoisko z oficjalnymi pamiątkami związanymi z artystą. Stoisko z gadżetami będzie zlokalizowane w pobliżu szatni.Lionel Richie urodził się w 1949 roku, w amerykańskim Tuskegee w Alabamie. Muzyczna kariera artysty rozpoczęła się na początku lat 70., gdy wokalista występował jako frontman soulowo-funkowej grupy The Commodores, znanej z takich utworów jak "Easy" oraz "Three Times a Lady". Dekadę później Richie postanowił rozpocząć karierę solową, która bardzo szybko wyniosła go na szczyty notowań międzynarodowych list przebojów. Pierwszy album amerykańskiego piosenkarza, zatytułowany po prostu "Lionel Richie", ukazał się w 1982 roku, błyskawicznie sprzedając się w nakładzie 4 milionów sztuk.

- Lionel Richie to kompleksowo fantastyczny artysta - świetny wokalista i świetny kompozytor. Ma w sobie charyzmę, która jest potrzebna, by osiągnąć sukces. Jestem wielkim fanem jego wczesnej twórczości, czyli grupy The Commodores, znanej z takich utworów jak "Brick House" czy "Machine Gun". Jest to muzyka, która wciąż zachwyca. Lionel Richie wyglądał w tamtych czasach dość zabawnie, jednak śpiewał tak genialnie, że po prostu musiał rozpocząć karierę solową i pokazać, że Comodorres to tak naprawdę on - zauważa Roman Rogowiecki, znany dziennikarz muzyczny.

Artysta ma dziś na koncie wydanie dziesięciu albumów studyjnych, spośród których ostatni - "Tuskegee" ukazał się w 2012 roku. Richie od wielu lat uważany jest także za jednego z autorów najlepiej sprzedających się płyt wszech czasów. Polska publiczność w Gdańsku będzie miała wyjątkową okazję zaśpiewać w lipcu największe hity z obszernego repertuaru artysty, obejmującego ponad cztery dekady. 21 lipca w gdańskiej Ergo Arenie usłyszymy takie przeboje, jak chociażby: 'Hello', 'Easy', 'Dancing On The Ceiling,' 'Say You Say Me', 'Three Times a Lady' oraz 'All Night Long'.

- Richie zawsze wiedział, co to znaczy napisać dobrą piosenkę. Rozumiał, że muszą to być zarówno ballady, jak i bardziej wesołe utwory. To artysta bardzo wszechstronny - potrafi być liryczny, a także bardziej funkowy i dynamiczny. Posiada ten urzekający głos, który może pociągnąć w każdą stronę i który zawsze się podoba. To po prostu zdolny facet - dodaje Roman Rogowiecki.

Bieżąca trasa koncertowa jest zwieńczeniem niezwykle pomyślnego roku w karierze artysty, w ramach którego Lionel Richie wystąpił m.in. na scenie Glastonbury, a także na tegorocznym rozdaniu nagród Grammy, w trakcie którego został okrzyknięty przez organizację Recording Academy "Człowiekiem Roku MusiCares", za swój wyjątkowy dorobek artystyczny. Choć w latach 1983 - 2015 Lionel Richie odbył niespełna 500 koncertów na całym świecie, przed polską widownią wystąpił zaledwie dwa razy - w 1999 r. na festiwalu w Sopocie oraz w 2010 r. w trakcie koncertu charytatywnego w pałacu prezydenckim. Koncert w hali ERGO ARENA będzie bez wątpienia spełnieniem wieloletnich marzeń dziesiątek tysięcy Polaków!

- Lionel Richie to artysta światowego formatu. Założę się, że każdy zna przynajmniej jedną jego piosenkę, która wywołuje uśmiech na twarzy i przywołuje miłe wspomnienie. To prawdziwa przyjemność móc zaprosić słuchaczy Radia Złote Przeboje na koncert takiego artysty. Do zobaczenia w Ergo Arenie 21 lipca - mówi Jarosław Barwiak, dyrektor programowy Radia Złote Przeboje.

- Lionel Richie to prawdziwa legenda muzyki R&B, soulu oraz popu, a nad wszystko prawdziwy mistrz tworzenia wspaniałej, koncertowej atmosfery. Występy tego artysty wyprzedają największe obiekty koncertowe na całym świecie, na zawsze pozostając w pamięci ich uczestników. Cieszymy się, że artysta tej klasy przyjął nasze zaproszenie do Polski i będzie miał szansę na nowo oczarować polską publiczność. - dodaje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Lionel Richie wystąpi w gdańsko - sopockiej ERGO ARENIE 21 lipca 2016 roku. Wejściówki będzie można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Sprzedaż biletów ruszy w najbliższy poniedziałek, 22 lutego, o godzinie 10:00.
Ciekawy support Lionela Richie
Zespół BLUE DEEP SHORTS, który w ubiegłym roku wygrał Jarocińskie Rytmy Młodych i poruszył festiwalową publikę, podbija rynek muzyczny. Przed grupą kolejny ważny koncert, przed wielotysięczną publicznością - tym razem zagrają jako support na koncercie Lionela Richie.

Lionel Richie wystąpi 21 lipca w Gdańsku. Zanim zachwyci fanów piosenkami, które wpisały się już do klasyki najlepszych światowych utworów, swoją młodą muzyką publikę zgromadzoną w hali Ergo Arena, rozgrzewał będzie Blue Deep Shorts.
- To kapela, o której - jesteśmy przekonani - lada moment zrobi się bardzo głośno. Po wygraniu Jarocińskich Rytmów Młodych, zespół otrzymał zasłużone wsparcie przy realizacji swoich muzycznych pomysłów. Po sukcesie na festiwalu w Jarocinie, Blue Deep Shorts debiutuje pod szyldem Warner Music Poland. Ta wytwórnia właśnie zajęła się wydaniem debiutanckiego singla zespołu - mówi Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu Lionela Richie.

Blue Deep Shorts zaledwie moment temu wydał swój pierwszy singiel. Chwytliwa melodia, prosty tekst, zapętlony riff basowy, rock'n'rollowe gitary i niebanalne bębny - oto przepis grupy na przebój. Piosenkę "Beautiful" - ciepłe i bezpośrednie wyznanie, która miało swoją premierę 9 maja, będzie można usłyszeć przed największymi przebojami Lionela Richie.

Dariusz Staciwa (wokal, pianino, gitara), Antoni Zgorzałek (gitara, chórki), Tomasz Miśkiewicz (bas) i Franciszek Zgorzałek (perkusja, chórki) - to skład zespołu. Po dziesięciu latach spędzonych na wspólnej pracy, teraz tak naprawdę wszystko się dla nich zaczyna...

Darek, Antek i Tomek poznali się w 2005 na korytarzu szkoły muzycznej im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Po kilku latach do składu dołączył czternastoletni wówczas Franek, który porzucił grę na skrzypcach, żeby zasiąść za bębnami w zespole rockowym. Przez cały czas muzycy ciężko pracowali w swojej piwnicy gdzie powstawały kolejne piosenki. Równolegle zbierali doświadczenie na scenach warszawskich klubów i przywozili nagrody zdobyte na licznych konkursach w całej Polsce. Pierwszych osiągnięć doczekali się w 2012 roku. Potencjał zespołu zauważył wtedy Paweł Krawczyk podczas konkursu T-Mobile Music. Wspólna praca z gitarzystą Hey utwierdziła ich w przekonaniu, że to zespół - czyli ludzie działający razem - są nieskończonym źródłem energii i kreatywności. Potem był Festiwal Jarocin, a już wkrótce koncert przed wielotysięczną publicznością. Na takiej scenie jeszcze nie grali...

Opinie (10)

 • znow 70 letni dziadek...? (1)

  co za frajerzy za to placa...? Dawac Popka - Krola Albanii !!!

  • 6 37

  • .... ciulu ! -- po prostu..... zamilcz !!

   ot - co !!

   • 0 0

 • (3)

  o nie - mnie na taki szajs złotych przebojów nie wyciagna. Tak samo żadne vox, radia gdańsk , rmf. To jest porażka dla blebsu.

  • 4 16

  • Lionel (2)

   to muzyka dla koneserów i miłosników R&B - a Lionel jest świetny. Kto raz usłyszy - nie pożałuje.

   • 11 2

   • ja słyszałem nie z własnego wyboru nie raz (1)

    i do dziś żałuję!

    • 1 3

    • masz problemy z rozróżnieniem dobrego od złego w kwestii muzyki

     • 3 0

 • cennik (1)

  Central na ten koncert to chyba z kosmosu albo dla elyt zPO

  • 5 10

  • przecież PiS rozdaje po 500 + więc o co ci chodzi ?

   • 3 1

 • 2 bilety

  sektor 304 sprzedam taniej 603 127 692

  • 0 3

 • Duży niedosyt

  Koncert super, gwiazda światowego formatu, ale stanowczo za krótki. Pośpiewałby jeszcze 20 minut i wszyscy byliby zadowoleni. Zabrakło kilku znanych przebojów. Ciekawe why?

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.