Impreza już się odbyła
PATRONAT

Licytacja najlepszej whisky single malt na świecie

Wydarzenie w ramach

W dobie niskich stop procentowych oraz dużych wahań na giełdzie, inwestorzy szukają bardziej stabilnych form lokowania kapitału. Wielu z nich zaczyna dostrzegać potencjał drzemiący w whisky. Już za kilka dni czeka na nich prawdziwa gratka w Sopocie - licytacja niedostępnej w kraju, 31-letniej CRAIGELLACHIE®, która w tym roku na gali World Whiskies Awards w Londynie otrzymała tytuł Najlepszej whisky typu Single Malt na świecie.

Moda na whisky trwa nieprzerwanie od wielu lat. Jak podaje International Wine & Spirits Research, obecnie 117 destylarni posiada licencję na produkcję szkockiej whisky. Sama Szkocja, uważana obok Irlandii za kolebkę tego trunku, rokrocznie eksportuje 98 milionów skrzynek whisky. Boom na whisky dotarł już również i do nas. Według badań, już co czwarty Polak pije ten rodzaj alkoholu. IWSA podaje, że w ciągu ostatnich 10 lat sprzedaż whisky w naszym kraju rośnie co rok w tempie dwucyfrowym, gdzie inne rodzaje alkoholi notują nawet znaczące spadki. W całym 2016 roku do Polski trafiło 28 milionów butelek szkockiej whisky o łącznej wartości 62,5 milionów funtów! Co ważne, Polacy nie tylko zaczynają doceniać bogaty i zróżnicowany aromat oraz smak tego trunku, ale coraz częściej widzą w nim również skuteczne narzędzie inwestycyjne. Szacuje się, że już 3 tysiące mieszkańców naszego kraju ulokowało ponad 155 milionów złotych w alkohole inwestycyjne. Nic dziwnego, dane płynące z rynku są przecież bardzo optymistyczne. Indeks Rare Whisky Apex 1000, będący najszerszym wskaźnikiem cen na rynku whisky, wzrósł aż o 140 % w ciągu ostatnich 5 lat. Przypomnijmy, że indeks śledzi ceny 1000 butelek whisky o największym potencjale inwestycyjnym.

Szukanie okazji inwestycyjnych "zamkniętych" w butelkach to długi i czasochłonny proces. Najbliższa okazja do ulokowania kapitału w kolekcjonerską whisky nadarzy się już 3 czerwca w Hotelu Sheraton Sopot podczas pierwszej edycji Whisky Live Sopot. Jednym z głównych wydarzeń festiwalu będzie licytacja 31-letniej whisky CRAIGELLACHIE®, która w tym roku na gali World Whiskies Awards w Londynie otrzymała tytuł Najlepszej whisky typu Single Malt na świecie. Pokonała ona setki innych trunków z całego globu dzięki oryginalnym aromatom owoców egzotycznych oraz lekko wyczuwalnej nucie dymu i dębu. Wyjątkowy charakter i smak zwycięskiej whisky wynika z zastosowania tradycyjnych chłodnic wężowych do schładzania destylatu. Długie miedziane rury, wiją się niczym wąż w zbiorniku zimnej wody, stopniowo stając się coraz cieńszymi. Dzięki temu CRAIGELLACHIE staje się na tyle aromatyczna, że zachwyca koneserów na całym świecie. Powstały w efekcie trunek o wyrazistym smaku jest trudną do zdobycia whisky.

- Jest to niezwykle limitowana edycja, trudna do zdobycia w Polsce. Przyznana nagroda z pewnością przyczyni się do wzrostu jej wartości i zainteresowania ze strony kolekcjonerów oraz miłośników inwestowania w whisky. Festiwal w Sopocie będzie wyjątkową okazją do nabycia jednego egzemplarza najlepszej single malt na świecie. Jak uczy doświadczenie, posiadanie takiego trunku w swoich zbiorach może okazać się całkiem udaną lokatą kapitału, gwarantującą za kilka lat spory zwrot z inwestycji - przekonuje Jarosław Buss, jedyny Polak juror w zawodach World Whiskies Awards.

Informacja o biletach

informacje wkrótce

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.