stat
Impreza odwołana

Letnie Napięcie: Król

król jest tylko jeden, dlatego znalazł się w gronie artystów, którzy tego lata zaprezentują się w Stoczni Gdańskiej na koncertach z cyklu Letnie Napięcie!

lip 16

piątek, godz. 20:00 - 22:00

bilety 69-249 zł
Kup bilet
mar'22 4

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 55 zł
przedsprzedaż 55 zł
To jednoosobowy fenomen. Najpierw w duecie UL/KR, a obecnie samodzielnie sprawia, że termin piosenka poetycka przestaje się konotować w głowie polskiego słuchacza ze swetrzastym obciachem - taką laurkę Królowi wystawił Jakub Żulczyk. Autor powieści Ślepnąc od świateł zestawił ponadto autora płyty Nieumiarkowania z samym Grzegorzem Ciechowskim. Wielkie słowa? Błażej w pełni sobie na nie zasłużył, aspirując na przestrzeni minionej dekady do miana ikony nowej fali muzyki alternatywnej w naszym kraju. Zwłaszcza ostatnie miesiące były dla niego wyjątkowe. W styczniu sięgnął po Paszport Polityki w kategorii Muzyka popularna, jak również otrzymał nominację do nagrody Odkrycia empiku i aż cztery nominacje do Fryderyków (Album Roku Pop Alternatywny, Utwór Roku, Autor Roku, Kompozytor Roku). Wcześniej - blisko trzydziestu dziennikarzy okrzyknęło jego ostatnie dzieło najlepszą płytą 2019 roku w plebiscycie Gazety Wyborczej.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Król promuje właśnie ten materiał podczas drugiego sezonu trasy Nieumiarkowania. Na żywo w Plener 33 wystąpi 27 sierpnia!

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna
  maj 14
  piątek, g. 20:00
  Gdańsk, Kolonia
  Duy Gebord
 • muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna
  maj 26
  środa, g. 20:00
  Gdynia, Studio Panika
  Too Many Zooz