stat

Letnie Napięcie: Król

król jest tylko jeden, dlatego znalazł się w gronie artystów, którzy tego lata zaprezentują się w Stoczni Gdańskiej na koncertach z cyklu Letnie Napięcie!

To jednoosobowy fenomen. Najpierw w duecie UL/KR, a obecnie samodzielnie sprawia, że termin piosenka poetycka przestaje się konotować w głowie polskiego słuchacza ze swetrzastym obciachem - taką laurkę Królowi wystawił Jakub Żulczyk. Autor powieści Ślepnąc od świateł zestawił ponadto autora płyty Nieumiarkowania z samym Grzegorzem Ciechowskim. Wielkie słowa? Błażej w pełni sobie na nie zasłużył, aspirując na przestrzeni minionej dekady do miana ikony nowej fali muzyki alternatywnej w naszym kraju. Zwłaszcza ostatnie miesiące były dla niego wyjątkowe. W styczniu sięgnął po Paszport Polityki w kategorii Muzyka popularna, jak również otrzymał nominację do nagrody Odkrycia empiku i aż cztery nominacje do Fryderyków (Album Roku Pop Alternatywny, Utwór Roku, Autor Roku, Kompozytor Roku). Wcześniej - blisko trzydziestu dziennikarzy okrzyknęło jego ostatnie dzieło najlepszą płytą 2019 roku w plebiscycie Gazety Wyborczej.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Król promuje właśnie ten materiał podczas drugiego sezonu trasy Nieumiarkowania. Na żywo w Plener 33 wystąpi 27 sierpnia!

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij