stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Leszek Dranicki & Roman Badeński - koncert bluesowy

Zapraszamy na kolejny wieczór z bluesem w najlepszym wydaniu!
Tym razem na naszej scenie wystąpi duet Dranicki & Badeński. Program koncertu wypełnią utwory w stylu bluesa akustycznego, znane standardy, jak również autorskie opracowania na głos, gitarę akustyczną i harmonijkę z albumów "Beatles Meet The Blues" i "Listy Jazzujące".

Muzyczne kolory jesieni

paź 25

piątek, godz. 19.00

bilety 30 zł
przedsprzedaż 25 zł
Kup bilet

Roman Puchowski

gru 19

czwartek, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 40 zł
ulgowy 30 zł
Kup bilet
Leszek Dranicki - z wykształcenia artysta plastyk. Autor wielu projektów i realizacji z dziedziny architektury wnętrz. W 1973 roku został laureatem konkursu zamojskiego Festiwalu Wokalistów Jazzowych.

blues - koncerty w Trójmieście


W 1976 roku był współzałożycielem legendarnej grupy jazzowej Baszta, nagrodzonej na festiwalu Jazz Nad Odrą '77. W latach 1982-1983 był gitarzystą grupy Krzak. Współpracował m.in. z Tadeuszem Nalepą, Januszem Muniakiem, Grażyną Auguścik oraz z zespołami Sami Swoi i Free Blues Band.
W 1986 roku nagrał pierwszą solową, autorską płytę With A Little Help.... Muzyka z tej płyty posłużyła jako tło do programu telewizyjnego, który wyemitowano w TVP2. W późniejszym okresie powstał kolejny program pt. Kolory. Wzięli w nich udział m.in.: Zbigniew Jaremko, Eryk Kulm i Andrzej Cudzich. Autorem scenariuszy obu produkcji jest Dranicki. W latach dziewięćdziesiątych muzyk pojawił się w awangardowym projekcie Ryszarda Miśka Teatr Instrumentalny przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, w towarzystwie m.in. Olgi Szwajgier i Helmuta Nadolskiego.

W latach 1998-2000 wokalista nagrał trzy autorskie płyty: Duet, Andaluzja i Kolędy Jazzowe Na Głos, Saksofon i Gitarę (jest również autorem ich szaty graficznej). W nagraniach wzięli udział: Maciej Sikała, Piotr Wojtasik, Leszek Możdżer, Piotr Lemańczyk i Jacek Olter. Jako muzyk sesyjny pojawił się na płytach: Rudiego Schubertha, Gorana Larsena, Piotra Lemańczyka i innych.

Roman Badeński - występował na większości festiwali bluesowych w Polsce, w tym dwukrotnie na dużej scenie Rawa Blues Festival (2009, 2011 r.). Koncertował również za granicą (Holandia, Belgia, Luksemburg, Niemcy, Szwecja). Posługuje się techniką overbending (granie w 12 tonacjach na 10-cio kanałowej harmonijce diatonicznej). Gry na instrumencie uczył się u Carlosa del Junco oraz Bartka Łęczyckiego. Występował z czołówką polskiej sceny bluesowej i jazzowej, m.in. Markiem Napiórkowskim, Olo Walickim, Adamem Wendtem, Tomaszem Grabowym, Zbigniewem Lewandowskim, Pawłem Serafińskim, Romanem Puchowskim, Leszkiem Dranickim, Jerzym Filarem, Jackiem Spruchem, Magdą Piskorczyk oraz zespołami Nocna Zmiana Bluesa, J.J.Band i Mietek Blues Band. Na co dzień muzyk sesyjny oraz członek zespołów The Moongang, Tortilla i Willie Mae Unit.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni