• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Leśne Zwierzęta i drewnofromlas. Taras-Gdynia 1988-2018

Gdynia 1988-2018 to wyjątkowy album, będący swoistym hołdem złożonym Trójmiejskiej Scenie Alternatywnej lat osiemdziesiątych przez współczesne, związane z Gdynią zespoły i muzyków. To również próba nowego spojrzenia na kultowy, wydany w 1988 roku, album Gdynia, który zawierał pamiętne nagrania formacji takich jak Pancerne Rowery, Bielizna czy Apteka.

gru 10

sobota, godz. 20:00 - 22:00

Gdynia,
bilety 79 zł
Kup bilet
gru 17

sobota, godz. 18:00 - 23:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
--------------
Na tarasie Muzeum Miasta Gdyni wystąpią:

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


20:00 Leśne Zwierzęta:


Leśne zwierzęta wychodzą z ukrycia, chociaż schowały się tam przed zgiełkiem nowoczesnego, industrialnego miasta. W norach i dziuplach chowają swoje instrumenty i tajemnice. Karmią się torfem, smacznymi interwałami, dźwiękami sitaru, bębnów z głębi puszczy, echem gitar i drganiem strun głosowych. Czasem ugryzą coś z elektroniki pozostawionej w lesie przez nieuważnych turystów. Nawet gdy ich nie widzisz, one widzą ciebie. Chowają się za drzewem, pod mchem, za krzakiem winorośli. Wsłuchaj się w jesienny wiatr, usłyszysz muzykę.

Skład:
Emilia Pollok - wokal, instrumenty klawiszowe,
Michał Andrys - gitara, sitar, elektronika
Gościnnie:
Maksymilian Kreft - perkusja, perkusjonalia
Filip Arasimowicz - gitara basowa, kontrabas
Jakub Klemensiewicz - sax

Przekaz: Wyjdź z miasta, wejdź do lasu. Włącz się, dostrój i posłuchaj.

21:00 drewnofromlas:

drewnofromlas to szóstka znajomych z 3miasta i okolic, których połączyła MUZYKA.
Oprócz grania prowadzą także wydawnictwo pod szyldem tartak records. Do tej pory wydali dwie EPki [2007 i 2008], a dzięki współwydawcom (crowdfunding), dwa albumy długogrające (tu wpisz tytuł) [2013] i trudne wakacje [2015].
Na płytach zespół zawarł dotychczasowe fascynacje muzyką klubową, inspirując się mistrzami takich gatunków jak: jazz, soul, dub czy jungle.
W 2016 roku zauroczenie chicagowskim footworkiem zaowocowało wydawnictwem z sześcioma remiksami utwórów "moc" i "ilekolwiek" autorstwa japońskich producentów juke/footwork [Ghetto Institute 2016].

aga - śpiew, teksty
milo - gitara/space echo, programowanie
orz - bas
jay - perkusja, roland spd-s
jan mru - dub/fx
majki - ableton push
Przekaz:
Podejście do tego, co robimy opisują słowa: miłość, pasja, powietrze, potrzeba, radość, ekspresja, zabawa.

--------------
Całe przedsięwzięcie nie tylko prezentuje brzmieniową kreatywność wykonawców z Gdyni i okolic; to również zapis niepowtarzalnych dźwiękowych "kolaboracji" (gościnny udział w nagraniach wzięli między innymi The Pau, Maciej Werk, William Malcolm). Tak jak trzydzieści lat temu, tak i dziś muzyka z Gdyni wybrzmiewa niepowtarzalnymi, iście nadmorskimi akordami i rytmami.
Tę wielobarwną dźwiękową mozaikę współczesnej Gdyni spaja praca Piotra Pawlaka, legendarnego producenta i gitarzysty związanego ze sceną yassową (m.in. Łoskot, Kury, Rito).

Albumowi towarzyszyć będzie cykl koncertów odbywających się w Muzeum Miasta Gdyni.
----------------------
Projekt sfinansowano ze środków Fundacja Pzu Warszawa

Patronat Medialny: Trójka - Program 3 Polskiego Radia, Radio Gdańsk S.A., Gazeta Wyborcza, Dziennik Bałtycki, cgm, Trojmiasto.pl, Nowe idzie od morza, Kurier Gdyński, Polska Płyta / Polska Muzyka, Lizard Magazyn Soundrive, Kvlt, LupusUnleashed, Hałasy i melodie, Trzy szóstki, @Muzykoholicy, rock3miasto.pl
Partnerzy: Roadhog Booking

Opinie