Impreza już się odbyła

Leśna edukacja dla dzieci i rodziców

Coraz więcej rodziców i nauczycieli zwraca większą uwagę na codzienny kontakt dzieci z naturą. Metody edukacji leśnej można wykorzystywać z łatwością w życiu codziennym, jako rodzic, a jeśli pracujemy z dziećmi, to również i w pracy. Wierzymy, że to możliwe przede wszystkim z inicjatywy rodziców. Spotkanie (część wykładową i dyskusyjną) poprowadzi Katarzyna Rosińska, która postara się odpowiedzieć między innymi na pytania: dlaczego leśna edukacja jest ważna? Czym jest deficyt natury? Co leśna edukacja daje dzieciom? Jak wygląda dzień w leśnym przedszkolu? Katarzyna podpowie też rodzicom, co mogą zrobić, aby ich dzieci pełniej korzystały z dobrodziejstw natury.

sie 14

piątek, godz. 10:00

Online
bilety 10 zł
wrz 14

poniedziałek, godz. 09:00

Gdańsk,
bilety 35 zł
Katarzyna Rosińska - z wykształcenia biolog, której szczególnie bliskie są ptaki. Od prawie 20 lat związana jest z programem badawczym Akcja Bałtycka, który zajmuje się badaniem wędrówek ptaków. Od kilkunastu lat jest edukatorką m.in. w zielonych szkołach przy parkach krajobrazowych. Ukończyła niemiecko-polski kurs edukacji dzikiej przyrody oraz szkołę trenerów edukacji przyrodniczej.

Zaangażowana w działalność III-go sektora. Koordynowała różne projekty przyrodnicze, edukacyjne oraz związane z kulturą tradycyjną. Jest współzałożycielką Leśna Baza Wilczek - pierwszego w Trójmieście leśnego przedszkola. Prowadzi również autorski projekt "Dzika Klasa". Swoją wiedzą praktyczną dzieli się podczas warsztatów i szkoleń oraz na fb pod nazwą Rubecula

Organizator: Generacja
Spotkanie w ramach Klubu Świadomego Rodzica, dofinansowane przez Miasto Gdańsk (projekt "Prowadzenie Klubu Młodego Wrzeszczaka w latach 2019-2020")

Informacja o biletach

Zapisy: klubwrzeszczaka@gmail.com

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij