stat
Impreza już się odbyła

Ławeczka z widokiem na szczęście

To będzie niepowtarzalna okazja by zobaczyć miejsce, gdzie rodziła się historia pary, którą każde gdyńskie dziecko zna z ławeczki na placu Kaszubskim. Gdynia Rodzinna zaprasza w niedzielę 8 grudnia na godzinę 11 do Centrum Aktywności Rodziny na spotkanie promujące kolejną książeczkę-gdynieczkę pt. Ławeczka z widokiem na szczęście. W programie niespodzianka odwiedziny w pokoju, z którego pani Elżbieta Scheibe wypatrywała męża powracającego z morza.

w każdy czwartek (od 01.04 do 25.06.2020), godz. 18:00

Wstęp wolny

w każdy poniedziałek (od 01.04 do 29.06.2020), godz. 19:00 - 20:00

Gdynia, ul. Grottgera 11
bilety 70 zł

Książeczki gdynieczki to uwielbiana przez najmłodszych gdynian seria niezwykłych opowieści o historii miasta.

- Tym razem będzie to prawdziwa historia o miłości w czasach początków Gdyni. Wspomnieniem tamtych wydarzeń jest rzeźba Para Kaszubów na ławce, przedstawiająca Elżbietę i Jakuba, bohaterów naszej bajki, a znajdująca się na placu Kaszubskim, tuż przy fontannie opowiada Beata Szadziul, naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej.

Fragment książeczki:
Pies i kotka siedzieli pierwszy raz zgodnie, wpatrzeni tarasowe drzwi domu Elżbiety. A za tymi drzwiami, w salonie, Elżbieta i Jakub, robili to, co niewyobrażalne dla zwierzątek: trzymali się za ręce

Książeczkę napisała znana gdyńska pisarka Małgorzata Warda wsłuchując się w opowieść wnuka pary Kaszubów. Ilustracje namalowała mieszkająca kiedyś przy placu Kaszubskim Joanna Grudnik.

Na spotkaniu moc niespodzianek dla całej rodziny!
Centrum Aktywności Rodziny, ul. Świętojańska 1, 8 grudnia, godz. 11

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij