• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Lato zaczyna się #wGdyni. Cudawianki 2019 (15 opinii)

Wyobraź sobie plażę, szumiące morze i promienie słońca delikatnie otulające ciepłem twoją opaloną skórę. Pomyśl o zapachach, które kojarzą ci się z wolnością. Przypomnij sobie wakacje, te najbardziej beztroskie, egzotyczne i gorące. A teraz otwórz oczy i uwierz, że to wszystko znajdziesz nad Bałtykiem podczas wydarzenia Lato zaczyna się #wGdyni. Cudawianki 2019.

Cudawianki to masowe, plenerowe wydarzenie o charakterze kulturalno-muzycznym, gdzie ciekawe brzmienia łączą się z edukacją, ekologią i dobrą zabawą. To cudowny początek lata i cudne atrakcje rozsiane po gdyńskiej topografii. W tym roku to także wspomnienie z wakacji oprawione w muzyczną ramkę dobrych chwil.

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


W pierwszą sobotę lata, 22 czerwca Gdynia zamieni się w barwny kalejdoskop doznań i chwil, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Naszą przygodę rozpoczniemy w samo południe, a zakończymy po północy plażowymi koncertami.

LINE-UP
19:15 Need More Clouds
20:15 Gutek
21:15 Marika
23:00 Dub FX & Mr Woodnote


Dub FX niczym supernowa podbił świat muzyki, a wszystko zaczęło się od podróży po Europie i grania na ulicy. Dub (a właściwie Benjamin Stanford) pewnego dnia spakował walizki i z rodzinnego Melbourne wybył na stary kontynent, by pomieszkując w rozpadającym się vanie koncertować w najdziwniejszych zakątkach Europy. W niedługi czas potem Dub Fx stał się gwiazdą internetu, nagrania jego występów zyskały ponad 150 milionów odsłon w serwisie YouTube, przydając mu ponad 600 tys. fanów na Facebook'u. Jak sam przyznaje, jego celem nie było wtargnięcie na muzyczną scenę, a jedynie poszukiwanie inspiracji. Dub Fx nieustannie tworzy, jego kolejne nagrania pojawiają się w internecie i niczym wiral mknąc przez sieć. Muzyka Dub Fx to połączenie wielu gatunków i wymieszanie ich z fantastycznym wokalem i odgłosami wielkomiejskiej dżungli.

MARIKA. Zaczynała w 2002 r. od brzmień na pograniczu reggae i soulu. W swoim dorobku ma 5 albumów, nominację do Fryderyków i SuperJedynek, pracowała też w radiu i telewizji (m.in. jako prowadząca program Voice of Poland).

Marika występowała na największych polskich i zagranicznych festiwalach - zagrała koncerty m.in. w Wielkiej Brytanii, USA, w Indiach, Szanghaju i Ankarze. Dzieliła scenę ze światowymi gwiazdami - m.in. Erykah Badu, Macy Gray.

Jej ostatni album "Marta Kosakowska" to nowy rozdział w karierze artystki, związany ze zmianą stylistyki na elektroniczny pop. W roli gości wystąpili m.in. Xxanaxx, Skubas, Buslav i Grubson. Singlowy utwór "A jeśli to ja" znalazł się na Liście Przebojów Trójki.

Występ na żywo łączy osobiste teksty z intensywnym brzmieniem muzyki elektronicznej i angażującą oprawą wizualną.

Gutek - gościł na ponad 80 płytach, ale obecnie pracuje nad pierwszą. Pierwszą w roli autora, kompozytora i lidera.

Przez wiele lat jego charakterystyczny głos i melodyjny śpiew kojarzył się z Indios Bravos, jak również dodawał smaku hip hopowym hymnom przełomu wieków. "Ja to Ja" Paktofoniki , "Rapowe Ziarno" Abradaba czy "To Dla Moich Ludzi" Vienia i Pelegoto przykłady pierwsze z brzegu. Chociaż Gutek został przypisany do reggae i hip hopu to wgłębiając się w gąszcz jego muzycznych kolaboracji, na tych kilkudziesięciu płytach znajdziemy całe spektrum muzycznych gatunków. Do współpracy zapraszany był min przez Marię Sadowską i Roberta Brylewskiego, Kamila Bednarka i Darka Malejonka, Pidżamę Porno i Strachy Na Lachy, FarbenLehre, Happysad czy metalową grupę Maqama oraz wielu innych.

Need More Clouds - zwycięski zespół w konkursie dla Młodych Zespołów! Need More Clouds urzekł jurorów swoją konsekwencją brzmienia, energią i ciekawą formą muzyczną. To właśnie oni zagrają na cudawiankowej scenie przed Gutek, Marika i Dub Fx!

Zaplanuj z nami czas w Cudawianki!

22 czerwca (sobota)
12:00-18:00 - Park Cudów (Bulwar Nadmorski, Plac Grunwaldzki)
11:00-21:00 - Plac Cudów (plac Grunwaldzki)
13:00-18:00 - CudaMapping. Przed nami zajęcia z tworzenia niezwykle modnego mappingu! Zapraszamy 22 czerwca do galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego, gdzie dziać się będzie magia!

Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń (imię, nazwisko, numer kontaktowy, w temacie wpisując CUDAMAPPING) na adres info@cudawianki.eu. Na zgłoszenia czekamy do 20 czerwca.

17:00-21:00 - CudaKino (Plac Grunwaldzki)
11:30-18:00 - CudaPodróże (InfoBox)
13:00-17:00 - Gdyński Szlak Nowej Kultury (halo kultura, Biblioteka Śródmieście)
12:00-01:00 - FoodCuda (parking przy ul. Zawiszy Czarnego)

23 czerwca (niedziela)
12:00-21:30 - FoodCuda (parking przy ul. Zawiszy Czarnego)


PLAC CUDÓW | plac Grunwaldzki01.CUDAWIANKOWY FITNESS| 11:00 - 12:30

Sezon plażowy w pełni! Co zrobić by zachować i zdrowe ciało i ducha nie kwitnąc w siłowni? O zbawiennym wpływie treningu na świeżym powietrzu opowie Kamila Krzeska - trójmiejska trenerka personalna, która podczas wydarzenia zabierze wszystkich chętnych na intensywny, choć przyjemny marszobieg!
Prowadzenie: Kamila Krzeska - https://www.kamilakrzeska.pl

02.NIECIERPLIWE BĘBNIENIE| 12:00 - 18:00
Zagraj na bębnie, zrób swój instrument (czuringi dla dzieci i dorosłych) i zanurz się w ogrodzie dźwięków - mis, gongów, didgerydoo. Wspólnie zrobimy hałas i damy upust swojej pasji twórczej.
Prowadzenie: Studium Instrumentów Etnicznych

03.PRYWATNA MAPA SKARBÓW| 12:00 - 18:00
Każdy marzy o odnalezieniu pirackiego skarbu. Podczas naszych warsztatów dzieci będą mogły zaprojektować własne mapy skarbów. Postarzymy papier herbacianą esencją, ukryjemy wskazówki, które objawiają się nad ogniem i w mrozie, oznaczymy nasze skarby i miejmy nadzieję, że ktoś je kiedyś znajdzie.
Prowadzenie: Fundacja A Może By...

04.CUDAKINO| 18:00 - 21:00
Kino pod chmurką, to wyjątkowa sprawa, tym bardziej kino w Gdyni o Gdyni. Czeka nas filmowa ilustracja gdyńskiej architektury i udział naszego miasta w kinematografii. Opowieść ilustrowaną filmem snuć będzie prof. Krzysztof Kornacki z Uniwersytetu Gdańskiego, a jego historię zamknie pokaz filmu "Gdynia. Moje Miasto".

05.CUDA MAPPING | 13:00 - 17:00
Dajemy nura w świt wykreowany ze świateł, laserów i sztuki graficznej. Sprawdzimy co wychodzi z oka rzutnika, jak mapping wpływa na współczesną sztukę i jak wykorzystać go marketingowo.
Prowadzenie: Paweł Ślagowski

Miejsce: Gdyńskie Centrum Filmowe Galeria
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY - info@cudawianki.eu


PARK CUDÓW | Bulwar NadmorskiPo raz pierwszy w historii PARK CUDÓW zmienia swoją lokalizację. Nie będziemy już buszować pośród zieleni Parku Rady Europy, w tym roku nasze działania przenosimy na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni! Czeka nas wiatr od morza, piękne widoki i uspokajający szum fal, a to wszystko skąpane w egzotycznych wibracjach i niedalekim sąsiedztwie cudawiankowej sceny.

01. POHULAJMY! | 12:00-13:00 i 14:00 - 15:00 PARK CUDÓW
Hawaje w Gdyni! A to dopiero! Hula jest dla Hawajczyków sposobem na życie. Hula to rytm wykonanych ze skóry rekina bębnów pahu i stóp tancerza, poruszający nie tylko ciało, ale też i serce. To odkrywanie dźwięków, które dają siłę. To poznawanie legend ludów Pacyfiku. To wreszcie nauka pieśni i tańców wyrażających hawajski punkt widzenia na siłę i moc jaką kryje w sobie Natura. Na warsztatach poznawać będziemy współczesną formę tańca HULA AUANA. W stylu tym zarówno kroki, gesty i całe ciało cechuje miękkość i swoboda. Muzyka towarzysząca Auanie jest melodyjna i bardzo liryczna. Tańcem tym wyrażamy najczęściej zachwyt nad pięknem otaczającej nas NATURY.
Prowadzenie: Justyna Miąc

02.LUZIK ARBUZIK! | 12:00-16:00 - PARK CUDÓW
Wesołe szycie i ozdabianie pluszowych arbuzów. Małe dzieła, które mogą stać się plażową poduszką, przytulanką w wakacyjnej podróży, brelokiem wyróżniającym walizkę na lotnisku lub poduszeczką na szpilki.
Prowadzenie:Agnieszka Nowicka - Lilki Szpilki

03.TUTTI FRUTTI | 12:00 - 18:00 - PARK CUDÓW
Eksperymentowanie z zapachem, smakiem i kolorem owoców. Poznamy właściwości olejków eterycznych, będziemy malować owocami, sprawdzimy jak wyglądałyby owoce, gdybyśmy nie widzieli kolorów.

Prowadzenie: Centrum Nauki EXPERYMENT

Otwieramy świat naukowych eksperymentów na wystawie oraz na specjalnych warsztatach! Centrum Nauki EXPERYMENT to jedno z pierwszych polskich centrów nauki. Już od ponad dziesięciu lat łączymy naukę i zabawę w atrakcyjną formę spędzania czasu. EXPERYMENT kieruje swoją ofertę dla całych rodzin, młodzieży i dorosłych - u nas każdy znajdzie coś dla siebie! Nasze Centrum jest niecodzienną pracownią doświadczalną dla małych i dużych odkrywców - amatorów, w której stanowiska zaprojektowane są w sposób interaktywny, abyście mogli sami, w bezpiecznych warunkach przeprowadzać doświadczenia i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki.

04.PORTOWI KAMRACI| 12:00-18:00 - PARK CUDÓW
Dzięki współpracy z Zarządem Morskiego Portu Gdynia będziemy projektowali port, nadawali sygnał alfabetem Morse'a i bawili się z portowym piratem i poznawali tajemne zakamarki okrętów. Zbudujemy tratwę z pustych butelek PET, zaprojektujemy cykl życia portowego i będziemy planować podróże statków odwiedzających Port Gdynia.
Prowadzenie:Port Gdynia

05.EKOWIANKI | 12:00-18:00 - PARK CUDÓW
Warsztaty tworzenia wianków z materiałów alternatywnych takich jak papier, wstążki, sznurki, pojemniki po żywności, a nawet stare ubrania. Jak stworzyć coś z niczego wiedział, nie tylko McGyver
Prowadzenie:Wiktoria Kluge

06.AKCJA WIANKI! | 12:00-18:00 - PARK CUDÓW
To już nasza tradycja, bez tego Park Cudów nie ma sensu. Koło Gospodyń Wiejskich z Lubiochowa co roku, skoro świt, w noc świętojańską wsiada w swój wesoły autobus i zmierza do Gdyni by tworzyć niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju piękne, świętojańskie wianki! Panie wyplatają, uczą w jaki sposób wyplatać i do ostatniej gałązki plotą z uśmiechem najpiękniejsze w Polsce wianki.

07.KARAIBSKI FLOW | 12:00-18:00 - PARK CUDÓW
Nauka gry na karaibskich kotłach wraz z AmberShire. Czeka nas wibrujący chillout metalicznych dźwięków wprost z gorących wysp!
Prowadzenie: AmberShire

08.CZAPA PIRATA | 12:00-18:00 - PARK CUDÓW
Na plaży słońce praży i czasem się wydarzy, że komuś przegrzeje się główka... Aby uniknąć słonecznego udaru proponujemy warsztaty z tworzenia cudawiankowych czapek metodą origami. Będzie trochę piracko, trochę domowo, grunt, że ochroni przed słońcem.
Prowadzenie: Fundacja A Może By...

09.OGRAJ ALEXANDRA| 12:00-18:00 - PARK CUDÓW
Gry planszowe to ostatnio jedna z ulubionych, międzypokoleniowych rozrywek. W tym roku do naszej zabawy dołącza lokalny producent gier planszowych - Alexander Toys. W Cudawianki czeka nas turniej gry w Gorącego ziemniaka, Moje na górze, czy Rach Ciach.

10.ZMALUJ SOBIE COŚ | 12:00-18:00 - PARK CUDÓW
Pomyśleliśmy, że najlepszą pamiątką z festiwalu jest unikatowa, personalizowana torba lub koszulka wykonana własnoręcznie. Dlatego do dyspozycji oddamy czyste torby i koszulki, które będzie można autorsko pomalować farbkami do tkanin. Ze względu na ograniczoną ilość materiałów, można przyjść z własną torbą lub koszulką.
Prowadzenie: Fundacja A Może By...

11.KAŻDA PUSZKA CENNA| 12:00-18:00 - PARK CUDÓW
Przynieś własną puszkę, by przekonać się jak wspaniałym materiałem recyklingowym jest aluminium!

Puszki aluminiowe to jedno z najbardziej ekologicznych opakowań. Można je przetworzyć nieskończenie wiele razy. Sześć puszek poddanych recyklingowi to oszczędność energii równej spaleniu jednego litra paliwa.

Projekt Every Can Counts, który działa już w 14 krajach, w Polsce działania wdrażane są przez Fundację Recal, wspiera recykling opakowań aluminiowych od ponad 20 lat.

Poprzez warsztaty plastyczne i recyclingowe pokazujemy, że każda puszka ma znaczenie. Za pomocą wirtualnej gry oraz specjalnych pojemników na puszki z wymiennymi workami uczulamy na świadomość związaną z odpadami. Wykorzystujemy także specjalne, przenośne plecaki do zbioru puszek, z którymi nasi wolontariusze poruszają się między festiwalowymi uczestnikami.Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.everycancounts.pl.
Prowadzenie: Fundacja Strefa Mocy

12.GLOBALTYCZNE CUDA| 12:00-18:00 - PARK CUDÓW
Egzotyczne rytmy, kolory, opowieści- to wszystko i jeszcze więcej atrakcji przygotowaliśmy na dobry początek lata podczas Cudawianków. Uczestnicy będą mogli spróbować gry na egzotycznych bębnach, stworzyć wielobarwne węże oraz pokusić się o wspólne wymyślenie afrykańskiej opowieści
Prowadzenie:Globaltica

13.GDYNIA NA FALI! | 12:00-18:00 - PARK CUDÓW
Trochę sportu, trochę żagli, trochę plaży i... pokazy ratownictwa Mayday Gdynia, zumba dla dzieci przy piosenkach żeglarskich, strefa chillout dla rodziców, współpraca z Centrum Nauki Experyment w wakacyjny nastrój wpłyniemy na wysokiej fali.
Prowadzenie: Gdyńskie Centrum Sportu

14.EKOPRZYSTAŃ NA CUDAWIANKACH| 12:00-18:00 - PARK CUDÓW
Bottle Spirit Polska - wcześniej grupa młodych osób tworzących lokalny projekt społecznego "Bottle Spirit Polska" walcząca w sprawie przeładowania świata plastikiem, teraz organizatorzy pierwszej edycji ekologicznego festiwalu "EkoPrzystań" są
jeszcze raz chętni postawić Punkt Wymiany Plastikowych Butelek!
1 los = 5 plastikowych butelek / 10 plastikowych kubeczków

Wszystkich żyjących w duchu eco friendly i nie zużywających plastiku Grupa Bottle Spirit Polska zaprasza na eko-warsztaty DIY, gdzie również można zgarnąć fantastyczne nagrody oraz na inne warsztaty w klimacie DIY:

12:00 - 14:00 będziemy robić spersonalizowane torby na zakupy z kartonu, butelek PET, płyt CD, korków oraz innych odpadów
16:00 -18:00 będziemy robić żółwiki-skarbonki z butelek, tektury, papieru, sznurka i zakrętek

Podczas całych Cudawianek odbywać się będzie jednak wiele konkurs!
Osoba, która przyniesie największą liczbę plastikowych butelek/kubeczków wygra zestaw gadżetów ufundowanych przez Cudawianeki oraz Bottle Spirit Polska!
Niech zielona moc będzie z Wami
Więcej informacji znajdziecie na fb:
Bottle Spirit Polska
Prowadzenie:
Bottle Spirit Polska

15.SZALONE TURBANY (ZERO WASTE) | 14:00-18:00 - PARK CUDÓW
Szycie kolorowych turbanów - niezwykle modnych akcesoriów letnich dla dużych i małych. Ze skrawków materiałów, znoszonych ubrań i kolorowych tkanin będziemy szyć niezwykłe, autorskie turbany. Takich nie znajdziecie w Afryce, czy na Kubie, ale wyłącznie w Gdyni.
Prowadzenie: Elżbieta Konieczna - Karuzela Pasji

16.WESOŁE LATAWCE| 14:00-17:00 - PARK CUDÓW
Warsztaty z tworzenia latających latawców z papieru i patyczków. Prowadzący gwarantują, że wszystkie latawce polecą na wietrze, a z twarzy uczestników nie zniknie uśmiech.

17.ROŚLINNO-MAKRAMOWE WIESZADŁA | 15:00-18:00 - PARK CUDÓW
Roślinne Wieszadła - makramowymi splotami zamieniamy stan skupienia zwykłego sznurka, który staje się wiszącym kwietnikiem na doniczki. Trochę jak u babci, trochę jak na wyspach karaibskich lub Hawajach. Po warsztatach każdy uczestnik ma swoje wieszadło i może je z dumą powiesić w swoim domu, balkonie lub ogródku.
Prowadzenie: Aleksandra Trościankowska - BAMBAKS

18.MOBILNY PUNKT WYMIANY ROŚLIN inicjatywy Rośliny Trójmiejskie | 12:00-18:00
https://www.facebook.com/events/649747478874589/

Zasady wymiany roślin:
- W wymianie i adopcji może wziąć udział każdy miłośnik roślin!
- Oko za oko, ząb za ząb, roślina za roślinę!
- Jeśli przynosisz roślinę do punktu - dołącz informację o nazwie i warunkach uprawy. Następny właściciel będzie wdzięczny!
- Rośliny do wymiany należy zostawiać tylko w specjalnie oznaczonym punkcie!

https://www.cudawianki.eu/Przeczytaj także

Opinie (15) 4 zablokowane

 • Słaby lineup w tym roku, miasto przykręciłi kurek z pieniędzmi (2)

  Będzie mniej ludzi a jak pogoda nie dopisze (taka mała tradycja że jest zimno i pada) to po imprezie

  • 18 19

  • slaby?
   100000x lepszy niz roku temu, czy dwa late temu. chociaz jest co posluchac.

   • 1 2

  • eeejj

   Dub Fx to jest gwiazda. Gutek też spoko.
   Pamiętaj, że to koncert za darmo na plaży.

   • 1 1

 • szkoda

  że żadnej gwiazdy nie będzie ale Gutek też spoko

  • 8 16

 • Queen

  A w Sopocie Queen w Operze Leśnej, ale chyba bez Freddiego...

  • 8 12

 • DUB FX (1)

  suuuuuper :)

  • 22 7

  • Kosmo

   Dub FX jest meeeega, czapki z głów przed tym kto wymyślił żeby go zaprosić na cudawianki!

   • 4 1

 • Nie ma już tego fajnego młyna i wesołego miasteczka w Gdyni ,i teraz na skwerze łyso jak na wiosce.

  • 9 6

 • Ekstra obsada!

  Ale zapowiada się super impreza~!

  • 6 4

 • Jak na Gdynie to słabo z roku na rok coraz gorzej

  • 8 8

 • Znowu kolejny rok na biedaka. (1)

  zespoły z podziemia.

  • 9 14

  • wariat

   sam jestes z podziemia jesli nie znasz tych zespolow

   • 1 1

 • Oj, strocom dziołchy wianki, strocom!

  • 0 0

 • Cudawianki

  Czyli w sobotę będzie padać?

  • 1 3

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.