• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Lato w Muzeum - zajęcia dla najmłodszych

Tradycyjnie zapraszamy całe rodziny do udziału w specjalnie przygotowanych z okazji wakacji spotkaniach i warsztatach. Na najmłodszych i nieco starszych czekają fascynujące historie, podróże w dalekie krainy, odkrywanie tajemnic ukrytych we wnętrzach naszej willi, a także wspaniała zabawa w zaczarowanym ogrodzie muzeum oraz tworzenie dział sztuki w nietypowy sposób. Zajęcia odbywają się w Muzeum Sopotu a prowadzi je Iwona Zając. Wstęp wolny!

07.07, godz.12.00 - "Widoki z dalekich krain"
Ernst August Claaszen kolekcjonował w swoim domu stare meble i ceramikę. Szczególnie dumny był z kolekcji fajansu, pochodzącego z miasta Delft w Holandii. Fajans ten był ozdabiany niebieskimi dekoracjami malowanymi ręcznie na białym tle. Przyjrzymy się z bliska widokom z dalekich krain, wiatrakom, smokom, ptakom i zwierzętom. Na ich podstawie stworzymy własny obraz dalekiej krainy.

21.07.19, godz. 12.00 - "Zaczarowany ogród"
Muzeum Sopotu znajduje się w pięknym ogrodzie. Dlatego, gdy pogoda na to pozwala staramy się, żeby warsztaty odbywały się na dworze. Poznając zaczarowany ogród wokół pięknej willi zaprzyjaźnimy się ze światem przyrody. Szablony z przygotowanymi motywami cisu, geranium, rododendronu, liliowca i magnolii pomogą nam poznać rośliny, które w nim rosną.Same szablony odbijemy na materiałowych torbach i pokolorujemy je.

04.08.19, godz. 12.00 - "Drzwi z motywem"
W willi Claaszenów każde drzwi są inne. W tych nietypowych płaskorzeźbach wykonanych na specjalne zamówienie, odnaleźć można przedstawienia twarzy, ornamenty roślinne i zwierzęce. Czy uda nam się znaleźć drzwi ozdobione motywem ula i pszczół? Zaprojektujemy swoje zdobienia elementów drewnianych.

11.08.19, godz. 12.00 - "Błotnisty obraz"
Lato sprzyja zabawie na świeżym powietrzu. Przyjrzymy się jaka gleba znajduje się w naszym ogrodzie. Zastanowimy się, czy ma zawsze ten sam kolor? Specjalnie przygotowanymi próbkami namalujemy błotnisty obraz, a ziemia stanie się naszą farbą.

Opinie