stat
Impreza już się odbyła

Lato w Metropolii: MajLo

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

1 września zapraszamy na ostatni koncert z cyklu Lato w Metropolii w Radio Gdańsk - wystąpi MajLo.

W wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach w szkole muzycznej, jednak instrument ten porzucił dla gitary. Studiował na Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie gitary jazzowej. W czasie studiów powstał Maciej Milewski Quintet i wydawnictwo "The Bird's Reflection" - autorski projekt artysty. Muzyk jest laureatem m.in. nagrody indywidualnej na RCK Pro Jazz Festiwal, III nagrody na międzynarodowym konkursie kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy, a jego zespół dwukrotnie wystąpił na festiwalu Jazz Jantar w gdańskim klubie ŻAK.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Komponował także muzykę do sztuk teatralnych. Od roku 2015, już jako MaJLo, został producentem muzyki będącej połączeniem songwritingu i brzmień elektronicznych. W grudniu tego samego roku miała miejsce premiera jego debiutanckiej EP - "Reverse". Już pierwszy singiel - "Lights", nagrany razem z Ralphem Kaminskim zaistniał wyraźnie nie tylko na polskich playlistach, ale również na wielu zagranicznych kanałach muzycznych (wideo: bit.ly/2Kid01e). Remiks tego utworu wykonany przez francuski duet producentów FDVM zabrzmiał m.in. na festiwalu Coachella oraz Daybreak.

W marcu 2017 roku ukazała się pierwsza długogrająca debiutancka płyta "Over The Woods " , która od razu zaowocowała zaproszeniem na koncerty przez takie festiwale jak m.in. Open'er czy Spring Break. MaJLo na swoich albumach pełni rolę zarówno kompozytora, producenta, realizatora; jest także wykonawcą większości partii instrumentalnych. Płytę promują utwory "Another Day" (wideo: bit.ly/2OH48Ya), "Escape" (wideo: bit.ly/2LUwnAu) oraz "The Bird's Song" (wideo: bit.ly/319oSJO).

Utwory zawarte na płycie zostały docenione przez zagraniczne kanały muzyczne, a remiks piosenki "Another Day" przekroczył 14 milionów odsłuchań tylko w samym serwisie Spotify. Z kolei singiel pt. "The Bird's Song" znalazł się w czołówce serialu "Diagnoza" produkcji TVN i w szybkim tempie przekroczył wynik miliona odsłuchań na Spotify. Pozostałe utwory z albumu również zostały wykorzystane w tym serialu.

W październiku 2018 roku na rynek trafił nowy, długo oczekiwany album ,,re_covery", będący zwrotem w kierunku klasyki songwritingu, pełny urzekających melodii i silnej harmonii, opisany nowoczesnymi technikami i brzmieniami. "Re_covery" szybko rozbrzmiało na antenie Trójki, a pierwszy singiel znalazł się wśród najlepszych utworów 2018 roku wg portalu Polska Płyta - Polska Muzyka.

Promujący album utwór "I Cannot Change For You" (wideo: bit.ly/335F4NF), to najbardziej osobista piosenka na nowej płycie. Powstała na skutek inspiracji emocjami wszechobecnymi w piosenkach z lat dziewięćdziesiątych. Artysta o swoich inspiracjach mówi: "Od dziecka towarzyszy mi muzyka takich artystów, jak Billy Joel, Jeff Buckley czy Elton John, których płyty przywoził z Zachodu mój ojciec. Są to ponadczasowe nagrania, do których regularnie wracam i które mnie inspirują. Przy produkcji RE_COVERY chciałem wczuć się w rolę zwierzającego się artysty, który za pomocą melodii, harmonii i tekstu opowiada wciąż aktualne treści. Próbowałem znaleźć równowagę między tym, co było, a tym, co jest. Nie zadawałem sobie pytania, jak ta muzyka odnajdzie się w dzisiejszych trendach".

Skład:
Maciej "MaJLo" Milewski - gitara, synth, voc
Szymon Burnos - piano, synth, voc
Tomasz Sadecki - bass, synth bass, voc
Jacek Prościński - perkusja, sampler

Linki:
Facebook: facebook.com/MaJLomusic
Instagram: instagram.com/majlo_music
Soundcloud: soundcloud.com/majlo-music
Spotify: spoti.fi/2MAr9cZ
YouTube: youtube.com/c/MaJLoOfficial
Kontakt: majlomusic@gmail.com


Transmisja radiowa koncertu na antenie Radia Gdańsk, początek 20:05 (link do streamingu: bit.ly/2hHcay9)

Organizatorami cyklu są Radio Gdańsk i Nadbałtyckie Centrum Kultury.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • muzyka elektroniczna , wieczór literacki
  gru 6
  piątek, g. 20:00
  Gdańsk, Stacja Orunia GAK Dworek Artura
  Videopoezja

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni