stat

Lato na Patio | Warsztaty plastyczne

Trwa LATO NA PATIO, nie tylko filmowe! Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na bezpłatne plenerowe warsztaty plastyczne - we wtorek i środę, 14 i 15 lipca 2020 roku. Zajęcia poprowadzi Grażyna Rigall - malarka, graficzka, ilustratorka książek dla dzieci.

30 czerwca - 4 października 2020, godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
sie 20

czwartek, godz. 17:00 - 20:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
ulgowy 25 zł
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy: edukacja@gcf.org.pl

WTOREK, 14 lipca, warsztaty pt. MONOTYPIA

Zajęcia dla młodzieży 13+ oraz osób dorosłych
Godzina 17.00
Czas trwania około 1,5 godziny

Monotypia to niezwykła i prosta technika graficzna, która pozwala wykonać tylko jedną odbitkę z namalowanego na szkle obrazu. Projekt, który wykonujemy będzie utrwalony w lustrzanym odbiciu, więc musimy zmobilizować nasz umysł do nieco innego projektowania niż zwykle.

Technika ta daje dużo możliwości. Praca wykonana w ten sposób może mieć walory bardzo malarskie, ale również bardzo graficzne, przypominające linoryt. Można uzyskać różnorodne struktury wykorzystując takie materiały jak tkanina, papier i różne formy organiczne.

️️ŚRODA, 15 lipca, warsztaty pt. Baba Ali

Zajęcia dla dzieci 10+
Godzina 11.00
Czas trwania około 2 godzin

Warsztaty związane są z powstaniem książki Baba Ali, czyli przepisy kulinarne kuchni tureckiej mojego ojca, który nie został kucharzem. Książka ta powstała na bazie przepisów Polaka urodzonego w Turcji.

Zadaniem uczestników warsztatów będzie wykonanie ilustracji rozkładówki książki kucharskiej do przepisu kulinarnego, którego używa się w ich domu, z którym związana jest jakaś ciekawa historia rodzinna.

Książek kucharskich jest mnóstwo, a każda z nich pokazuje, jak przyrządzić potrawy w określony sposób. Często zachęcają nas smakowite zdjęcia, czasem jakiś inny element. Chodzi o to, aby przepis oprócz informacji, jak go wykonać miał również graficznie atrakcyjny sposób przedstawienia danej potrawy. Uczestnicy warsztatów będą mieli dodatkowe zadanie tak dobrać środki wyrazu, aby efekt pracy wiązał się w jakiś sposób z historią ich rodziny, istotnymi wątkami z życia autora przepisu lub zawodu jaki wykonywał.

PROWADZENIE: GRAŻYNA RIGALL

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale malarstwa. Malarka, autorka ilustracji dla dzieci, graficzka, prowadząca lekcje sztuki i warsztaty plastyczne dla dzieci. Jej pasją jest projektowanie i wykonywanie unikatowych lalek, które prezentuje na licznych wystawach w Polsce i na świecie.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij