• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Lato Ludzi - spektakl i koncert

Impreza będąca owocem współpracy twórców pełno i niepełnosprawnych.

sie 2-4

piątek - niedziela

Gdańsk Sopot Gdynia
bilety 59 - 189 zł
Kup bilet
lis 9

sobota, godz. 19:00

Gdańsk Sopot,
bilety 149 zł
Kup bilet
wystąpią:

koncerty w Trójmieście


TeatRazem i Remont Pomp
spektakl: "Jak Gyom został starszym Panem"
reżyseria: Jarek Rebeliński
muzyka: Jarek Marciszewski, Tomek Antonowicz oraz Remont Pomp

Virtuo Centrum Muzyczne - koncert muzyki filmowej

Gdańsk Jazz Quartet
w składzie:
Maciej Sikała - saksofon tenorowy i sopranowy
Cezary Paciorek - fortepian i akordeon
Piotr Lemańczyk - kontrabas
Tomasz Łosowski - perkusja


Informacje o twórcach:

TeatRazem i Remont Pomp (Gdańsk)
Teatr Razem powstał w 2005 roku na bazie współpracy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (Koło w Gdańsku) z Integracyjnym Klubem Artystycznym "Winda". Od początku istnienia Teatr tworzą wolontariusze i podopieczni Programu "Starszy Brat - Starsza Siostra", realizowanego przy PSOUU. Celem tego projektu jest tworzenie sieci przyjaźni pomiędzy osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz pełnosprawną młodzieżą z gdańskich szkół średnich i uczelni. Obok polskich wolontariuszy od dwóch lat do teatru dołączają także wolontariusze zagraniczni, przyjeżdżający do stowarzyszenia na roczne projekty w ramach wolontariatu europejskiego (European Voluntary Service w ramach Programu "Młodzież w działaniu").

Integralna częścią grupy teatralnej jest zespół muzyczny Remont Pomp, pod dowództwem Jarka Marciszewskiego i Tomka Antonowicza. Każdego roku obie grupy podsumowują swoją działalność wspólnym występem podczas Festiwalu Akcept. Do tej pory udało nam się zrealizować 11 przedstawień: Labirynt, Upadek Ikara, Ucieczka do... , Samotność, Z nas, My, Zapraszamy na show, Przedstawienie czas zacząć, Wieża Babel - tryptyk metropolitalny, Dzień z życia, Sen. TeatRazem oraz Remont Pomp występował na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych FETA, Lato Ludzi w Teatrze Leśnym w Gdańsku Wrzeszczu, Międzynarodowym Biennale "Terapia i Teatr" w Łodzi oraz Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych w Elblągu. Od czterech lat TeatRazem działa w strukturach Teatru Gdańskiego Archipelagu Kultury.
Spektakl powstał na podstawie bajki pochodzącej ze zbioru "13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych" Leszka Kołakowskiego.

"Młody sprzedawca lodów malinowych o imieniu Gyom mieszka wraz ze swoją żoną Mek-Mek w Lailonii, w mieście Batum. Ponieważ uważa, że dobre posady w Lailonii mogą otrzymać tylko starsi panowie, postanawia zmienić swój wygląd. Zapuszcza brodę i wąsy, jednak okazuje się, że to za mało, by uznano go za starszego pana. Kupuje więc melonik, okulary, parasol i kalosze. Staje się starszym panem i dzięki temu dostaje pracę w hotelu jako "wyjmowacz" kwiatów z wazonów. Teraz zarabia dużo pieniędzy. Jego żona Mek-Mek początkowo nie chce się zgodzić, by został starszym panem, jednak gdy Gyom zaczyna kupować jej różne rzeczy przyznaje, że dobrze zrobił. Pewnego razu złodziej kradnie należące do Gyoma rekwizyty starszego pana i Gyom traci pracę w hotelu. Mek-Mek nie chce jednak być żoną młodego człowieka. Opuszcza go i wychodzi za mąż za prawdziwego starszego pana, który może jej kupować wiele prezentów. Gyom próbuje znowu pracować jako sprzedawca lodów, jednak broda i wąsy, które zapomniał zgolić, przeszkadzają mu w odzyskaniu dawnej posady. Wkrótce Gyom zyskuje opinię oszusta i nikt nie chce go już zatrudnić. Zdesperowany postanawia zostać niemowlęciem. Liczy na to, że ktoś go w końcu przygarnie. Zapomina jednak zdjąć melonik i policjant, który znajduje go na pieluszce w parku, rozpoznaje maskaradę. Życie Gyoma zamienia się w koszmar. Raz zostaje starszym panem, to znów młodzieńcem, to znowu niemowlęciem. Przez nieustanne przebieranie się za kogoś innego Gyom traci własną tożsamość." (opis pochodzi ze strony www.filmpolski.pl)

Virtuo Centrum Muzyczne założycielami Virtuo są czynni zawodowo muzycy Anna i Dominik Bukowscy. Ania jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku klasy gitary klasycznej zaś Dominik ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach wydział jazzu i muzyki rozrywkowej.

Centrum Virtuo powstało we wrześniu 2009r. w wyniku rosnącego zapotrzebowania na rozwój artystyczny i muzyczny dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Jest alternatywą dla już istniejących form nauczania muzyki.Początkowo działało jako Gitarte Virtuo (Centrum Gitarowe) z siedzibą w Gdańsku i Gdyni. W styczniu 2010r. Centrum w Gdyni poszerzyło swoją ofertę o naukę śpiewu i gry na perkusji oraz zmieniło nazwę na Virtuo Centrum Muzyczne.

Tym razem uczniowie Centrum Virtuo zaprezentują muzykę filmową. Wystąpią zespoły instrumentalne i instrumentalno-wokalne. Do koncertu uczniów przygotowują nauczyciele Virtuo Joanna Knitter,Hanna Woźniak,Krzysztof Majda,Marcin Wądołowski,Janusz Mackiewicz,Grzegorz Sycz,Piotr Bukowski i Arkadiusz Krawiel.


Gdańsk Jazz Quartet zawiązał się w 2014 roku, ale muzycy go tworzący współpracują od dawna.
Maciej Sikała od wielu lat uważany jest za najlepszego saksofonistę tenorowego w Polsce.

Cezary Paciorek zapamiętany został jako nowator akordeonu jazzowego.

Piotr Lemańczyk jest rozchwytywanym basistą, ma na koncie współpracę z muzykami z pierwszej ligi amerykańskiego jazzu.

Tomasz Łosowski (syn Sławka Łosowskiego -założyciela zespołu Kombi) dysponuje niedoścignionym warsztatem perkusisty, który pozwala mu grać z czołówką polskiego popu, rocka i jazzu. Ci czterej dżentelmeni postanowili złączyć swe siły i tworzyć muzykę nowoczesną, ale opartą na najlepszych tradycjach. Nie jest to muzyka rozrywkowa, lecz sztuka ambitna, wymagająca, elitarna. Proszę się jednak nie obawiać, artyści dbają również o to, by być komunikatywni. W repertuarze mają zarówno standardy jazzowe, jak i własne kompozycje.

Opinie