• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Lato Ludzi - Krystyna Stańko

  • sobota, 12 czerwca 2010, godz. 18:00
  • Lokalizacja
    Teatr Leśny, Ul. Jaśkowa Dolina 45
  • Bilety
    wstęp wolny
kwi 12

piątek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 90 zł
przedsprzedaż 80 zł
lip 21

niedziela, godz. 20:00

Gdynia,
bilety 157 - 273 zł
Kup bilet
LATO LUDZI
Teatr Leśny ul. Jaśkowa Dolina 45
12 czerwca 2010
godz.18:00
wstęp wolny


jazz - koncerty w Trójmieście


w programie:

- HAPPENING TEATRU ZNAK - spektakl pt. "Lato Ludzi" przygotowany specjalnie
na okoliczność imprezy


- KONCERT

REMONT POMP


Standardy jazzowe w wykonaniu wokalistów Klubu Winda
Dzieciom towarzyszy zespół w składzie:
Mariusz Wala - piano
Tomasz Przyborowicz - gitara basowa
Grzegorz Lewandowski - perkusja
gość specjalny: MACIEJ SIKAŁA - saksofon

GWIAZDA: Krystyna Stańko - SECRETLY MUSIC OF PETER GABRIEL

skład zespołu:
Krystyna Stańko - wokal
Dominik Bukowski - wibrafon, marimba
Piotr Lemańczyk - kontrabas

Info o artystach:

Krystyna Stańko - SECRETLY MUSIC OF PETER GABRIEL
Projekt Krystyny Stańko zainspirowany jest twórczością Petera Gabriela. Artystka zafascynowała się przede wszystkim niezwykłym nastrojem jego kompozycji i niezwykłą magią unoszącą się wokół pięknych utworów Gabriela. Kluczowym elementem są także jego głębokie, uduchowione i zaangażowane teksty.

Krystyna Stańko - wokalistka obdarzona oryginalnym, zmysłowym głosem, swobodnie poruszająca się w różnych estetykach muzycznych. Jest kompozytorką, autorką tekstów, gitarzystką i pedagogiem. Współpracowała z krakowską formacją bluesową Dekiel, założyła kobiecy kwartet For Dee, który zdobył główną nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie oraz w konkursie Debiuty w Opolu. Krystyna Stańko otrzymała nagrodę im. Anny Jantar oraz specjalną nagrodę za najlepszy utwór konkursu. W 1995 roku już jako duet For Dee z Jowitą Tabaszewską nagrała płytę "Kobiety". Kilka utworów z tej płyty gościło na listach przebojów radiowych i telewizyjnych.
Z Olem Walickim i Maciejem Grzywaczem założyła zespół (0-58). Ich obie płyty "Do_dziesięciu" oraz "Tryby" nominowano do nagrody Fryderyk w kategorii Jazzowy Album Roku. Zespół wystąpił na kilku znaczących festiwalach, m. in. Warsaw Summer Jazz Days, Policka Jazz Festiwal i in. Od 2004 roku Krystyna Stańko występuje też z innymi muzykami zapraszając do współpracy wielu interesujących artystów m.in. Piotr Lemańczyk, Jacek Kochan, Dominik Bukowski, Przemysław Raminiak.
W 2008 roku Krystyna Stańko zaprosiła do współpracy gitarzystę flamenco z Nowego Yorku - Hernana Romero, tworząc projekt "Słowiańska dusza, gorące flamenco", który zagrał już kilka koncertów i zebrał znakomite recenzje. W lutym 2008 piosenka "mój drogi panie" znalazła się na kompilacji "Po polsku o miłości" wydanej przez firmę Warner. Pod koniec 2008 roku piosenka Krystyny Stańko p.t. "Sobie Sami" znalazła się na soundtracku do filmu Juliusza Machulskiego "Ile waży koń trojański".
W grudniu 2008 roku ukazał się ostatni album Krystyny Stańko, wydany przez Radiową Agencję Fonograficzną, pt. "Usłysz mnie", którego zapowiedzią były single "Nikt poza nami" (chillout cafe - M. Niedźwiecki) oraz "Mój drogi panie". Nowa płyta zebrała bardzo dobre recenzje i była nominowana do nagrody Superjedynki.

Dominik Bukowski - wibrafonista jazzowy, kompozytor, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat licznych konkursów: I miejsce dla zespołu BLUE MIND QUARTET podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej, statuetka "Aniołka Jazzowego 2002". Od 2003 r. zajmuje drugie miejsce w ankiecie JAZZ TOP miesięcznika "Jazz Forum" w kategorii ,,Wibrafon Roku". Gra i nagrywa z takimi muzykami jak: Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Maciej Sikała, Emil Kowalski, Piotr Wojtasik, Leszek Kułakowski, Krystyna Stańko, Jacek Kochan, Wojciech Staroniewicz, Przemysław Dyakowski, Ulf Adaker (Szwecja), Brian Melvin (USA), Mats Eilertsen (Norwegia), Raivo Tafenau (Estonia), Tuna Otenel (Turcja), Goran Larsen (Szwecja).

Piotr Lemańczyk - kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Jest laureatem Jazz Juniors'95 i '96 w Krakowie, festiwalu Jazz nad Odrą'96 we Wrocławiu oraz Pomorskiej Jesieni Jazzowej'96. Jako lider nagrał trzy autorskie płyty: "FOLLOW THE SOUL", "FREEP" i ostatnia "VILLAGE TIME", które zebrały znakomite recenzje w prasie fachowej. Ma na swoim koncie współpracę z takimi muzykami jak: Dave Kikoski (USA), Brian Melvin (USA), Avishai Cohen (USA), Tyler Hornby (Canada), Jakob Dinesen (Dania), Ulf Adaker (Szwecja), Rivo Talfenau (Estonia), Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Maciej Sikała, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik, Jarosław Śmietana, Sławek Jaskułke, Jacek Kochan, Emil Kowalski i innymi. Koncertował w Kanadzie, Izraelu, Niemczech, Rumunii, Estonii, Szwecji, Mołdawii, Łotwie, Belgii, Finlandii, Rosji, Słowacji, Francji.

Zespół "Remont Pomp"
Zespół działa przy gdańskim Kole Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz osób
z Upośledzeniem Umysłowym. Repertuar jaki wykonuje to szeroko rozumiana muzyka etniczna, przede wszystkim afrykańska, której podstawą jest rytm, ale również poszukuje dźwięku grając na przedmiotach codziennego użytku, które na co dzień nie są kojarzone
z muzyką (stół, naczynia). Zespół istnieje od maja 2003 roku, w jego skład wchodzą osoby
z niepełnosprawnością intelektualną, wolontariusze oraz pracownicy PSOUU.
Bardzo ważnym elementem funkcjonowania zespołu jest współpraca z wolontariuszami EVS (Wolontariat Europejski), dzięki temu programowi w naszym zespole grali już wolontariusze z Turcji, Hiszpanii oraz Niemiec. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów w Trójmieście i poza nim. Remont Pomp został wyróżniony nagrodą Grand Prix na Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Miastku.
Ponadto przy współpracy z Domem Kultury Dwór Artura oraz z wolontariuszami programu "Starszy Brat - Starsza Siostra" i osobami niepełnosprawnymi intelektualnie współtworzy Teatr "Razem".


Standardy jazzowe w wykonaniu wokalistów Klubu Winda
Zespół od 3 lat przygotowuje utwory różnych wykonawców. Koncertował m.in. z aranżacjami utworów Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, wykonywał piosenki Seweryna Krajewskiego oraz kolędy i piosenki świąteczne.
Zespół tworzą dzieci i młodzież ( 9-17 lat) pod opieką artystyczną Mariusza Wali i Katarzyny Burakowskiej.
Dzieciom towarzyszą muzycy w składzie:
Mariusz Wala - piano
Tomasz Przyborowicz - gitara basowa
Grzegorz Lewandowski - perkusja
gość specjalny: Maciej Sikała - saksofon



Opinie