• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Latające Psy 15 (1 opinia)

Gdynia, sierpień 2019 r. - "Dla nich grawitacja nie istnieje!" - to hasło zawodów "Latających Psów", które już w najbliższy weekend odbędą się w Gdyni. 3 i 4 sierpnia w Parku Kolibki gościć będą "psi akrobaci". Ich ewolucje z plastikowym dyskiem, czyli dogfrisbee, to jedna z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie. Zawody w Gdyni są elementem ogólnopolskiego cyklu - pierwsze odbyły się w Poznaniu w połowie maja, kolejne - we Wrocławiu w czerwcu, a cykl zakończy Warszawa (we wrześniu).

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdyni, Wojciech Szczurek.

Partner zawodów, firma Bayer, zaprasza na bezpłatne porady weterynaryjne.
Na stanowisku marki ADVANTIX - preparatów chroniących psy przed kleszczami, pchłami i komarami - dostępni będą lekarze weterynarii i eksperci w zakresie zachowania zwierząt. Porady obejmą m.in. wywiad medyczny z właścicielem psa i oględziny zwierzęcia: lekarz oceni ogólną kondycję, w tym wagę, stan uzębienia, stan uszu czy skóry.  Właściciel będzie miał możliwość zadania lekarzowi weterynarii pytań o zdrowie pupila. Przewidziano praktyczne pokazy z zakresu udzielania pierwszej pomocy psom - przeprowadzane na fantomie czworonoga. Na stanowisku ADVANTIX będzie można uzyskać informacje o ochronie psów przed kleszczami, pchłami i komarami.

Cykl "Latających Psów" rozgrywany jest od 2006 roku: dotychczas odbyło się łącznie 55 edycji, w 2019 rozgrywane są kolejne cztery. Dogfrisbee jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie, z rzeszami miłośników w Polsce. Polega na aportowaniu przez psa lecącego dysku oraz wykonywaniu powietrznych ewolucji. Widowiskowe zawody bazują na umiejętnościach, wymagających współpracy człowieka z psem. O tytuł mistrza dogfrisbee będą walczyć czworonogi z całej Polski i zagranicy. Zawodnicy wystartują w konkurencjach dystansowych ThrowNGo, polegających na aportowaniu przez psa lecącego dysku, Freestyle - najbardziej widowiskowej formy dogfrisbee, a także dyscyplinie Frizgility - czyli połączeniu frisbee oraz agility.

---

Strona wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/417372188856781/

Strona organizatora na FB:
https://www.facebook.com/latajacepsy.org/

Strona zawodów:
https://www.latajacepsy.org/sopot

Opinie (1) 1 zablokowana

  • Pytanie

    Czy na teren zawodów można wejść z własnym psem?

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.