• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Lasy - prapremiera i uczestnicy warsztatów

Na scenie Stacja Orunia wystąpią ponownie LASY tym razem z prapremierą swojej najnowszej, drugiej płyty! Nowy materiał będzie niemałym zaskoczeniem dla tych, którzy znali poprzednie dokonania LASÓW: "Jest bardzo taneczny, ale zarazem pełen emocji, często oscyluje wokół 140 bpm, i mocno nawiązuje do tanecznej elektroniki z lat 90 i rejwu." Szykuje się konkret.

gru 15

czwartek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 40 zł
przedsprzedaż 35 zł
Kup bilet
gru 22

czwartek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
W ramach koncertu wystąpi również grupa uczniów Maciej Stendek, która przez kilka miesięcy pod jego okiem poznawała tajniki programu Ableton. 16 listopada uczestnicy warsztatów zaprezentują swoje kompozycje oparte na tym właśnie DAWie.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Do koncertów będą wizualizacje na żywo. Ich autorami są natomiast podopieczni Gary Garnowski, którzy przeszli przez dwumiesięczny kurs z VJ'ingu, mappingu 3D i obsługi Resolume Arena. Czy w kilka miesięcy da się opanować Ableton i Resolume na tyle, aby osiągać satysfakcjonujące efekty? Czy uda się przełożyć inspiracje na własną twórczość? Sprawdzimy 16 listopada w Stacji Orunia.

Podczas koncertu będą prowadzone zapisy na kolejne warsztaty z homerecordingu ze Stendkiem i na Vj'ing z Garym. Liczba miejsc ograniczona!

W dodatku dzięki uprzejmości firmy Korg do waszej dyspozycji i testów będą syntezatory i urządzenia midi tej firmy!

LASY
Zespół z Trójmiasta, który współtworzą Stendek ( Maciej Wojcieszkiewicz ) oraz perkusista wh0wh0 (Jacek Prościński). Ten pierwszy to laureat Fryderyka w kategorii Elektronika za produkcję albumu Reni Jusis "BANG!". W swojej karierze supportował m.in. Nosaj Thing, Squarepusher, Tim Hecker, Booka Shade czy Boys Noize, a także zagrał na największych polskich festiwalach jak Open'er czy Selector. Jacek jest aktywnym muzykiem na trójmieskiej scenie muzycznej. Aktualnie gra z artystami jak: Olo Walicki (LLovage), Tymon Tymański (MU), delay_ok, Perfect Son, MaJLo. Realizuje również swój solowy projekt wh0wh0. Muzyka Lasów opowiada eklektyczną historie opartą na kontrastach, w której mocne bity przeplatają się na zmianę z nastrojowymi, wręcz ambientowymi harmoniami. Lasy czerpią inspirację z takich gatunków jak IDM, techno, ambient i bass, bardzo mocno zahaczając również o elektroniczne brzmienia lat 90-tych. 8 listopada 2017 odbyła się premiera debiutanckiej płyty lasów "Little Giant".

LASY - Little Giant: https://youtu.be/HVMEwyKd0VU

LASY - Wandering feat. MaJLo: https://youtu.be/PGnYg1AkWXU
Link do płyty: http://hyperurl.co/littlegiant
https://www.facebook.com/LASYstendek/
https://www.instagram.com/lasylasylasy/

Gary

ur. 8. Września 1987 studiował Architekturę oraz Malarstwo, jednak tym, co go najbardziej interesowało, był zawsze "ruchomy obraz". Doświadczenie jako vj i video live performer zaczął zdobywać w 2015 roku, improwizując przygotowanym przez siebie materiałem do - również improwizowanej - muzyki jazzowej. Od tego czasu występował m.in. w Wilnie, Warszawie, Bydgoszczy oraz w licznych instytucjach i klubach w Trójmieście. Prezentował się na takich festiwalach, jak: Open'er Festival, Mama Jazz Festival, Soundrive, Atrakcje, Scena Odkryć, Craft Beer Fiesta, czy Światłobiekty.

Chociaż wizualizacje wykonywane do muzyki w czasie rzeczywistym są jego ulubioną formą sztuk wizualnych, realizuje się także poprzez: mapping 3d, animacje, tworzenie teledysków, malarstwo, udział w wystawach. Jego prace opierają się na języku szeroko pojętej abstrakcji geometrycznej. Nie tylko ze względu na jej walory estetyczne. Gary Garnowski stara się eksplorować atrakcyjność kontrastu powstającego z zestawienia abstrakcji z realnością, geometrii z naturą.

---

Miejsce wydarzenia i współorganizacja:
Stacja Orunia, ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk
e-mail: stacjaorunia@gak.gda.pl
tel: 58 306 66 76

Opinie

 • muzyka alternatywna , rock / punk
  gru 8
  czwartek, g. 20:30
  Gdańsk, Wydział Remontowy
  Glasspop
 • muzyka alternatywna
  gru 9
  piątek, g. 20:00
  Gdynia, Desdemona
  Wczasy + Przyborowski