• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Ladies Jazz Festival: Krystyna Stańko i jej Jobim

Wydarzenie w ramach

Krystyna Stańko- wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, obdarzona oryginalną barwą głosu. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, od ponad 10 lat pracuje jako wykładowca śpiewu w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nagrała 7 albumów, zarówno z muzyką autorską jak i we współpracy z innymi twórcami.

gru 15

piątek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
lip'24 19

piątek, godz. 17:00

Gdynia,
bilety 139 - 239 zł
Kup bilet
Ostatnie płyty: "Secretly" (2010) z utworami Petera Gabriela w jazzowych opracowaniach, jak i "Kropla Słowa"(2012) zebrały świetne recenzje, zespół Krystyny Stańko koncertował w kraju i za granicą. Za rok 2012 wokalistka otrzymała ważne nagrody: Album Roku wybrany przez czytelników prestiżowego miesięcznika Jazz Forum, Pomorską Nagrodę Artystyczną, przyznawaną przez kapitułę złożoną z pomorskich wybitnych artystów, a także Osobowość Roku Radia Gdańsk, za cotygodniową, niedzielną autorską audycję muzyczną.

jazz - koncerty w Trójmieście


Wokalistka współpracuje na stałe z czołówką polskich jazzmanów: Dominikiem Bukowskim, Piotrem Lemańczykiem, Irkiem Wojtczakiem, Cezarym Konradem. Do nagrań swoich płyt zaprasza artystów z kraju i zagranicy.

Jest laureatką I Nagrody na Festiwalu Debiuty - Opole (For Dee), I Nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (For Dee), była dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyka za albumy "Do dziesięciu" i "Tryby" (0-58), jej piosenka "Sobie Sami" znalazła się w filmie Juliusza Machulskiego "Ile waży koń trojański".

Podczas Benefisu 25 lecia pracy artystycznej 30.05.2014 roku odebrała Nagrodę Kulturalną Prezydenta Miasta Gdańska. W czerwcu 2014 ukazał się nowy album Krystyny Stańko pt. "Snik" z muzyką inspirowaną regionem Szwajcarii Kaszubskiej.

Podczas Ladies Jazz Festival usłyszymy program, w którym wokalistce towarzyszyć będą wybitni instrumentaliści: Dominik Bukowski na wibrafonie, Piotr Lemańczyk na kontrabasie, Marcin Wądołowski na gitarze i Przemysław Jarosz na perkusji. Zaprosiła do współpracy swoje studentki i absolwentki: Gabę Janusz, Krystynę Gedzik, Kingę Pruś, Alicję Serowik, a także siostrę, flecistkę Mariolę Rutschka. Razem zagrają i zaśpiewają przepiękne utwory A. C. Jobima.

Opinie