stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ladies' Jazz Festival: Christine Tobin

Wydarzenie w ramach

Jak to możliwe, że do tej pory nie śpiewała na Ladies\' Jazz Festival ?
Zatem nadrabiamy: Christine Tobin wystąpi 12 lipca w Teatrze Muzycznym na jedynym festiwalu dam jazzu.

lip'21 31

sobota, godz. 20:00

Gdynia,
Kup bilet

Jak to możliwe, że do tej pory nie śpiewała na Ladies' Jazz Festival ?
Zatem nadrabiamy: Christine Tobin wystąpi 12 lipca w Teatrze Muzycznym na jedynym festiwalu dam jazzu.jazz - koncerty w Trójmieście


Ta ognista Irlandka ma na swym koncie 10 solowych płyt, 5 zespołowych, wystąpiła gościnnie na kolejnym tuzinie krążków. Gra na fortepianie, komponuje, pisze teksty, śpiewa. W genialny sposób oddała hołd Carole King i jej Tapestry, zachwyciła utworami do wierszy Yeatsa, ostatni jej album to fenomenalne interpretacje utworów Leonarda Cohena. Tobin właśnie za ten album dostała niedawno na festiwalu w Edynburgu Herald Angels Award i drugą w swojej karierze Parliamentary Jazz Awards. Zresztą tych nagród ma już całą, gęsto zapełnioną półkę nad kominkiem z BBC Jazz Awards i British Composer Award na czele.

Występuje od połowy lat 80tych i aż dziw, że nie dotarła jeszcze do naszego kraju. Tym bardziej miło nam zakomunikować, że Ladies' Jazz Festival nadrabia tę zaległość i z radością przedstawi Państwu tę wspaniałą artystkę.
Christine Tobin łączy na scenie współczesny jazz z folkiem, do śpiewania i występów publicznych pobudziła ją Joni Mitchell, ale sama przyznaje, że wpływ na nią mieli i Betty Smith, i Miles Davies, Olivier Messiaen i wspomniany już Leonard Cohen.
Irlandzcy krytycy napisali, że Tobin znalazła w tych pełnych nostalgii i smutku pieśniach kanadyjskiego barda delikatny promyk nadziei - właśnie tego będziemy oczekiwać od niej 12 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.