• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ladies Jazz Festival: Carmen Moreno (2 opinie)

Wydarzenie w ramach

Polska królowa swingu i towarzysząca jej pierwszy polski doktor w dziedzinie wokalistyki jazzowej i rozrywkowej wystąpią 16 lipca na LADIES' JAZZ FESTIVAL GDYNIA 2016, KEEP SWINGIN' - 90 LAT CARMEN MORENO!

Relacja z imprezy

Już jako 5 letnia dziewczynka występowała z rodzicami na scenach stolic Europy. Jako 7latka zaczęła jeszcze publicznie śpiewać i stała się "europejską Shirletką" - dziewczynką z powodzeniem odgrywającą na scenie filmowe przeboje Shirley Temple. W latach 50. jej głosem zachwycał się Leopold Tyrmand, piewca i znawca jazzu w niewesołej polskiej rzeczywistości powojennej. W 2009 roku ukazała się Jej płyta "Śpiewając Jazz", na której potwierdza dlaczego przysługuje jej tytuł Polskiej Królowej Swingu.

jazz - koncerty w Trójmieście


"Zawsze śpiewałam piosenki, które mnie się podobały, co nie znaczy, że nie liczyłam się z gustem publiczności. Zdawałam sobie bowiem sprawę, że oprócz utworów trudnych i bardziej ambitnych trzeba śpiewać i te, które zna i lubi publiczność. Śpiewałam jazz, ale również wykonywałam utwory w stylu pop." - powiedziała w wywiadzie udzielonym Zbigniewowi Dzięgielowi. W swej karierze wystąpiła m.in. na Węgrzech, w Czechosłowacji, Bułgarii, Norwegii, Danii, Finlandii i Szwecji. Mogła wystąpić na Pierwszym Festiwalu Jazzowym w Polsce w Sopocie w 1956 r., ale szerzyła świadomość jazzową w ZSRR.

Czas najwyższy, by wystąpiła na festiwalu na Wybrzeżu! 16 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni Carmen Moreno da swój urodzinowy koncert na Ladies' Jazz Festival 2016! Towarzyszyć jej będzie Anna Serafińska - pierwszy dyplomowany polski doktor w dziedzinie wokalistyki jazzowej i rozrywkowej, zwyciężczyni konkursu publiczności w ramach Montreux Jazz Festival 2004, a prywatnie wnuczka Carmen Moreno -"nie daleko pada jabłko..."

Przeczytaj także

Opinie (2)

 • Koncert czy benefis?

  Wczorajsze wydarzenie muzyczne pod hasłem : koncert Carmen Moreno to nic innego jak benefis artystki na 90 urodziny o czym organizatorzy imprezy zapomnieli wspomnieć. Reklamowany jako koncert muzyki swing okazał się tak naprawdę uroczystością dla uczczenia dorobku artystki o którym dużo się mówiło, wyświetlano zdjęcia z przeszłości artystki . Niestety zabrakło muzyki. Szkoda, bo drobne przerywniki muzyczne w wykonaniu wnuczki Anny Serafińskiej niestety nie zrekompensowały niedosytu jaki pozostał po zakończeniu benefisu Carmen Moreno.
  Proponuję na przyszłość nie mylić pojęć: koncert artystki a jej benefis , na którym ona sama zaśpiewa kilka piosenek w duecie to ogromna różnica.
  Spodziewałam się świetnej zabawy przy muzyce swing którą uwielbiam a otrzymałam nostalgiczne widowisko ze wspomnieniami , życzeniami, nagrodami, pokaz zdjęć i namiastkę muzyki.
  To było słabe !! - porażka i rozczarowanie.

  • 2 1

 • Koncert Carmen Moreno ????

  Jestem ogromnie zawiedziona !!! W pełni zgadzam się z poprzednią opinią . Piękna uroczystość rodzinna ale z pewnością nie był to koncert Carmen Moreno !!! Impreza powinna nosić tytuł : " Wnuczka Anna Serafińska dla Carmen Moreno". Z całą sympatią dla Jubilatki, gdybym wiedziała jaka będzie formuła imprezy, nie kupiłabym biletów. Wielki niedosyt i rozczarowanie ; (

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.