stat
PATRONAT

Laboratorium Pieśni - Rasti (2 opinie)

Kobiecość jest pieśnią, wielogłosową, z wnętrza ziemi, z początków świata. Tak prastarą, jak kamienie, jak puszcze, jak pierwszy dźwięk, pierwsza wibracja. - mówią założycielki zespołu Laboratorium Pieśni. Premiera ich najnowszej płyty "Rasti" 19 stycznia będzie jednym z pierwszych koncertów w 2019 roku w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Obecność obowiązkowa!

Kobiecość jest wolnością. Głosem natury - nieposkromionej dzikości i łagodności jednocześnie. Kobiecość jest rzeką, w której kąpią się dzieci, i z której piją zwierzęta. Kobiecość jest darem dla mężczyzn, żeby mogli wejść na ścieżkę serca. Jest wschodem i zachodem słońca, księżycem w pełni i w nowiu. Pierwotnym tańcem, który tańczy się w strumieniach deszczu, oddechem z dna oceanów, wołaniem miłości. Kobiecość to zaproszenie do kręgu, w którym śpiewa się pradawne pieśni, wyśpiewuje zaklęcia, grając na bębnach transowe rytmy. To bijące źródło, czysta celebracja życia.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Zapraszamy na koncert celebrujący przyjście na świat kolejnej płyty Laboratorium Pieśni, zatytułowanej "Rasti". "Rośnij, rośnij mój zielony lesie, rośnij moja sosno, abym mogła wspiąć się po tobie i zobaczyć mojego ukochanego...". To już kolejna płyta zespołu - pierwsza była "Rosna", potem, w mniejszych składach, zostały nagrane "Puste Noce" - płyta z pieśniami pogrzebowymi oraz "Sound Meditation", pieśni tradycyjne w relaksacyjnej odsłonie. Teraz czas na "Rasti", płytę - dziewczynę, która coraz odważniej odchodzi od tradycji, a coraz bardziej ufa w swój wewnętrzny, intuicyjny świat, w swój przekaz. "Rasti" - czyli rośnij. Rośnij dziewczyno, dojrzewaj, wyrośnij na wysoką sosnę, nabieraj barw, otwórz skrzydła, zaufaj sobie i swoim mocom, zobacz kim jesteś i jaka jesteś piękna. Tańcz, śpiewaj, oddychaj i ciesz się sobą. A przede wszystkim stwarzaj światy, kreuj dźwięki, wyśpiewuj swoje własne pieśni, płynące z twojej istoty, z twojego ducha.

Głosy zespołu:
Alina Jurczyszyn, Kamila Bigus, Lila Schally-Kacprzak, Iwona Bajger, Magda Jurczyszyn, Karolina Stawiszyńska, Alina Klebba

Laboratorium Pieśni - Song Laboratory (world/etno/mystic folk) to trójmiejski, kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.

Więcej o zespole: http://laboratoriumpiesni.pl/
https://www.facebook.com/laboratoriumpiesni/
Teledysk premierowy: https://www.youtube.com/watch?v=aoDtqrqxXHs
Autorka zdjęć: Marta Obiegła
okładka: Kamila Bigus

Przeczytaj także

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • folk / etno / world , wykład / prezentacja
  mar 23
  sobota, g. 18.00
  Gdańsk, Paszcza Lwa
  Jare Gody
 • folk / etno / world , pop
  mar 23
  sobota, g. 20:00
  Gdynia, deguStacja
  Elinborg / Pete True

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni