stat
Impreza już się odbyła

La Dolce Vita - piknik motoryzacyjny

Stowarzyszenie Classic Moto Story zaprasza na wystawę La Dolce Vita na Skwerze Kuracyjnym na Molo w Sopocie.

12:00 otwarcie wystawy
12:45 konkurs wiedzy o Alfie Romeo z nagrodami
13:30 konkurs wiedzy o Włoszech z nagrodami
14:00 kurs języka włoskiego zakończony konkursem (nagroda: mini kurs języka włoskiego)
15:00 prezentacja aut zabytkowych i nowych skuterów Vespa
16:00 konkurs wiedzy o kuchni włoskiej z nagrodami
16:45 zakończenie
 
Na wystawie będzie ponad 20 aut. Będą naprawdę ciekawe egzemplarze warte obejrzenia przy kubku mocno aromatycznej i gorącej włoskiej kawy. Z nowych pojazdów będzie można obejrzeć Alfy Romeo - Stevio ,C4 czy Guliiettę. Odwiedzią nas także Maserati, Lamborghini Gallardo LP560-4, Ferrari, włoskie Fiaty, w tym przepiękny egzemplarz Fiata 125 i prawie 40 letni Fiat 126p na samych oryginalnych częściach. Ponadto nie zabraknie Fiatów 500 - kultowych aut, także w wersji kabriolet. Zawita też Panda z 1991 r. w towarzystwie bardzo rzadkiego Fiata Ritmo. Lancia Beta Montecarlo oraz silna reprezentacja Alf Romeo np. GT, 33, Junior GTV czy Spider Klubu Alfa Romeo Pomorze.  Oczywiście nie może zabraknąć kultowych skuterów Vesp, nowych i zabytkowych.

Jest to wystawa motoryzacyjna połączona z piknikiem. A jak piknik to nie może zabraknąć jedzenia. Będzie można skosztować oraz zakupić pyszną włoską kawę i specjały włoskie, Jeżeli chodzi o sferę niematerialną, to będą 2 atrakcje - nauka języka włoskiego (będzie można pouczyć się z lektorem języka włoskiego) oraz czytelnia, gdzie będzie można usiąść i przejrzeć książki o tematyce włoskiej. Do tego kilka konkursów z nagrodami: konkurs wiedzy o Alfie Romeo, konkurs wiedzy o motoryzacji włoskiej, konkurs o jedzeniu, o historii Włoch i konkurs językowy (na bazie piosenki Felicita). Zapowiada się więc fajny i wesoły dzień, oby tylko pogoda była bardziej w południowych klimatach.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.