stat
Impreza już się odbyła

LLovage - Olo Walicki I Jacek Prościński

LLovage to nie tylko afrodyzjak z rodziny selerowatych, zielonolistne i aromatyczne kłącze - LLovage to również najbardziej niemożliwy duet elektroniczny na kontrabas i perkusję.

lut 28

piątek, godz. 19.00

bilety 30 zł
przedsprzedaż 25 zł
Kup bilet
mar 12

czwartek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 40-50 zł
Starannie ważąc proporcje, jak podczas przygotowywania mieszanki ziół, Walicki i Prościński stworzyli formułę autorskiego organizmu elektro-akustycznego. W czasie rzeczywistym realizują warstwę produkcji elektronicznej live, wykonując jednocześnie klasyczne partie kontrabasu i perkusji - chwilami brzmią więc jak kwintet lub sekstet. Misternie usnute kompozycje i spektakularne części aranżowane muzycy dopełniają pakietem autorskich sampli dźwiękowych, w których wystąpili m.in.: Kira Boreczko-Dal, sopran oraz Mikołaj Trzaska, instrumenty stroikowe.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Struktura utworów na płycie pozostawia miejsce na improwizację i swobodną interpretację kompozycji. Największą siłą duetu jest niezwykła wymiana energetyczna, która zachodzi między muzykami na scenie - nie bez powodu od pierwszego wejrzenia wyznali sobie LLovage! Pierwszy album LLovage w wersji winylowej oraz CD ukazał się nakładem Gusstaff Records w październiku 2019 roku. Premiera odbyła się 27 października podczas Festiwalu Jazz Jantar w Gdańsku.

Olo Walicki
kompozytor i kontrabasista. Po latach zdobywania doświadczeń w zespołach awangardowych, jazzowych, a także bycia blisko muzyki klasycznej, stał się twórcą interdyscyplinarnym. Współpracuje z tancerzami, aktorami i artystami wizualnymi, pisze także muzykę do filmu i teatru, tworzy instalacje dźwiękowe. Wśród wielu autorskich projektów powołał m.in. Olo Walicki Kaszebe, kolektyw muzyczno- taneczny Zespół Cieśni i Tańca, The Saintbox z udziałem Gaby Kulki, stworzył w duecie z Andrzejem Sewerynem spektakl "To be authentic, or not to be", zbudował unikatowy instrument, stalowy Kontrabas Wodny. Współtworzył Łoskot, Miłość, Szwagierkolaskę. Współpracował z Tymańskim, Trzaską, Namysłowskim, Możdżerem, Morettim, Zimplem, Warszawską Orkiestrą Rozrywkową i Dorotą Masłowską. Inicjuje zdarzenia artystyczne, jest wykładowcą na Uniwersytecie Gdańskim, bywa jurorem. Jest też honorowym członkiem zespołu nekropolo Nagrobki - nagrał bas do wszystkich płyt zespołu.

Jacek Prościński
perkusista i kompozytor. W swojej twórczości czerpie inspiracje nie tylko z jazzu i muzyki improwizowanej, ale i szeroko pojętej muzyki elektronicznej oraz eksperymentalnej. Jest bardzo aktywnym muzykiem na trójmiejskiej scenie. Współtworzy i inicjuje wiele nowych projektów artystycznych, grał m.in. w jednym z pierwszych zespołów w Polsce wykonujących muzykę elektroniczną na żywo - Bubble Chamber. Aktualnie współpracuje z wieloma polskimi artystami prezentującymi szerokie zróżnicowanie stylistyczne, m.in. z najnowszym zespołem Tymona Tymańskiego MU, Reni Jusis, projektem Lasy, delay_ok, Majlo, Coldair/Perfect Son, Sarcast, HAŁŁWA oraz Von Zeit. Realizuje również swój solowy projekt "wh0wh0", w którym skupia się na pracy eksperymentalnej i poszukiwaniu autonomicznych i nowatorskich ścieżek wykorzystania perkusji w muzyce współczesnej. Uczestniczył w wielu ważnych festiwalach muzycznych, m.in. SXSW, Texas, USA, Westerpop, Holandia, T Mobile Electronic Beats, Open'er Festival.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • muzyka alternatywna , zajęcia rekreacyjne
  lut 19
  środa, g. 19:30 - 21:00
  Gdynia, Hotel Quadrille Relais & Châte
  Koncert relaksacyjny

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni