stat

LASY: Natalia Przybysz

Tym razem będziemy gościć Natalię Przybysz! Jak zawsze wieczór rozpocznie się o godzinie 19.00. Natalia Przybysz pojawi się na scenie ok. 21.00.

***

blues - koncerty w Trójmieście


Natalia Przybysz to jeden z najciekawszych kobiecych głosów na rodzimej scenie muzycznej, ale także kompozytorka i autorka tekstów. Dała się poznać w roku 2001, kiedy to wraz z siostrą Pauliną zadebiutowały współtworząc Sistars. Zespół okazał się fenomenem, tworząc nową jakość na polskim rynku, zdobywając nagrody, przychylne recenzje dzien- nikarzy i szczyty list przebojów, ale przede wszystkim serca słuchaczy.

Po zakończeniu działalności Sistars, Natalia skupiła się na solowej karierze i poszukiwaniach własnej artystycznej drogi.

Rok 2011 okazał się przełomowy w karierze artystki. To właśnie wtedy, w 50 rocznicę debiutu artystycznego Janis Joplin, powstał wyjątkowy projekt koncertowy Kozmic Blues. Ten w założeniu jednorazowy występ został tak ciepło przyjęty, że Natalia postanowiła przekłuć go w całą trasę, która okazała się ogromnym sukcesem. Naturalną więc konsekwencją było pójście o krok dalej i nagranie albumu Kozmic Blues, którym Natalia Przybysz składa hołd jednej z największych legend muzyki. Na płycie znalazło się 12 interpretacji utworów charyzmatycznej wokalistki.

Przyjaźń z Joplin pchnęła Natalię w kierunku pogranicza bluesa, soulu, jazzu i funku, zakorzenionych w amerykańskiej tradycji starych, ciepłych, motownowskich brzmień i vintageowych instrumentów. Pod wpływem tych inspiracji w 2014 roku powstał Prąd. To z tego albumu pochodzą takie utwory jak: Miód czy Nazywam się niebo. Płyta pokryła się platyną i została nagrodzona dwoma Fryderykami.

W 2017 roku światło dzienne ujrzał album Światło nocne. Na płycie znalazły się takie utwory jak: tytułowe Światło nocne, Dzieci malarzy, Świat wewnętrzny i Przez sen. Za tę płytę Natalia Przybysz otrzymała Fryderyka w kategorii Najlepszy Album Pop. Piąty autorski album artystki Jak Malować Ogień zapowiada singiel Ciepły Wiatr.

***

LASY - to więcej niż las.

To nowa scena, bar, muzyka i doświadczenie bycia razem stworzone przez zespół Bałtycka Agencja Artystyczna BART.

LASY gościły już Barbara Wrońska, LASY, tęskno, Pan.Mruk, Mikromusic, DIA, Algorhythm, Jazxing, Błoto i Tomek Hoax.

LASY napędza Sopot udzielając wsparcia finansowego i tworząc dobrą atmosferę do działania.

***
UWAGA. Sprzedaż biletów rozpoczynamy 20 czerwca o 20.00. Mamy specjalną pulę biletów w super cenie 50 zł. 

Bilety na koncert będą dostępne na https://lasy.interticket.pl.

Po zakończeniu koncertu Natalii Przybysz wstęp wolny.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  50 zł
Sprzedaż elektroniczna: https://lasy.interticket.pl/

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • pop
  paź 1
  czwartek, g. 19:30
  Gdańsk, Dr. Martens Pop Up Store
  Bovska