stat
Impreza już się odbyła

Kultura na wynos

W sobotę, 9 maja, w Klubie Desdemona rozpocznie się cykl koncertów finansowanych w ramach programu Gdyński Falochron dla kultury. Koncerty będą dostępne w transmisji na żywo na platformie Kultura na Wynos. Jako pierwszy wystąpi zespół Lastryko.

Na żywo

Zobacz transmisję live


Lastryko to przedstawiciele trójmiejskiej sceny alternatywnej, grają muzykę z pogranicza psychodelii, post i kraut rocka, z typowym dla Trójmiasta eklektyzmem i eksperymentalnym zacięciem. Po wydanym nakładem Music Is The Weapon debiucie oraz dobrze przyjętym "Tętnie Pulsu" wydanym w brytyjskiej wytwórni The Weird Beard, zespół skupił się na nagrywaniu nowego materiału. Przedpremierowo będzie można go usłyszeć na sobotnim koncercie, a wydanie najnowszej płyty zaplanowane jest na jesień.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


- Materiał nagraliśmy w lutym tego roku w studiu Vintage Records, które mieści się w lasach koło Porażyna w Wielkopolsce. Postprodukcję płyty zrobiliśmy natomiast w USA. Miks materiału zrobił dla nas Norman Teale, a mastering John McBain. Dzięki wsparciu miasta Gdynia będziemy mogli cieszyć się wspaniałym brzmieniem na albumie, oraz doskonałą jakością transmisji koncertu na żywo. - mówi Artur Bieszke, wokalista i gitarzysta zespołu.

W kolejną sobotę, 16 maja odbędzie się na druga odsłona cyklu improwizowanych koncertów Wolność Kosmos Improwizacja, organizowanych przez Fundację 4 Sztuki. Tym razem kuratelę nad warstwą artystyczną koncertu objął Michał Miegoń, animator kultury i muzyk, znaney m.in. z zespołów Kiev Office czy The Shipyard. Koncert będzie dostępny w bezpłatnej transmisji na żywo na profilach na Facebook'u: Wolność Kosmos Improwizacja i Kultura na Wynos, a także na YouTube na kanale Gdynia Kulturalna.

Wystąpią: Piotr Pawłowski (Dance Like Dynamite Made in Poland) - gitara basowa, Adam Piwkosz (Gars Czechoslovakia) - gitara elektryczna, Marcin Lewandowski (Judy's Funeral, Kiev Office, Sposób na Alcybiadesa) - perkusjonalia, gitara, gitara basowa, Dariusz Dudziński (Ewa Braunm Titanic Sea Moon, Przyzwoitość, Ewa Braun, Najprzyjemniejsi) - perkusja, Zuzanna Dolega wizualizacje/performance.

Wydarzenie dofinansoweano ze środków Miasta Gdynia.

Kultura na wynos powstała jako odpowiedź gdyńskich twórców, organizatorów i promotorów kultury na zarządzenie z dnia 11 kwietnia, kiedy zostały zamknięte kluby i instytucje. Platforma to z jednej strony oferta streamingowa i transmisja treści we współpracy z artystami i instytucjami kultury, z drugiej - dostawca cyklicznych, autorskich treści. W kolejnym etapie zostanie wprowadzona możliwość wsparcia artystów, klubów i instytucji kultury.

Ponadto w programie:
W każdy poniedziałek o 13:00 z "Kanapy w Salonie" na audycję "Izo-Wizja" zapraszają Joanna Duda i Karolina Ankiewicz pod szyldem CrewKruLove. W programie znalazły się 4 bloki tematyczne:
- Kwarantanna Publicystyczna - subiektywny komentarz rzeczywistości,
- Między Sowami - kultura, sztuka, duchowość, nauka; odczyty nadesłanej poezji, wysoki poziom abstrakcji z tendencją do aberracji,
- Kakaowy Kącik - kulinaria wszelkiej maści, kuchenne podpowiedzi, dyskusje żywieniowe;
- Audycja Dźwięczna - koncert na żywo, duet CrewKruLove w różnorodnych improwizowanych odsłonach muzycznych.
Autorki zapraszają też do czynnego udziału w audycji na dedykowanym czacie na żywo.

W piątkowe wieczory o 20:00 w "Kulturze na Wynos" panuje "Brak Kultury", autorska audycja poświęcona w całości muzyce rap. Redakcja satyrycznego fanpage'a "Stop niuskulizacji Polski" ironicznie i niekoniecznie poprawnie opowiada o legendach, świeżynkach i przegapionych perłach amerykańskiego hip-hopu, od klasyki z Bronksu po dzisiejszą Atlantę. Pojawią się też informacje o polskich i światowych aktualnych wydarzeniach czy premierach.

Soboty poświęcone są muzyce elektronicznej. Do programu na stałe wpisały się elektroniczne jam sessions trójmiejskiego kolektywu Soundchceck Sessions, w tym tygodniu o 22:00 odbędzie się już szósta odsłona, poza trio coding, null i Zambari w ramach sobotniego bloku będą pojawiać się DJe z trójmiejskiej i polskiej sceny.

Program jest aktualizowany na bieżąco i dostępny w kalendarzu na www.kukturanawynos.pl i na Facebook'u na profilu @kulturanawynos. Transmisje na żywo są dostępne na profilach projektu na Facebooku, Twitterze, YouTubie i stronie internetowej, jednocześnie można je obejrzeć na profilach twórców i instytucji kultury.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.