stat

Kultura na wynos: Octopussy | live streaming

W najbliższą sobotę, 23 maja o godz. 21:00 zespół Octopussy zainauguruje cykl imprez realizowanych dzięki programowi Gdyński Falochron Kultury. Wydarzenia będą dostępnych w transmisji na żywo na Facebooku: na profilach Gdynia Kulturalna i Kultura na Wynos, a także na portalach YouTube i Twitter i www.kulturanawynos.pl.

Octopussy to zespół rockowy założony w 2010 roku w Gdyni. Ich muzyka zakorzeniona jest w takich gatunkach jak rock'n'roll, blues, czy stoner. Na najbliższym koncercie zespół pojawi się z pierwszym wokalistą - Janem Galbasem. Muzycy zaprezentują materiał, w którym połączą klasyczne, jak i nowe dla siebie brzmienia.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Zespół tworzą:
Konrad Ciesielski - perkusja
Piotr Danielewicz - gitara
Michał Banasik - gitara
Michał Młyniec - gitara basowa
Michał Koziorowski - klawisze

Kultura na wynos powstała jako odpowiedź gdyńskich twórców, organizatorów i promotorów kultury na zarządzenie z dnia 11 kwietnia, kiedy zostały zamknięte kluby i instytucje. Platforma to z jednej strony oferta streamingowa i transmisja treści we współpracy z artystami i instytucjami kultury, z drugiej - dostawca cyklicznych, autorskich treści.

Koncert finansowany ze środków Miasta Gdyni w ramach programu Gdyński Falochron Kultury. To program, który powstał, by spełnić dwa cele. Po pierwsze: dać artystom możliwość pracy. Miasto płaci za ich twórczość, co pozwala przetrwać trudny czas bez honorariów. Ludzie sztuki często nie są związani żadnymi umowami o pracę, nie mają żadnego stałego wynagrodzenia, a kiedy kończą się honoraria - kończą się jakiekolwiek przychody. Cel drugi to wsparcie dla gdynian w ciężkim czasie, zapewnienie im możliwości kontaktu z kulturą nawet wtedy, gdy muszą zostać w domach przez dłużące się tygodnie. Drugi filar to baza wsparcia dla organizacji pozarządowych, które stają do konkursów miejskich, proponując swoje działania w sferze kultury. Niektórych z nich nie da się w ogóle zrealizować z powodu rządowych zakazów. Inne trzeba przełożyć na później i zmodyfikować.

Organizatorem koncertu jest Fundacja 4 Sztuki.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij