stat
Impreza już się odbyła

Kultura na wynos: Leśne zwierzęta

  • sobota, 6 czerwca, godz. 21:00
  • Lokalizacja
    Gdynia, online
  • Bilety
    wstęp wolny

W sobotę 6 czerwca o godz. 21:00 odbędzie się kolejny koncert w cyklu transmisji na żywo z gdyńskiego klubu.

paź 11

niedziela, godz. 20:00

Gdańsk
Wstęp wolny
lis 19

czwartek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 130-160 zł
Kup bilet

Wydarzenie będzie dostępne w transmisji na Facebooku: na profilach Gdynia Kulturalna i Kultura na Wynos, a także na portalach YouTube (link do transmisji: https://youtu.be/lIwNsxJKcxs) i Twitter oraz na www.kulturanawynos.pl.

koncerty w Trójmieście


Zespół Leśne Zwierzęta powstał w 2018 roku. Należą do niego członkowie Gdynia Improvisers Orchestra. W większości są to absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Założycielami projektu są Emilia Pollok oraz Michał Andrys - kompozytorzy muzyki i autorzy tekstów piosenek zespołu. Jako duet muzyczny współpracują już ze sobą ponad 10 lat. Leśne Zwierzęta to ich najnowszy wspólny projekt, który miał premierę w ramach składanki 1988-2018, na której umieścili swoją interpretację utworu zespołu Apteka pt. "Synteza". Debiut sceniczny nastąpił w czerwcu 2019 roku podczas serii koncertów promujących wydawnictwo w Muzeum Miasta Gdyni. Zespół miał również przyjemność zagrać w zeszłym roku w Klubie Ucho podczas koncertu Apteki, supportując ją wraz z projektem Druga Fala (w którym Emilia oraz Michał brali czynny udział).

Muzyczne klimaty, w jakich porusza się zespół Leśne Zwierzęta to rock psychodeliczny z elementami elektroniki, muzyki etnicznej oraz jazzu. W instrumentarium zespołu znajdują się m.in. gitary elektryczne, syntezatory oraz instrumenty dęte.

W lutym tego roku zespół Leśne Zwierzęta zaczął pracę nad swoim debiutanckim albumem, na którym znajdą się jego autorskie kompozycje. Album ma zawierać utwory znane z koncertów oraz nowe premierowe kompozycje. Zespół planuje również zaproszenie do jego realizacji innych muzyków.

Skład zespołu Leśne Zwierzęta:
Emilia Pollok - wokal, syntezator
Michał Andrys - gitara elektryczna i akustyczna, syntezatory
Maksymilian Kreft - perkusja
Filip Arasimowicz - gitara basowa, kontrabas
Jakub Klemensiewicz - saksofon
Adam Skorczewski - trąbka

Koncert finansowany ze środków Miasta Gdyni w ramach programu Gdyński Falochron Kultury.
Organizatorem koncertu jest Fundacja 4sztuki.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.