stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Krzysztof Ścierański (1 opinia)

Krzysztof Ścierański, od ponad dwudziestu lat uznawany przez miesięcznik "Jazz Forum" za najlepszego polskiego basistę. Podczas koncertu usłyszymy między innymi kompozycje z najnowszej płyty "Night Lakes", wydanej przez Polskie Radio w marcu 2014 roku.

Solowe koncerty Krzysztofa Ścierańskiego to dawka niesamowitej energii, ciepła i wrażliwości. Jako kompozytor, ma umiejętność ciągłego przetwarzania swojej muzyki, przez co jest ona ciągle żywa oraz zaskakuje oryginalnością wykonań. W jego twórczości dominuje jazz, ale też pojawia się kompilacja muzyki funk z rytmami Południowej Afryki, salsa czy rythm'n'blues.

jazz - koncerty w Trójmieście


Kompozycje Krzysztofa Ścierańskiego takie jak "Brzydcy", "Ołów" śpiewane przez Grażynę Łobaszewską, czy znane "Pomidory" wykonywane przez Ewę Bem należą do najpopularniejszych utworów polskiej muzyki rozrywkowej. Gitarzysta współtworzył legendarny zespół Laboratorium, a także Air Condition oraz String Connection. Współpracuje z najważniejszymi polskimi muzykami i wokalistami.

Płyta "Night Lakes" jest spełnieniem młodzieńczych marzeń najwybitniejszego polskiego basisty. Krzysztof Ścierański jest autorem wszystkich kompozycji.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  50 zł
 • Bilet ulgowy
  30 zł
Bilety ulgowe przysługują studentom.

Opinie (1)

 • Ech... Pan Krzysztof

  Łezka się w oku kręci ! Pamiętam jak w 1985 roku zabrałem na koncert Ścierańskiego kolegów z roku. Koncert odbywał się w klubie Żak ówcześnie przeniesionym na ulicę Długą! To była magia jak tylko z gitarą basową można było wyczarować tyle światów.
  Autor tekstu zapomniał napisać, że Krzysztof Ścierański nagrał razem z Janem AP Kaczmarkiem płytę - Orkiestra ósmego Dnia - At the Last Gate. Gorąco polecam !

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.