stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Krystyna Durys (3 opinie)

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na koncert jazzu swingującego KRYSTYNY DURYS, laureatki 2. miejsca w kat. "Nowa Nadzieja" ankiety "Jazz Top 2016" magazynu "Jazz Forum" pt. "TRIBUTE TO LADIES OF JAZZ". Podczas koncertu usłyszymy kawałki jazzu swingującego oraz program z debiutanckiego albumu artystki o tym samym tytule.

lip 25

sobota, godz. 20:00

Gdynia,
Kup bilet

8 - 13 września 2020

Gdańsk
bilety 90 - 350 zł

Koncert jak i płyta zawierają autorskie interpretacje przebojów z repertuaru największych dam światowego jazzu: Elli Fitzgerald, Billy Holiday, Sary Vaghan, Niny Simone, Shirley Horn, Erthy Kitt, czy Natalie Cole, których wykonania od zawsze stanowiły dla Krystyny główne źródło inspiracji.

jazz - koncerty w Trójmieście


Z KRYSTYNĄ DURYS zagrają:
PAWEŁ HULISZ - trąbka, flugehorn
MARCIN JANEK - saksofony, klarnet
ADAM WIŚNIEWSKI - puzon
MAREK JURSKI - pianino
MACIEJ SADOWSKI - kontrabas
ADAM ZAGRODZKI - perkusja

KRYSTYNA DURYS - laureatka 2. miejsca w kat. "Nowa Nadzieja" w ankiecie "Jazz Top 2016" magazynu "Jazz Forum". Zdobywczyni legendarnej "Złotej Tarki" na "44. Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego" w Iławie. W latach 2007 do 2012 artystka współpracowała m.in. z "Jan Konop Big Band", "Riverboat Ramblers Swing Orchestra", "Set Trio" i "Jazzy2". Od 2012 r. koncertuje z własnym zespołem. We wrześniu 2016 r. wydała swój debiutancki album "Tribute To Ladies Of Jazz". Płyta zebrała znakomite recenzje, podbijając serca Słuchaczy i dziennikarzy audycji jazzowych i rozrywkowych w całej Polsce. Zajęła 5. miejsce w kat. "Polska płyta jazzowa roku 2016" w plebiscycie magazynu "Jazz Press" i 16. miejsce w kat. "Album Roku" w ankiecie "Jazz Top 2016" magazynu "Jazz Forum". Utwór "Them There Eyes" z płyty znalazł się w pierwszej 10 najpopularniejszych utworów roku 2016 listy "Top Jazz" Radia PiK (Pomorze i Kujawy).

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    25 zł
Bilety w cenie 25 zł są do nabycia w budynku Sceny Muzycznej GAK, przy ul. Powstańców Warszawskich 25 oraz za pośrednictwem portalu www.bilety24.pl.

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.