stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kroke - Rejwach

Od początku istnienia ideą zespołu było ciągłe szukanie czegoś nowego, także w nas samych. Chcielibyśmy - przyznają muzycy - aby nasza muzyka była nazywana po prostu muzyką Kroke.

Kroke to:
Tomasz Kukurba (altówka)
Jerzy Bawoł (akordeon)
Tomasz Lato (kontrabas)

koncerty w Trójmieście


NASZA MUZYKA FILMOWA I TEATRALNA

"Uważam ich za fantastycznych, uduchowionych muzyków. To wspaniały zespół."
Peter Gabriel

"To, co tak skutecznie pociąga mnie w muzyce Kroke, to ich duchowa rzeczywistość, to znaczy szczerość i autentyczność w tej muzyce. "
Nigel Kennedy

Kroke to zespół, który święci tryumfy na światowej scenie muzycznej od wielu lat.
Początkowo był kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, a w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób zespół stworzył własny, unoszący się ponad granicami i formami styl, występując na całym świecie z wybitnymi artystami od Petera Gabriela, Tomasza Stańko po Nigela Kennedy'ego.

Jesienią 2019 planowana jest premiera nowej płyty pt. "Rejwach" z muzyką do spektaklu o tym samym tytule wystawianym w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Jak mówią muzycy: "Klamra czasu i przypadkowe spotkanie z Andrzejem Krakowskim na festiwalu Singera dwa lata temu, zaowocowały możliwością napisania muzyki do Rejwachu. Przedstawienia, którego tematyka jest nam emocjonalnie bardzo bliska. Poetyka każdej postaci oraz tempo narracji pozwoliły nam na stworzenie "alternatywnego" scenariusza muzycznego, który - mamy nadzieję -  wspomoże sferę tekstu.

Cieszymy się, że mogliśmy współuczestniczyć w tworzeniu spektaklu, który skłania do myślenia i dyskusji na tematy ważne i ponadczasowe".

Chwilę potem zespół rusza w trasę promującą nowe wydawnictwo. Pierwsze wydarzenie już 17 listopada w Gdańsku. Kroke zaprezentuje nowy materiał inspirowany muzyką filmową i teatralną, ale także nie zabraknie dobrze znanych utworów z poprzednich albumów.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.