• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja
Kino Dzielnicowe: Kos

Kos | Seans z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Cykl Kino Dostępne to pokazy filmowe przyjazne osobom z niepełnosprawnościami. Seanse prezentujemy z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących. Dysponujemy słuchawkami do audiodeskrypcji, które można odebrać w kasie kina przed seansem, a w kasie biletowej istnieje możliwość połączenia się z tłumaczem polskiego języka migowego online. Dzięki temu cykl Kino Dostępne niweluje bariery w dostępie do oferty kulturalnej.

lip 19

piątek, godz. 17:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
lip 26

piątek, godz. 21:00

Gdynia, Wielki Kack ul....
Wstęp wolny
 
Seanse z cyklu są okazją do skorzystania z oferty kulturalnej, w której w tym miesiącu znalazły się filmy takie jak Kos (2023), oraz Szkoła magicznych zwierząt (2021).

Wstęp jest bezpłatny. Bilety można zarezerwować przez Messenger KinoPortu: facebook.com/kinoport lub telefonicznie, kontaktując się z kasą kina pod numerem 585 000 232.
_________________
 
Film Kos (2023) reż. Paweł Maślona zagramy 22 czerwca o godz. 17:00. Seans z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących. Wstęp wolny.

 
Kos to ostra jak szabla, porywająca i nowoczesna, wypełniona wartką akcją i emocjami uniwersalna opowieść o ludziach, którzy w imię wolności i równości, pokonali wzajemne uprzedzenia i dzielące ich różnice. Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz Kos Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo. Tropem Kościuszki, wraz z listem gończym, podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz Dunin, który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię. W tym samym czasie młody chłop, Ignac, szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica, Duchnowskiego, który tuż przed śmiercią uwzględnia go w testamencie. Gdy ojciec umiera, chłopak musi uciekać przed swoim przyrodnim bratem Stanisławem, który nie chce dopuścić do realizacji ojcowskiej woli. Ignac kradnie testament i ma tylko dwa dni, aby stawić się z nim przed sądem i udowodnić swój tytuł szlachecki. W trakcie ucieczki spotyka na swojej drodze Domingo. Między mężczyznami tworzy się silna więź porozumienia, mimo że obaj nie znają nawzajem swojego języka. Razem trafiają do dworku Pułkownikowej, gdzie Kościuszko ukrywa się, czekając na negocjacje z magnatami. Kos jest nieufny wobec Ignaca i trzyma go w areszcie, jednak w decydującym momencie to właśnie w rękach niepozornego szlacheckiego bękarta będą leżały losy powstania. Gdy nadejdzie chwila próby, Ignac będzie musiał wybrać czy dalej podążać za swoim herbowym marzeniem i dziedzictwem ojca, czy też przyłączyć się do Kościuszki i walczyć z nim o najwyższą stawkę.
_________________
ProfiKultura Gdański Program Profilaktyki Uzależnień Cyfrowych sfinansowano w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta Gdańska.

Opinie