• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Konfrontacje: Wulkan miłości

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Prawdziwe love story o niezwykłym trójkącie miłosnym, w którym występuje francuskie małżeństwo naukowe Katii i Mauricea Krafftów oraz uwielbiane przez nich wulkany.

Konfrontacje: WULKAN MIŁOŚCI
Fire of Love
reż. Sara Dosa, Kanada, USA, 2022, 93 min.

Prelekcja i dyskusja Milena Szabat

Film Wulkan miłości
Film Wulkan miłości


Prawdziwe love story o niezwykłym trójkącie miłosnym, w którym występuje francuskie małżeństwo naukowe Katii i Mauricea Krafftów oraz uwielbiane przez nich wulkany. Przez ćwierć wieku podróżowali razem do wszystkich, które mogli znaleźć na naszej planecie, stając się tym samym najsłynniejszymi i najbardziej żarliwymi wulkanologami na świecie. Zginęli także wspólnie podczas erupcji w Japonii w 1991 roku. Dzięki ich pasji powstało olbrzymie archiwum fascynujących zdjęć i filmów. Wulkan miłości z narracją Mirandy July jest hipnotyczna analizą życia na krawędzi przepaści, w oparach dymu i lawy o temperaturze 1200°C. Ciekawość jest silniejsza od lęku jak stwierdziła kiedyś Katia. Wulkan miłości otrzymał Nagrodę za Najlepszy Montaż w Amerykańskim Filmie Dokumentalnym na tegorocznym festiwalu w Sundance. Autorem muzyki oryginalnej jest Nicolas Godin połowa francuskiego duetu Air.

https://www.againstgravity.pl/films/wulkan-milosci

Organizatorzy: DKF UG Miłość Blondynki, ACK UG Alternator, Uniwersytet Gdański
Patronat medialny: Portal Trojmiasto.pl, Radio MORS, CDN

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, Ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Karnety: 1 film 10 ulgowy * / 15 normalny zł / 2 filmy 15 ulgowy * / 25 normalny zł / 4 filmy 25 ulgowy * / 40 normalny zł

Sprzedaż karnetów na www.ekobilet.pl/ack oraz na pół godziny przed seansem z opcją płatności gotówką lub terminalem płatniczym.

* karnety ulgowe dla studentów UG, PG, GUMed-u, pracowników UG, uczniów szkół średnich, słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury / Karty Mieszkańca Gdańska  

Opinie

 • projekcje filmowe , przegląd , wykład / prezentacja
  maj 30
  wtorek, g. 17:00 - 20:00
  Gdańsk, Centrum Filmowe UG
  Tysiące Małych Ran (2020)