• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Konfrontacje: Nitram + dyskusja Co się kryje w mózgu psychopaty?

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Hipnotyczny Nitram wciąga nas w świat tytułowego bohatera, jak w mroczny, dziwny sen, po którym przychodzi szok i gwałtowne przebudzenie. To thriller psychologiczny z domieszką czarnego humoru i szczyptą surrealizmu ekscentryczne, zwodnicze kino, precyzyjnie zmierzające do mocnego finału.

2 - 8 czerwca 2023, godz. 18:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 10 zł
Przed pokazem filmowym zapraszamy na mini wykład dra Wojciecha Glaca pt. : Co się kryje w mózgu psychopaty?

Od dawna jednym z najbardziej nurtujących zagadnień psychologii i neuronauki jest osobowość psychopatyczna. Obecnie wiemy już coraz więcej na temat tego, czym wyróżniają się mózgi psychopatów.

Jeśli zdarzyło Ci się zastanawiać: jak jest zbudowany i jak funkcjonuje mózg psychopaty,
w jaki sposób budowa mózgu psychopaty przekłada się na jego osobowość,czy psychopaci wykazują większą skłonność do zachowań antyspołecznych i przestępczych, na czym polega działanie z tzw. zimną krwią....na te i wiele innych innych pytań dotyczących mózgu i osobowości psychopatów odpowiedzi udzieli doktor Wojciech Glac - neurobiolog z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, którego jedną z jego największych pasji jest popularyzacja nauki.

Konfrontacje: NITRAM

Reżyseria: Justin Kurzel
Występują: Caleb Landry Jones, Judy Davis, Anthony LaPaglia, Essie Davis
Kraj produkcji: Australia
Rok produkcji: 2021
Język oryginalny: angielski
Gatunek: dramat
Czas trwania: 112 min.

Justin Kurzel, nieustraszony badacz historycznych traum, twórca głośnych Snowtown, Prawdziwej historii gangu Kellyego i Makbeta, po raz kolejny udowadnia, że rodzinne problemy, emocjonalne deficyty i dorastanie w samotności to prawdziwie wybuchowa mieszanka.

Bohaterem opartego na faktach Nitram jest Martin Bryant, który w kwietniu 1996 roku zastrzelił 35 turystów odpoczywających w wakacyjnym ośrodku na Tasmanii. Opowiadając o największej masakrze w dziejach Australii, reżyser umieszcza przemoc poza ekranem. Z detektywistyczną pasją śledzi za to okoliczności, jakie doprowadziły zagubionego i niestabilnego psychicznie mężczyznę do dnia, w którym legalnie sprzedano mu broń.  

Kadr z filmu Nitram, reż. Justin Kurzel, Australia, 2021, 112 min.
Kadr z filmu Nitram, reż. Justin Kurzel, Australia, 2021, 112 min.


Przyprawiający o gęsią skórkę niepokój, który przeszywa film, to w ogromnej mierze zasługa Caleba Landryego Jonesa, który za rolę Martina otrzymał w Cannes nagrodę dla najlepszego aktora. Gwiazdor amerykańskiego indie, znany z występów u Jima Jarmuscha, Jordana Peelea czy Seana Bakera, stworzył w Nitramie skomplikowaną, nieuchwytną postać. W Australii, gdzie filmowy powrót do narodowej traumy wzbudził mnóstwo emocji, postać ta wciąż budzi kontrowersje. Nic dobrego nie wynika z milczenia. mówił reżyser w jednym z wywiadów. Za to wspomnienia, nawet te mroczne, mają potężną siłę.

https://gutekfilm.pl/nitram-kurzel

Organizatorzy: DKF UG Miłość Blondynki, ACK UG Alternator, Uniwersytet Gdański

Patronat medialny: Portal Trojmiasto.pl, Radio MORS, CDN 

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  15 zł
 • Bilet ulgowy
  10 zł
Karnety:1 film 10 ulgowy * / 15 normalny zł / 2 filmy 15 ulgowy * / 25 normalny zł / 4 filmy 25 ulgowy * / 40 normalny zł

Sprzedaż karnetów na www.ekobilet.pl/ack oraz na pół godziny przed seansem z opcją płatności gotówką lub terminalem płatniczym.

* karnety ulgowe dla studentów UG, PG, GUMed-u, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem

Opinie

 • wykład / prezentacja , spotkanie , wykład , spotkanie
  maj 26-28
  piątek - niedziela, g. 11:00
  Gdańsk
  Maj w sercu mamy