• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncerty z widokiem na świat: Pokahontaz (4 opinie)

Koncerty z widokiem na świat to podróż przez różne gatunki muzyczne, która potwierdza, że dobre brzmienie nie zna granic - ani państwowych, ani regionalnych.

Relacja z imprezy

wrz 28

czwartek, godz. 19:00

bilety 10 zł
paź 7

sobota

Gdańsk,
bilety 35 zł
Podczas piątego sezonu letnich koncertów na tarasie Dworca Morskiego królować będzie hip-hop z Górnego Śląska. Temat tegorocznej odsłony cyklu narodził się w wyniku współpracy Muzeum Emigracji w Gdyni z Muzeum Śląskim w Katowicach. Co mają ze sobą wspólnego te dwa odległe regiony? Dawniej łączyła je magistrala węglowa, prowadząca z południa na północ Polski. Dziś - wymiana kulturalna. Od 8.07 do 1.09 w Muzeum Śląskim w Katowicach można obejrzeć wystawę czasową "Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003", poświęconą początkom fascynacji tym gatunkiem.

hip-hop - koncerty w Trójmieście


W ramach cyklu "Koncerty z widokiem na świat. Śląski hip-hop" pokażemy trzy twarze współczesnej sceny Górnego Śląska. Koncerty poprzedzą bezpłatne warsztaty, m.in. tańca i produkcji muzycznej.

PROGRAM:

25 lipca, godz. 20:00 - POKAHONTAZ
08 sierpnia, godz. 19:00 - GRUBSON
22 sierpnia, godz. 19:00 - BARTO'CUT12&PEEPZ


Koncerty odbędą się w Muzeum Emigracji w Gdyni, na tarasie dawnego Dworca Morskiego przy ul. Polskiej 1.

ARTYŚCI:

POKAHONTAZ - hip-hopowy kolektyw powstały w 2003 r. w Katowicach na kanwie kultowej Paktofoniki, tuż po oficjalnym zakończeniu jej działalności. W skład grupy wchodzą Rahim i Fokus, obecnie koncertujący z DJ-em Westem. Twórczość zespołu charakteryzuje odejście od typowego dla polskiej sceny stylu opartego na konfrontacji, na rzecz wzmocnionego przekazu artystycznego. Muzyka Pokahontaz to zarówno oldschoolowe bity, jak i produkcje z wpływami szeroko pojętej muzyki elektronicznej. To teksty skoncentrowane na warsztacie wykonawczym. Zespół wydał właśnie swoją piątą płytę "Renesans", nakładem wytwórni MaxFloRec.

GRUBSON - polski raper i producent muzyczny z Rybnika, którego historia sięga początku lat 90-tych. Występował w formacjach 3oda Kru i Super Grupa. W 2009 roku nakładem MaxFloRec ukazał się pierwszy oficjalny album rapera zatytułowany "O.R.S.". Grubson to artysta, który wielokrotnie udowadniał, że potrafi łączyć różne gatunki muzyczne. "Gratunek L" to jego czwarty album studyjny, którego premiera odbyła się we wrześniu 2017 roku. Płyta stanowi jego największe muzyczne przedsięwzięcie w dotychczasowej karierze. To mieszanka jego ulubionych stylów i gatunków. Jest pełna mocnych tekstów, pisanych w oparciu o sumę doświadczeń w trasie i poza nią.

BARTO'CUT12 & PEEPZ - zawieszony pomiędzy klasycznym vibem MF Dooma a szalonym lotem Travisa Scotta duet ma za sobą zarówno suporty przed zagranicznymi gwiazdami, jak i legendami rodzimej sceny. Barto'cut12 to raper, producent i młody wilk Popkillera (rocznik 1997), pochodzący z Jastrzębia Zdroju. Na swoim koncie ma dobrze przyjęty pierwszy longplay "Rookie", wydany nakładem Lekter Records. Brud, chropowatość, winylowy kurz, a do tego równie charakterna miejska nawijka to śmiała mieszanka inspiracji Barto. W tym roku ukaże się jego trzecia, długo wyczekiwana płyta "Sztuczne kwiaty", nakładem wytwórni BUMP'12. Jego znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczna wada wymowy i styl - mięsisty boom-bap, który stale ewoluuje w nową szkołę. Na scenie towarzyszy my Peepz - przyjaciel, hypeman, a przede wszystkim prawa ręka Barto'cut12.

---

Patronat: Radio ESKA | Wyborcza.pl Trójmiasto | Co Jest Grane24 | Trojmiasto.pl

---

Projekt graficzny: Tomek Pieńczak

---

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/714019605704491

---

Informujemy, że wydarzenie będzie rejestrowane (zapis foto i video) dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych Organizatora. Udział w wydarzeniu równoznaczny jest z wyrażaniem przez uczestnika zgody na utrwalanie i rozpowszechnianie jego wizerunku. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie swojego wizerunku, koniecznie zgłoś się do Organizatora przed rozpoczęciem wydarzenia.

Opinie (4)

 • trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść (1)

  po potem popada się w śmieszność

  • 1 9

  • słuchając ich nowej płyty, jestem jednak zdania, że wielu innych na scenę wchodzić nawet nie powinno. Rah, Fo i Magiera dobra robota!

   • 5 0

 • trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść

  po potem popada się w śmieszność

  • 0 6

 • Poka.. super!!!!!!

  ..Tylko bez frajerów z autotune...

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • jazz , blues / soul , hip-hop
  wrz 24
  niedziela, g. 19:00
  Gdynia, Podwórko.art
  P.Unity
 • hip-hop
  wrz 28
  czwartek, g. 19:00
  Gdańsk, Wydział Remontowy
  Hip-hop jam 3city