• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncerty z widokiem na świat - BeMy

Gdyński port, żywiołowi artyści i morze... muzyki - poczuj wakacyjny klimat! 21 lipca o 20.00 indierockowy zespół BeMy otworzy serię "Koncertów z widokiem na świat" na tarasie Muzeum Emigracji. Letnie koncerty to widok na świat przez soczewkę wejścia do portu morskiego i szansa na wysłuchanie młodych zespołów o międzynarodowym składzie, które swoim graniem i nieszablonowym brzmieniem wprowadziły świeży powiew na polski rynek muzyczny.

Lipiec i sierpień to idealny czas na koncerty, które odbywają się w jedynej w swoim rodzaju przestrzeni - na tarasie Muzeum Emigracji z widokiem na gdyński port i horyzont, za którym znikały transatlantyki wiozące Polaków w świat. Większość prezentowanych zespołów to elektryzująca mieszanka kilku narodowości, dla których wspólnym językiem i pasją jest muzyka. Ich twórczość pokazuje, że podróże i emigracyjne doświadczenia pozwalają rozwijać artystyczną świadomość i odnaleźć niepowtarzalne, indywidualne brzmienie.

koncerty w Trójmieście


Tegorocznych koncertów nie da się zaklasyfikować muzycznie - to fascynująca podróż przez różne gatunki, od indie rocka przez folk po alternatywne brzmienia na najwyższym poziomie. Rozpoczną pionierzy indie rocka w Polsce, grupa
BeMy.

Na czele gitarowej grupy BeMy stoją urodzeni w Tuluzie bracia Mattia (wokal, gitara) i Elie (perkusja) Rosinski, którzy mają polskie korzenie. Studia muzyczne ukończyli w prestiżowej szkole w prestiżowej Academy of Contemporary Music w Anglii. Karierę muzyczną zdecydowali się rozpocząć w Polsce. W 2013 roku wzięli udział w szóstej edycji programu Must Be The Music, w którym dotarli do finału i zajęli drugie miejsce.

Rok później zagrali na pierwszym w Polsce akustycznym koncercie w ramach brytyjskiego projektu Sofar Sounds, zdobyli nagrodę jury festiwalu Top Trendy, nagrodę główną festiwalu w Jarocinie oraz wygrali eliminacje zespołów konkursowych Przystanku Woodstock. Wiosną 2015 podpisali kontrakt z wytwórnią Universal MusicPolska, która w kwietniu 2016 roku wydała ich debiutancką płytę "Grizzlin'". Producentem krążka jest Bogdan Kondracki, znany ze współpracy z Dawidem Podsiadło i Moniką Brodką.

Przeczytaj także

Opinie