stat
PATRONAT

Koncerty w ramach 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych (4 opinie)

Dobre kino to również muzyka, dlatego koncerty na żywo to stały i lubiany element programu Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W tym roku młodzi muzycy zinterpretują szlagiery muzyki filmowej Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza, ale nie tylko.

Przez trzy kolejne festiwalowe wieczory, od 21 do 23 września 2021 roku, w przestrzeni plenerowej Gdyńskiego Centrum Filmowego muzykę filmową zagrają młodzi artyści wywodzący się z Trójmiasta. Z dorobkiem jednego z pionierów polskiego jazzu, ale przede wszystkim twórcy niezapomnianych tematów muzycznych znanych milionom Polaków z telewizyjnych seriali i filmów, Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza, zmierzy się reprezentacja trójmiejskiej sceny jazzowo-funkowej.

muzyka filmowa - koncerty w Trójmieście


Zagrają:

WTOREK
Alicja Sobstyl,
Krzysztof Hadrych,
Filip Arasimowicz
Alan Kapołka
z takich zespołów jak Klawo czy Tomasz Chyła Quintet.

ŚRODA
Stefan Wesołowski - pianista, skrzypek, kompozytor, absolwent francuskiej Academie Musicale de Villecroze związany z brytyjskim wydawnictwem Mute Records, wykona muzykę do filmu Kuby Mikurdy "Ucieczka na Srebrny Glob", zaaranżowaną na instrumenty smyczkowe i syntezator.

CZWARTEK
Resina (Karolina Rec) - kompozytorka, wiolonczelistka, twórczyni muzyki teatralnej i filmowej. Jej pierwsze albumy spotkały się z entuzjastycznymi recenzjami m.in. w "The Guardian" czy w brytyjskim serwisie "The Line of Best Fit" prezentującym najlepszą nowa muzykę. Utwory artystki zawędrowały do trailera filmu "Dwóch Papieży" oraz na wybieg modowy domu Gucci.

Muzyczną kulminacją Festiwalu będzie piątkowy (24 września) występ połączonych sił:
Rebel Babel Film Orchestra i zaproszonych muzyków, solistów oraz filmowców pod kierownictwem Łukasza L.U.C. Rostkowskiego. Wspólnie wykorzystają twórczość największych polskich kompozytorów muzyki filmowej, takich jak Krzysztof Komeda, Henryk Kuźniak, Andrzej Korzyński. Odwołując się do kanonu polskiego kina, na nowo zinterpretują wybrane fragmenty ze stuletniej historii polskiej muzyki filmowej. Koncert odbędzie się w Muszli Koncertowej na Placu Grunwaldzkim w Gdyni, pomiędzy Teatrem Muzycznym a Gdyńskim Centrum Filmowym, w których odbywają się festiwalowe projekcje filmowe.

Partnerem koncertów festiwalowych na patio Gdyńskiego Centrum Filmowego jest AUDIOTEKA.
46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w terminie 20-25 września 2021 roku w Gdyni.

Przeczytaj także

Opinie (4)

 • (1)

  rozumiem że koncerty będą w muszli koncertowej ale o której godzinie

  • 1 0

  • Patio Gdyńskiego Centrum Filmowego, start 21.00

   Informacja o imprezach towarzyszących na stronie festiwalu, adres podany pod artykułem. To naprawdę takie trudne?

   • 0 0

 • Koncert Godzina tajemna!

  Koncerty ..no już wiadomo gdzie!? Ale godzina jest nieznana,?!!!

  • 1 0

 • Czyli nic nie warta informacja

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.